Subiektywne podsumowanie targów E3 2019

-

E3 to takie trochę święta Bożego Narodzenia dla graczy. Niestety, jak każde święta, tak szybko, jak się zaczęły, tak skończyły, krótko mówiąc – E3, E3 i po E3. Tegoroczne targi były pełne niespodzianek, rozczarowań, zachwytów i niespełnionych oczekiwań.

Jedno trzeba przyznać. Wydawcy zaprezentowali nam w tym roku wiele tytułów, które mają szansę zapisać się na kartach historii gamingu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwszy raz od dwudziestu czterech lat na imprezie nie pojawiło się PlayStation, co wywołało olbrzymie zdziwienie w środowisku graczy. W sumie, nie ma się czemu dziwić, w końcu to Sony zazwyczaj królowało w mediach zaraz po zakończeniu eventu. Ale, jak już wspomniałem w poprzednim artykule – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bowiem Xbox i Nintendo stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że bez „niebieskich” może być równie emocjonująco.

Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie, według mnie, najciekawszych momentów z E3 2019.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch

Wiem, wiem, mam pełną świadomość tego, że plotki dotyczące wydania przygód Białego Wilka na konsoli od Nintendo krążyły po sieci już od dobrych kilku miesięcy. Jednak mimo to, do momentu prezentacji japońskiego giganta, nie do końca wierzyłem w to, że gra o tak ogromnych wymaganiach systemowych może ukazać się w wersji na konsolę przenośną. Ten fakt oczywiście cieszy, już nie mogę się doczekać momentu, kiedy zobaczę kogoś przemierzającego Velen w komunikacji miejskiej.

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: Daily Express
Star Wars Jedi: Upadły zakon

Można? Pewnie, że można! Ogromne brawa i ukłony w stronę EA, za to, że w końcu posłuchali nas, czyli fanów. Jestem oczarowany, zaciekawiony i wręcz nie mogę doczekać się dnia, w którym wprowadzę Upadły zakon do napędu konsoli. Ta gra nie tylko zapowiada się ciekawie, ale i wygląda fenomenalnie. Bardzo cieszy mnie fakt, że studio postawiło na wyprodukowanie gry fabularnej, w której najważniejsza będzie historia, a nie zawartość naszego portfela.

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: Metro
Cyberpunk 2077

Ogień, ogień i jeszcze raz ogień! Pomijając już kwestię tego, w jaki sposób Redzi zaprezentowali swoje najnowsze dzieło w trakcie E3, bo o tym można by było napisać pracę licencjacką, lub magisterską. Nowa gra producentów Wiedźmina może okazać się arcydziełem, tytułem przełomowym, który sporo namiesza w świecie gier wideo. Zwiastun filmowy i gameplay prezentują się fenomenalnie i nie wiem jak Wy, ale ja już odliczam dni do premiery. Bez cienia wątpliwości rok 2019 będzie należał do CD PROJEKT RED i Cyberpunku 2077.

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: GeekWire
Marvel’s Avengers

A miało być tak pięknie. Kiedy dwa lata temu, studio Square Enix, zaprezentowało pierwszy teaser tajemniczego projektu o nazwie Avengers, fani Marvelowskich produkcji wstrzymali oddech. Czy było warto? W mojej ocenie, niestety nie. To co zostało ukazane w trakcie prezentacji studia, wyglądało dość dziwnie, specyficznie, miałem wrażenie, że oglądam film animowany, a nie tego oczekiwałem. Cóż, jestem ogromnie ciekaw, jak będzie prezentowała się finalna wersja gry, bowiem do premiery pozostał prawie rok, więc jeszcze wszystko się może zdarzyć.  

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: Film
Gears Of War 5

Zaprezentowanie najnowszej odsłowny Gerasów przez Microsoft było widowiskowe, oryginalne i interesujące. Widać, że włodarze firmy chcieli sprawić, że prezentacja ich najnowszego dzieła zrobi piorunujące wrażenie na wszystkich widzach zebranych w hali konferencyjnej i przed telewizorami. Niestety, na temat samej gry, ciężko jest się na razie wypowiedzieć, ponieważ cała fabuła nadal jest okryta wielką tajemnicą.

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: SegmentNext
Ultimate Game Pass

Microsoft po raz kolejny udowadnia, że wszyscy jesteśmy graczami! Dzięki specjalnej subskrypcji, gracze będą mieli dostęp do dwustu gier na konsole i komputer. W cenie pakietu jest zawarty również Live Gold, czyli abonament pozwalający na uczestniczenie w rozgrywkach online oraz pobieranie darmowych, comiesięcznych gier na Xbox One oraz Xbox 360.

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: Tech Advisor
Watch Dogs: Legion 

Jak będzie wyglądało życie w dystopijnym Londynie po Brexicie? Odpowiedz na to pytanie poznamy już 6 marca 2020, czyli w dniu premiery trzeciej odsłony Watch Dogs. Tym razem Ubisoft postawił na zmiany i dobrze, bo w końcu nikt nie lubi tak zwanych „odgrzewanych kotletów”. Legion finalnie może okazać się najbardziej innowacyjną częścią z serii. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się już niedługo! 

Subiektywne podsumowanie targów E3 2019
Grafika: Xbox Wire

Wielka szkoda, że w tym zestawieniu zabrakło takich tytułów jak The Simpsons: Hit & Run, czy Mass Effect Trilogy Remastered. No cóż, może w 2020! 

 

Poniżej znajdują się linki do podsumowań poszczególnych konferencji:

Damian Daszek
Damian Daszek
Miłośnik literatury fantastycznej, prozy polskiej, komiksów i gier wideo. Gra, czyta, pisze, ale tańczyć nie będzie, w ostateczności może coś zaśpiewać, ale na pewno nie za darmo.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu