Podsumowanie konferencji Square Enix na E3 2019

-

Firma przywiozła na E3 2019 kilka mocnych gier, które mogliśmy zobaczyć na konferencji Japończyków. Final Fantasy zdominowało prezentację, ale znalazło się miejsce także na Marvel’s Avengers i wiele innych tytułów.
Final Fantasy VII Remake

Firma Square Enix zaprezentowała nowy zwiastun gry Final Fantasy VII Remake. Przy okazji twórcy podziękowali fanom za cierpliwość i wsparcie. Obok tego otrzymaliśmy nowy materiał wideo z fragmentami rozgrywki, który załączyliśmy poniżej.

Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 3 marca 2020 roku na konsolach PlayStation 4.

The Last Remnant Remastered

Podczas konferencji zaprezentowano nowy zwiastun wydanej w 2018 roku gry The Last Remnant Remastered.

Tytuł ukazał się już dzisiaj na konsolach Nintendo Switch. Gra oryginalnie zadebiutowała w 2008 roku.

Life is Strange 2

Wydawca postanowił opublikować nowy zwiastun Life is Strange 2. Jest to swego rodzaju hołd dla gry studia Dontnod Entertainment, która potrafi w swoich odbiorcach wywołać całą paletę emocji.

UWAGA! Materiał zawiera wiele spoilerów z dotychczasowych trzech epizodów.

https://www.youtube.com/watch?v=2BRdey2PMic

Premiera czwartego epizodu zaplanowana  jest na 22 sierpnia. Sezon zostanie zamknięty tuż przed końcem bieżącego roku.

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition

Podczas konferencji zapowiedziano Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition, które ukaże się już tej zimy. Gra trafi na PS4 i Nintendo Switch, będzie także wersja na urządzenia z iOS i Androidem, z opcją zabawy w kooperacji przez sieć.

Final Fantasy XIV – rozszerzenie Shadowbringers

Zapowiedziano także trzeci dodatek do gry MOORPG Final Fantasy XIV zatytułowany Shadowbringers. Na załączonym materiale możecie zobaczyć nowe lokacje, klasy i oponentów.

Rozszerzenie ukaże się już 2 lipca na PC i konsolach PlayStation 4.

Re:Mind, DLC do Kingdom Hearts III

Na razie wiadomo jedynie, że rozszerzenie ukaże się zimą – dokładną datę premiery poznamy zapewne, gdy DLC będzie bliżej debiutu. Wideo zdradza ponadto, że grywalnymi postaciami będą Roxas, Aqua i Riku.

Dragon Quest Builders 2

Coś dla budowniczych i bohaterów. W grze przenosimy się do świata, w którym zły Hargon zakazał budowania, gotowania i tworzenia czegokolwiek. Musimy zatem przeciwstawić się jego choremu rozporządzeniu i ocalić świat.

W grze można będzie bawić się w trybie sieciowego multiplayera. Premiera została zaplanowana na 12 lipca na PlayStation 4.

Outriders

Podczas zabawy w Outriders przeniesiemy się do mrocznego świata science-fiction, by na planecie Enoch walczyć z przeciwnikami samotnie lub w kooperacji dla maksymalnie 3 graczy.

Outriders ukaże się latem 2020 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Final Fantasy VIII Remastered

Odświeżenie gry powstaje i ukaże się w tym roku – poinformowało Square Enix podczas swojej konferencji. Na prezentacji nie mogło zabraknąć oczywiście zwiastuna remastera, który możecie obejrzeć poniżej.

Final Fantasy VIII Remastered zmierza na Switcha, Xboksa One, PlayStation 4 i PC.

Marvel’s Avengers

Nareszcie doczekaliśmy się prezentacji pierwszego zwiastuna i szczegółów dotyczących gry Marvel’s Avengers.

Fabuła rozpoczyna się w chwili otwarcia nowej siedziby Avengers, podczas której nie wszystko poszło zgodnie z planem – bohaterowie wykrywają nowe źródło energii, czego następstwem jest katastrofa, która doprowadza do rozwiązania formacji. Pięć lat później ludzkość staje przed nowym zagrożeniem, a Avengers muszą się ponownie zjednoczyć, by stawić mu czoła.

Marvel’s Avengers ma być grą na lata, której premiera będzie jedynie początkiem.

Gra ukaże się na PC, PlayStation 4, Xbox One i Google Stadia dokładnie 15 maja 2020 roku.

Romancing SaGa 3 i SaGa Scarlet Grace Ambitions

Square Enix ogłosiło, że dwie części serii RPG-ów SaGa trafią na Zachód. Pierwsza to Romancing SaGa, zremasterowana wersja klasycznego RPG z 1995 roku. Druga to SaGa Scarlet Grace: Ambitions.

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age

Gra była uprzednio dostępna wyłącznie na PS4, teraz pojawi się w wersji Definitive Edition S na Nintendo Switch, z nowym trybem 2D, dzięki któremu gracze będą mogli przeżyć całą przygodę tak, jak niegdyś na SNES w 1993 roku. Premiera jesienią.

Circuit Superstars

Circuit Superstars zaproponuje nam arcade’owe wyścigi ukazane z kamery zawieszonej nad torem wyścigowym. Na tor wyjedziemy samochodami z przeróżnych epok, od tych produkowanych w latach 60. ubiegłego stulecia począwszy.

Tytuł, znany wcześniej jako Apex Racing League, ukaże się w ramach Square Enix Collective w przyszłym roku na pecetach, PlayStation 4, Xboksie One i Nintendo Switchu.

Agnieszka Michalska
Agnieszka Michalska
Pasjonatka czarnej kawy i białej czekolady. Wielbicielka amerykańskich seriali i nienasycona czytelniczka książek, ale nie znosi romansów. Podróżuje rowerem i pisze fantastyczne powieści - innymi słowy architekt własnego życia.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu