Zapowiedzi Portal Games 2024

Na targach Portalcon 2024 na Stadionie Śląskim w Chorzowie miała miejsce uroczysta gala ogłoszeń planów wydawniczych Portal Games na ten rok. Z przyjemnością informujemy o tytułach, które zostały na niej zapowiedziane.

Dla fanów gier ameritrash:

Dune: Wojna o ArrakisZapowiedzi Portal Games 2024
Twórcy kultowej Wojny o Pierścień przedstawiają nowe wyzwanie: strategiczną grę planszową dla 2-4 graczy. Potężny ród Harkonnenów i Imperator stają naprzeciwko Atrydów i Fremenów w walce o najcenniejszy zasób wszechświata: przyprawę. Dynamiczny system sił i zdolności frakcji, kości w służbie tak walki jak i systemu akcji, rewelacyjne figurki i kultowi bohaterowie. Arrakis wita!

 

Zapowiedzi Portal Games 2024Cyberpunk 2077

Planszowa odsłona komputerowego hitu od CMON i CD Projekt RED? Najpotężniejsze gangi Night City są na twoje usługi! Rekrutuj członków, poszerzaj strefę wpływów, pokonaj konkurentów: czy to na ulicach, czy w świecie wirtualnym! I pamiętaj: styl ponad wszystko!

Zapowiedzi Portal Games 2024Cthulhu: Death May Die – Fear of the Unknown

Kultowa odsłona uniwersum Cthulhu powraca za sprawą nowej, samodzielnej gry planszowej, która wystawi na próbę waszą poczytalność! Pełna kompatybilność z dotychczasowymi odsłonami Cthulhu Death May Die, nowa kampania z 6 nowymi scenariuszami i 2 Wielkimi Przedwiecznymi, znana groza i nowe narzędzia, które pomogą graczom w przerwaniu rytuału.

Kontynuacje bestsellerów

Portal Games postanowiło kontynuować sukcesy gier, które zyskały miano bestsellerów z portfolio  gliwickiego wydawcy.

Zapowiedzi Portal Games 2024Biały Zamek

Nowy tytuł twórców Czerwonej Katedry to kompaktowa gra euro z zarządzaniem zasobami, rozmieszczaniem robotników i przydzielaniem kości, a także… niezwykłą intensywnością! Gracze wykonają dokładnie 12 tur i tylko od nich zależy, czy każda tura zmieni się z pojedynczego działania w łańcuszek aktywacji, który przełoży się punkty i zwycięstwo.

 

Zapowiedzi Portal Games 2024Mędrcy znad Południowego Tygrysu

Twórcy serii Zachodniego Królestwa i Wędrowców znad Południowego Tygrysu oddają w ręce graczy manuskrypty z całego świata, zastępy tłumaczy, skarby starożytnej i średniowiecznej nauki oraz wpływy w trzech różnych gildiach, wszystko to spięte niezwykłym systemem zarządzania kośćmi i modyfikowania ich koloru i wyników. Nowa gra Shema Phillipsa – już wkrótce!

Zapowiedzi Portal Games 2024Marvel Zombies: Rewolucja X-Men

Portal Games rozwija superbohaterską odsłonę linii Zombicide tytułem, który wprowadza kolekcję nowych bohaterów na czele z Wolverine, Magneto, Storm czy Mystique… a także zombie-bohaterów: z Cyclopsem, Juggernautem, Dark Phoenix i Icemanem. Marvel Zombies z przytupem weszło na polski rynek, zbierając bukiet pozytywnych opinii.

Dla fanów gier euro:

EwakuacjaZapowiedzi Portal Games 2024

Prosto z targów Essen Spiel 2023 nadciąga najnowsza gra euro Vladimira Suchego… z reputacją jednego z najcięższych tytułów tego autora! Ewakuacja to planszowe przenosiny z planety na planetę, które dla gracza oznaczają demontaż ekonomii jednej planety i odbudowanie jej na innej. Czy uda się ją postawić na nogi – i to lepiej od innych graczy! – zanim obumrze stara planeta? Polska wersja ze specjalnym wariantem bazowym zaprojektowanym przez autora gry!

Zapowiedzi Portal Games 2024Inventions: Rewolucja Idei

Nowa gra Vitala Lacerdy towarzyszy ludzkości w jej odkrywaniu wynalazków i oddaje w ręce graczy kontrolę nad postępem technologicznym. Śledzi wędrówkę od pomysłu, przez wynalazek, po jego wpływ na społeczeństwo. Rozbudowana, pełna długoterminowego planowania i niebanalnej złożoności, z najwyższym poziomem jakości komponentów – gry Vitala Lacerdy to gatunek sam w sobie.

Zapowiedzi Portal Games 2024Szczury z Wistar

Inteligentne szczury przejmują świat… a przynajmniej pewną posiadłość w nowej grze euro współautorów Barrage, Wyprawy Darwina i Anunnaki! Świetny temat, przeurocza szata graficzna i mechanika zarządzania sprytnymi, ogoniastymi robotnikami, w której koło akcji podbieranych sobie wzajemnie przez graczy napędza rozwój i ekspansję szczurzej frakcji. Szczury z Wistar to prawdziwe euro-wyzwanie!

Gry niespodzianki

Portal Games lubi eksperymentować i zaskakiwać swoich fanów tytułami nieoczywistymi. Tym razem także wydawnictwo postawiło na oryginalne pozycje.

Zapowiedzi Portal Games 2024Septima

Stań do rywalizacji o tytuł Pierwszej Wiedźmy! Septima uchodzi za mechanicznie najprzystępniejszy tytuł ze stajni odpowiedzialnej za Trickeriona, Anachrony czy Perserverance, zachowując wszystko to, z czego słynie studio: przepiękny projekt, znakomicie uchwycony temat gry i wciągającą rozgrywkę. Wdróż się w napędzany kartami system akcji, rekrutuj i rzucaj uroki na mieszkańców miasteczka, unikaj skazania w procesach o czary i zasłuż na miano przywódczyni czarownic!

Zapowiedzi Portal Games 2024Sentinels of Multiverse

Z miłości do komiksów i gier karcianych narodził się tytuł, który podbił serca fanów karcianek (reputacja potwierdzona oceną 8,4 na boardgamegeek.com!). Jego najnowszą, Ostateczną edycję polskim graczom przedstawi Portal Games. Sentinels… to rozbudowana, pełna kombosów kooperacyjna gra karciana, w której gracze na czele swoich superbohaterów stawiają czoła superzłoczyńcom.

Zapowiedzi Portal Games 2024Spicy

Spicy to sprytna, karciana gra blefu. W Spicy się kłamie, kłamie się dużo, i sprawia to masę radochy. W Spicy mówi się też prawdę, by zmylić przeciwników przyzwyczajonych do kłamstw. Z balansu między ściemą i prawdą rodzi się świetny, imprezowy, kompaktowy tytuł zaklęty w talii kart.

Na Portalconie odbyła się prapremiera tego tytułu. Gra jest już dostępna w przedsprzedaży, a jej premiera planowana jest na 22 lutego.

Bomby:

Jak co roku Portal Games lubi zrzucać tak zwane bomby, czyli tytuły, które zwykle są ogromnymi hitami na światowym rynku gier planszowych.

Zapowiedzi Portal Games 2024Voidfall

Niemal godzina czasu rozgrywki na gracza. Trzy tryby rozgrywki: rywalizacyjny, kooperacyjny i solo. Voidfall to złożony, rozbudowany, kosmiczny tytuł 4X z eurogrowym zacięciem, który szturmem podbił serwis Kickstarter, przekonując ponad 12000 wspierających… by następnie przekuć obietnicę satysfakcjonującej gry na obłędną ocenę 8.7 w serwisie boardgamegeek.com!

Zapowiedzi Portal Games 2024Era Innowacji

Nowa samodzielna gra planszowa w uniwersum — i w duchu! – klasyka — Terra Mystica? Era Innowacji to 12 unikatowych frakcji i plansza do podbicia, wznoszenie budynków, łączenie je w miasta, zdobywanie dodatkowych akcji i cech… a wszystko to w złożonej, bogatej, głęboko interaktywnej i regrywalnej grze euro.

Na Portalconie odbyła się prapremiera tego tytułu. Gra jest już dostępna w przedsprzedaży, a jej premiera planowana jest na 8 lutego.

Zapowiedzi Portal Games 2024Projekt Gaja

Portal Games zostało także polskim wydawcą powracającego tytułu Projekt Gaja. 14 frakcji i terraformowanie planety w klasycznej euro-grze dla 1-4 graczy, czyli Terra Mystica w kosmosie! Bez elementu losowego, bez przemocy, za to z bogatym systemem rozwoju, rozbudowy i interakcji między graczami. Nowe wydanie polskie – już w 2024 roku!

Na 2024 Portal Games przewiduje także wydanie kolekcji dodatków wspierających zarówno już opublikowane gry, jak i nowości. Oto lista spodziewanych rozszerzeń:
 • Massive Darkness 2: Bardowie i Konstruktorzy kontra Metalowy Anioł
 • Massive Darkness 2: Feyfolk zestaw Wrogów
 • Zombicide 2. ed.: Monty Python’s Flying circus
 • Projekt Gaja: Lost Fleet
 • Barrage: Połączenie Kolorado
 • Bitoku: Resutoran
 • Teotihuacan Rozszerzenie dla 5. gracza
 • DUNE: Gildia Kosmiczna
 • Zombicide Czarna Plaga: NPC2
 • Marvel Zombies: Fantastic 4: Oblężenie
 • Marvel Zombies: Zestaw Guardians of the Galaxy
 • Cyberpunk 2077: Rodziny i Wyrzutki
 • Cthulhu Death May Die Season 4
 • Cthulhu Death May Die: Ithaqua Wędrowiec na Wietrze
 • Septima Omens & Shapeshiffting
 • Thorgal Character set
 • Thorgal Promo box
 • Robinson Crusoe: Księga Przygód
 • Podziemne Imperium: Aztekowie kontra Straszydła
 • Planet Unknown: Supermoon
 • Marvel United: Spider-Geddon
 • Mindbug Ponad Wieczność (samodzielna gra-rozszerzenie)
 • Mindbug Ponad Ewolucje (samodzielna gra-rozszerzenie)

Zapowiedzi Portal Games 2024

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu