FilmyPublicystyka

Publicystyka
P

Jak zabić wampira? – poradnik praktyczny

Jak zabić wampira?

Blade, wampir inny niż wszystkie

Film Blade pojawi się w kinach dopiero w 2023 roku, jednak ta postać już wcześniej gościła w popkulturze. 

Wampiry, wilkołaki oraz chaos między nimi – seria „Underworld”

Z faktu zbliżającego się Halloween chcielibyśmy przypomnieć wam o kultowej serii Underworld, która to idealnie nadaje się do tematyki opisywanego „święta”. 

Czy potrzebny nam nowy Lestat? O nowym „Wywiadzie z wampirem”

"Wywiad z wampirem" to taki kanon współczesnej powieści wampirycznej.

Walka w kisielu. „Podpalaczka” – książka vs. film

Stephen King ma niezwykle bogatą bibliografię, jest też jednym z najpopularniejszych pisarzy, więc nie powinien dziwić fakt, że niemal wszystkie jego książki, a nawet nowele czy opowiadania, doczekały się ekranizacji. Niektóre z nich, takie jak To czy Smętarz dla zwierzaków, przenoszono na ekran nawet dwa razy. Ostatnio do tego grona dołączyła także Podpalaczka. Jednak czy jest to film dobry, a jego twórcom udało się uchwycić klimat jednej z pierwszych powieści Mistrza Grozy? Ring wolny!

Najlepsze filmy do oglądania podczas Pride Month

Czerwiec to czas, kiedy przez cały miesiąc świętujemy Pride Month, czyli Miesiąc Dumy. Został wybrany nie bez powodu, ponieważ 28 czerwca 1969 roku w pubie Stonewall Inn w Greenwich Village, dzielnicy Nowego Jorku, doszło do trzydniowych zamieszek. Tamten incydent rozpoczął ruch na rzecz praw osób nieheteronormatywnych oraz coroczną paradę dumy, pierwsza odbyła się w listopadzie tego samego roku.