Literatura
L

W pogoni za niszczącą miłością. „Wyznanie” – recenzja książki

„Wyznanie” to opowieść o trudnej i przejmującej relacji między kobietami. Jessie Burton poruszyła temat miłości kochanek, ale również wpływ braku relacji z matką na życie dorosłej osoby. To lektura wartościowa, choć ciężka do przebrnięcia bez chwili odpoczynku na przemyślenia.

Rzeczywiście – nie jest łatwo. „Heartstopper. Tom 4” – recenzja komiksu

Cóż można napisać? W czwartym tomie „Heartstoppera” jest trudniej, „ciężej”, czasem wręcz boimy się o dalsze losy bohaterów, a jednak czytamy dalej, ponieważ w tej ciemności widać wyraźne światełko nadziei i ratunku.

Nie ma zbrodni bardziej doskonałej niż taka, która nigdy nie została odkryta. „Pakt” – recenzja książki

Pakt to kwintesencja tego czego oczekuję od kryminałów śledczych. Ciekawi bohaterowie, mroczna tajemnica, malownicze tło wydarzeń. Wszystko wyważone w zachwycający sposób. Z niecierpliwością czekam na kolejne części cyklu z komisarzem Adamem Lorenzem. 

Przyspieszony kurs dorosłości. „Hard Land” — recenzja książki

To lato jest inne niż wszystkie. Piętnastoletni Sam po raz pierwszy się zakochuje i po raz pierwszy mierzy się z ogromną stratą. Klimatyczna powieść coming of age z małym miasteczkiem, starym kinem i latami 80. w tle.

Potężni bohaterowie bez ich mocy. „Decimus Fate i Talizman Marzeń” – recenzja książki

Jeśli lubicie powieści fantasy, to obowiązkowo przeczytajcie tę książkę. 

Nie tylko „Heartstopper”, czyli kilka słów o rosnącej kupce wstydu queerowych lektur i seansów

Kiedyś to dopiero były czasy, a teraz są jeszcze lepsze. Widzicie, dawniej człowiek potrafił spamiętać wszystkie, choćby zawierające nieśmiałe cienie wątków queerowych, książki, filmy, seriale oraz gry, które ukazywały się w oficjalnym obiegu. Zwłaszcza polskim, gdzie tęcza przebijała się bardzo nieśmiało. A teraz?