Podsumowanie konferencji Microsoftu na E3 2019

Microsoft podczas swojej konferencji na E3 uraczył nas wieloma soczystymi premierami oraz trailerami nadchodzących tytułów, takich jak Gears 5, Halo Infinite, Star Wars Jedi: Upadły zakon, Dying Light 2 czy Cyperpunk 2077. Poznaliśmy również więcej szegółów na temat nowej konsoli Xbox i chmurowej usłudze xCloud, a także o programie Xbox Game Pass na PC.
The Outer Worlds

Przed oficjalnym otrawciem konferencji przez Phila Specera, pierwszym zaprezentowanym zwiastunem była zapowiedź nowej gry The Outer Worlds, która zadebiutuje 25 października na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.

Bleeding Edge

Bleeding Edge jest tytułem, który ma zapoczątkować współpracę studia Ninja Theory z marką Xbox. Produkcja swoją stylistyką bardzo przypomina Borderlands, jednak będzie to gra multiplayer 4 vs 4. Wersja alpha rusza już 27 czerwca!

Ori and the Will of Wisp

Nareszcie poznaliśmy datę premiery przepięknej gry platformowej Ori and the Will of Wisp. Microsoft zaprezentował nam również nowy zwiastun. Produkcja zadebiutuje na Xbox oraz Steam 11 lutego 2020.

Minecraft Dungeons

Gra od twórców Minecraft’a w zupełnie innej odsłonie. Minecraft Dungeons to rozgrywka kooperacyjna dla czterech graczy, w którą będziemy mogli rozegrać lokalnie z przyjaciółmi lub online. Premiera zaplanowana została na wiosnę 2020 i będzie dostępna na konsolach Xbox, PlayStation, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Na temat tej produkcji usłyszeliśmy już podczas konferencji EA na E3, jednak Microsoft zaprezentował nowy materiał oraz ujawnił dokładną datę premiery. Star Wars Jedi: Upadły Zakon zadebiutuje 15 listopada.

LEGO Star Wars: The Skalwaker Saga

Lego Star Wars: The Skalwaker Saga ma połączyć w sobie wszystkie dziewięć filmów sagi Star Wars.

https://youtu.be/hhitrVMD97Y

Blair Witch

Horror inspirowany kultowym już filmem grozy Blair Witch Project. W grze wcielimy się detektywa poszukującego zaginionego chłopca. Premiera 30 sierpnia.

Cyberpunk 2077

Spodziewaliśmy się petardy, ale chyba nie aż takiej! Podczas konferencji Microsoftu zaprezentowany nowy trailer do rodzimej produkcji od CD Project Red oraz ujawniono współpracę ze wspaniałym Keanu Reeves’em, który użyczył swojego wizerunku do Cyberpunk 2077. Dodatkowo, w końcu, poznaliśmy dokładną datę premiery produkcji. Gra ukaże się na wiosnę, a dokładnie 16 kwietnia 2020.

Dying Light 2

Doczekaliśmy się wstępnej zapowiedzi premiery gry od Techlandu. Dying Light 2 wyjdzie wiosną 2020.

Gears 5

Nareszcie poznaliśmy dokładną datę premiery Gears 5. Podczas konferencji poznaliśmy nowy tryb Escape, który będzie rozgrywką kooperacyjną dla trzech graczy. Pierwsze testy beta dostępne będą w lipcu. W Gears 5 zagramy 10 września. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć zupełnie nowy trailer prezentujący grę mobilną Gears Pop.

https://www.youtube.com/watch?v=EUopQ7kmX1I

Crossfire X

Crossfire X to owoc współpracy Smilegame, twórców gier głównie pc-towych, z Xbox Games Studios. Gra ukaże się na konsolach Microsoftu w 2020 roku. Nie ukrywamy, że ten tytuł zapowiada się naprawdę obiecująco.

https://www.youtube.com/watch?v=5gFMJvTzgMw

Elden Ring

Tytuł od Bandai Namco, nad którym pracuje również George R.R. Martin. Póki co nie wiemy za wiele na temat tej produkcji, oprócz tego, że będzie dostępna na Xboxa oraz PC.

Oprócz wymienionych wyżej tytułów mieliśmy okazję zobaczyć kilka, zupełnie nowych zapowiedzi, w tym: trailer kolorowej platformówki Spiritfarer, interaktywnego thrillera 12 minutes, nowej gry w uniwersum DragonBall Z – Dragonball Z: Kakarot, kreskówkowego powrotu Battletoads, magicznej historii jeleni zagubionych w miejskiej dżungli Way to the Woods, prezentacji nowego symulatora lotów Flight Simulator oraz Age of Empires II Define Edition, która ukaże się jeszcze tej jesieni. Ujawniono również nową współpracę studia Double Fine z Xbox Games Studios, jednocześnie zapowiadając owoc tej kooperacji – Psychonauts 2. 

Na sam koniec Phil Spencer postanowił zaprezentować światu kilka szczegółów na temat najnowszej konsoli Xbox. Dowiadujemy się, że sprzęt zostanie wyposażony w procesor AMD, dysk SSD i będzie w stanie wypuścić obraz w rozdzielczości 8K. Dodatkowo ma wspierać  120 FPS, w co aż trudno uwierzyć. Nowa konsola kryje się pod tajemniczą nazwą Project Scarlet. Microsoft zapowiedział, że sprzęt trafi do sprzedaży pod koniec 2020 r. na Gwiazdkę. Natomiast tytułem startowym, którego premiera pokryje się wraz z debiutem nowej konsoli, będzie nowa odsłona serii HaloHalo Infinite.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu