Podsumowanie konferencji EA na E3 2019

-

Elektronicy uderzyli z grubej rury. Star Wars, Simsy czy Fifa 20. Przejdźmy do szczegółów.
Star Wars: Fallen Order

Mocny pierwszy cios. W końcu zobaczyliśmy w ruchu singlową grę w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Mocno przypomina serię Souls, ale nie jest tak hardcorowa. W nagraniu znalazło się kilka nawiązań m.in. hasło High Ground, Wookie, czy znany z Rogue One – droid K-2SO. Zapraszam do oglądania!

Gra będzie posiadała elementy platformowe, walka mieczem świetlnym wygląda zacnie, lecz powtarzalnie. Głównym bohaterem będzie Jedi, który uniknął rozkazu 66 i walczy w szeregach rebelii. W ciągu następnych dni zostaną ujawnione kolejne informacje. Na Twitterze zaprezentowano także okładkę.

Nowości w Apex: Legends

Nowa zawartość zmierza do Apexa w związku z nadchodzącym drugim sezonem. Dostaniemy nową bohaterkę Wattson, która, jak mówili twórcy: „nie jest najemniczką, wojownikiem, a wsparciem w drużynie”. Rozstawia specjalne ogrodzenie, które uprzykrzy życie przeciwnikom i ułatwi naszej ekipie obronę. Jej specjalną zdolnością jest akcelerator, wzmacniający pylony, tworzące barierę. Poniżej zapowiedź oraz gameplay:

Dodatkowo wystartowało czasowe wydarzenie, w którym gracze mogą odblokować ekskluzywne skórki do bohaterów czy broni. Aby je zdobyć muszą oni wykonywać poszczególne wyzwania. Pojawi się także nowa broń w postaci L-Star. Jest to niezwykle szybkostrzelny karabinek, który dodatkowo w alternatywnym trybie strzelania, wyrzuca z siebie rozgrzaną plazmę.

Apex w ostatnich miesiącach stracił sporo graczy, więc nowości mogą zachęcić wielu do powrotu. Poniżej cały panel poświęcony temu Battle Royale.

Fifa 20

Piłka nożna w nowym wydaniu. Powróci uliczna piłka dostępna w kilku różnych formatach – meczach 3 na 3 (bez bramkarza), 4 na 4, 5 na 5, weźmiemy też udział w profesjonalnych zmaganiach w Futsalu. Dodatkowo w ulicznym trybie będziemy mieć rozbudowany system customizacji naszego piłkarza. Fryzury, strój, płeć czy emotki. To największe nowości w Fifa 20. Na pewno także zobaczymy zmiany i ulepszenia w rozgrywce.

Madden NFL 20

Seria skupiająca się na futbolu amerykańskim, który nie jest wybitnie popularny w naszym kraju. Poprzednia odsłona zebrała mieszane recenzje, w szczególności pod kątem AI. Tym razem twórcy mocniej przykładają się do aspektów inteligencji graczy sterowanych przez komputer oraz z większą dokładnością oddają poszczególne możliwości zawodowych graczy ukazanych w grze. Powrócą znane tryby z poprzedniej części jak kariera Futbolisty czy możliwość rozgrywania meczy między drużynami.

Dodatek do The Sims 4

Simsy jak zwykle nie zaskakują. Otrzymamy dodatek Island Living, w którym odwiedzimy rajską wyspę. Dostaniemy nowe ubrania, fryzury czy przedmioty. Na archipelagach będzie można napotkać wulkany, które wyrzucą z siebie ogniste skały. Mogą one uszkodzić lub podpalić budynki, czy nawet zabić naszego sima. Jednak skały będą zawierać drogocenne surowce. Pojawią się nowe prace jak ratownik czy instruktor surfingu.

Dużą zmianą będzie otwarcie się na tereny morskie. Będzie można pływać na skuterach wodnych czy na statkach, a także zwiedzać poszczególne wyspy i szukać tam skarbów. Powracają znane z trzeciej części syreny, które mają swoje wyjątkowe zdolności oraz otrzymamy możliwość ponurkowania z delfinami. Pod koniec twórcy ujawnili, że następna paczka dodatków nosi tytuł Realm of Magic.

 

W całej konferencji najważniejszy okazał się pokaz Star Wars, co można było zobaczyć po ilości widzów na YouTube. Na początku pokazu zanotowano ich blisko 45 tysięcy, a po prezentacji Fallen Order systematycznie liczba ta spadała. Przy simsach pozostało około 12 tysięcy oglądających.

Pierwsza produkcja to coś nowego, reszta to dodatki lub nowe edycje wieloletnich serii od EA. Gdyby nie pojawiły się Gwiezdne Wojny oceniłbym ją jako słabą, gdyż nie zaprezentowano niczego naprawdę spektakularnego lub intrygującego.

Mateusz Zelek
Mateusz Zelek
Gdyby urodził się 65 milionów lat temu, to na pewno byłby dinozaurem. Ogromny fan prehistorycznych gadów i wszystkiego, co z nimi związane. Dziennikarz specjalizujący się w grach wideo i wiążący z nimi swoją zawodową przyszłość. Nie pogardzi także dobrą lekturą.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu