Zmiany w rozgrywce w „Cyberpunk 2077” i o nowym dodatku „Widmo wolności”

Podczas wydarzenia Opening Night Live na targach gamescom CD PROJEKT RED zaprezentował zwiastun prezentujący nowe elementy rozgrywki w Cyberpunku 2077 i dodatku Widmo wolności oraz zapowiedział Aktualizację 2.0 dla podstawowej wersji gry.

W trakcie Opening Night Live widzowie mieli szansę zobaczyć zwiastun pt. „Nowe Zasady Gry”, będący kompilacją nowych elementów rozgrywki, jakie pojawią się w rozszerzeniu Widmo wolności do gry Cyberpunk 2077, o których opowiedziała także obecna na scenie Yuliia Pryimak z zespołu CD PROJEKT RED.

Wszystkie zaprezentowane elementy rozgrywki trafią do gry wraz z dodatkiem Widmo wolności, przy czym znaczna część z nich będzie dostępna dla graczy również w ramach darmowej Aktualizacji 2.0 dla Cyberpunka 2077.

Osoby, które zakupią Widmo wolności, mogą liczyć na szereg ekskluzywnych nowości, m.in. w postaci drzewka atutów Relic. Dzięki niemu gracze zyskają dostęp do szeregu potężnych umiejętności, które w znaczny sposób wpływają na rozgrywkę, otwierając drogę do tworzenia zupełnie nowych sposobów na prowadzenie gry. To nie wszystko — Widmo wolności to także dostępna na wyłączność nowa lokacja do odkrycia — Dogtown, nowe misje specjalne, porcja dodatkowych zadań pobocznych i aktywności, nowe uzbrojenie, wszczepy, ubrania i nie tylko.

W zwiastunie zaprezentowano także nowy system atutów i umiejętności, który pozwoli graczom na jeszcze większą swobodę i dowolność w podejściu do rozgrywki. Wprowadza on szereg nowych możliwości radzenia sobie z wrogami.

Kolejną nowością jest to, że policja w grze zostanie wyposażona w bardziej zaawansowane SI, pozwalające jej dynamicznie reagować na działania graczy na podstawie poziomów eskalacji — w tym rozstawiać blokady uliczne. Kierowanie pojazdami w grze również zostało rozszerzone o nową funkcję — od teraz w grze dostępna będzie jazda bojowa. Gracze będą mogli strzelać w tracie jazdy, korzystać z hacków bojowych i siać zniszczenia na ulicach Night City.

Nowy system atutów i umiejętności, system policji oraz model jazdy bojowej to jedne z wielu funkcji i ulepszeń, które zostaną udostępnione w ramach Aktualizacji 2.0. wszystkim osobom posiadającym grę Cyberpunk 2077 na Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC.

Premiera Widma wolności, fabularnego rozszerzenia do Cyberpunka 2077 w klimacie szpiegowskiego thrillera, odbędzie się 26 września 2023 r. na Xbox Series X|S, PlayStation 5 i PC. Gracze ponownie wcielą się w V, cyberpunka do wynajęcia, i zanurzą się w zawiłą intrygę szpiegowską, w którą zamieszani są przedstawiciele najwyższych kręgów władzy i brutalni najemnicy trzęsący czarnym rynkiem.
Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu