Podsumowanie konferencji PC Gaming Show na E3 2019

-

Za nami kolejna konferencja, tym razem PC Gaming Show. Zobaczyliśmy tam kilka dobrych gier, ale mogliśmy oczekiwać znacznie więcej. Pomimo to, niektóre tytuły wydają się naprawdę ciekawe. Ocenę pozostawiamy Wam.
Evil Genius 2

Rebellion pracuje nad powrotem serii Evil Genius. Deweloperzy postanowili przypomnieć światu o tej znanej marce, jednak  aktualnie otrzymaliśmy wyłącznie teaser. Brakuje rozgrywki oraz szczegółów, na te musimy jeszcze zaczekać.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 zostało zapowiedziane kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz otrzymaliśmy możliwość spojrzenia na konkretny fragment rozgrywki. Twórcy zapowiadają szybką walkę, fascynujące postacie z ukrytymi motywami oraz opowieść przepełnioną krwią. Aktualnie całość wygląda bardzo… Tajemniczo.

Gra trafi na rynek w marcu 2020 roku. Autorzy przygotowują edycję na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste.

Chivalry 2

Gra korzysta z Unreal Engine 4 i ma zaoferować wyjątkową oprawę, 64 graczy na jednej mapie, największe pola bitwy i odświeżony, bardziej dostępny i zarazem płynniejszy system walki. Autorzy pracują nad kilkoma niespodziankami – jedną z nich są starcia na koniach.

Chivalry 2 przez pierwszy rok od premiery (w 2020 roku) będzie dostępna wyłącznie w Epic Games Store. W późniejszym terminie odbędzie się premiera na innych platformach PC.

Twin Mirror

To nowa opowieść jaką szykują dla nas autorzy genialnego Life is Strange. W Twin Mirror gracze wcielą się w mężczyznę, który powraca do rodzinnego miasta na pogrzeb przyjaciela, lecz następnego dnia budzi się w swoim pokoju z nieziemską wręcz migreną i zakrwawioną koszulą. Naszą rolą będzie rozwikłać tę przedziwną zagadkę.

Pierwotnie tytuł miał wylądować na rynku jeszcze w tym roku, jednakże całość zostanie przesunięta na 2020 rok i zadebiutuje najpierw wyłącznie na Epic Games Store – po 12 miesiącach trafi również na inne komputerowe platformy.

Unexplored 2

Autorzy Unexplored 2 po latach pracy w końcu dochodzą do finiszu i dzielą się rozgrywką ze swojego projektu. Tytuł ma zaoferować rozrywkę wielokrotnego przechodzenia, która opisywana jest jako „hardkorowy roguelike”. Można więc spodziewać się m.in. bardzo wysokiego poziomu trudności.

Zombie Army 4: Dead War

Na co możemy liczyć przy tym tytule? Trudno powiedzieć. Szczegóły gry wyciekły przed prezentacją, a dzisiaj możemy spojrzeć na pełny zwiastun. W sumie autorzy łączą markę Sniper Elite oraz Zombie Army… To nie będzie rewolucja.

11 czerwca odbędzie się prezentacja rozgrywki. Zombie Army 4: Dead War zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC.

Last Oasis

Gra ma zaoferować zupełnie nowe doznania survivalowe online ze względu na pojazdy -platformy, na których odbywają się zmagania. W Last Oasis potyczki będziemy prowadzić na dziwacznych maszynach-mechach z długimi, pajęczymi odnóżami.

Last Oasis jest póki co dostępne na Steam we Wczesnym Dostępie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra doczeka się finalnego wydania.

Planet Zoo

Gra ma zapewnić nam wyjątkową zabawę. Gracze otrzymają szansę zbudowania wielkiego ogrodu zoologicznego, ale nie będzie to łatwa zabawa, ponieważ autorzy wrzucili do tytułu mnóstwo systemów – każda mechanika odpowiada za inny gatunek zwierząt.

Tytuł będzie dostępny od 5 listopada wyłącznie na PC.

Shenmue III

Dzieło, jakie szykuje nam Yu Suzuki zaoferuje nam spory otwarty świat, rozgrywkę w starym dobrym stylu – czyli mnóstwo klepania się po buzi, niesamowicie wciągającą fabułę oraz kilka niepokazanych jeszcze niespodzianek!

Tytuł trafi na PlayStation 4 oraz ekskluzywnie dla Epic Games Store.

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes to przede wszystkim zespołowa walka o przetrwanie, w której 4-osobowy zespół próbuje wytrzymać ataki mitycznych potworów w postapokaliptycznym świecie.

Gra trafi na rynek 20 sierpnia 2019 r. Tytuł zadebiutuje równocześnie na PS4, XOne i PC.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Ancestors: The Humankind Odyssey opowiada o pierwszych etapach ewolucji rasy ludzkiej, czyli o schodzeniu hominidów z drzew i przechodzeniu z diety roślinnej na urzędowanie na przepastnej sawannie i dietę mięsną, co stanowiło największy bodziec do rozwoju mózgu.

https://www.youtube.com/watch?v=ocSwwzm9cfw

Telling Lies

Sam Barlow, twórca Her Story, dalej stawia na interaktywne widowisko, w którym otrzymamy szansę poznania historii wielu bohaterów. Kto kłamie? Przekonamy się podczas rozgrywki… Choć trzeba mieć świadomość, że będzie to nietypowa gra.

Premiera Telling Lies odbędzie się „wkrótce”.

Cris Tales

Takie produkcje jak Cris Tales pokazują, że jeśli ktoś ma wyjątkowo dobrą wyobraźnię, dużą odwagę na realizację swojej wizji i zbierze zespół utalentowanych osób, może stworzyć małe dzieło sztuki. Nadchodząca produkcja będzie swoistym hołdem dla klasyków gatunku jRPG.

Maneater

Maneater, czyli GTA z rekinem w roli głównej z wieloma elementami RPG. Wcielamy się w rekina-młota i korzystając z morderczych szczęk, polujemy na wszystko, na co możemy. Jesteśmy przecież rekinem, nie?

Agnieszka Michalska
Agnieszka Michalska
Pasjonatka czarnej kawy i białej czekolady. Wielbicielka amerykańskich seriali i nienasycona czytelniczka książek, ale nie znosi romansów. Podróżuje rowerem i pisze fantastyczne powieści - innymi słowy architekt własnego życia.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu