Czego oczekujemy od tegorocznych targów E3?

-

Już 11 czerwca odbędzie się dwudziesta czwarta edycja targów Electronic Enterteiment Expo, czyli E3 2019. Impreza organizowana w Los Angeles to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń dla graczy na całym świecie, w trakcie którego, wydawcy poinformują nas o nadchodzących premierach gier, mających ukazać się na rynku w przeciągu najbliższych dni, miesięcy, a nawet lat.

W tym roku, oczekiwania względem targów nie są tak wysokie, jak w latach poprzednich. W dużej mierze wynika to z faktu, że PlayStation zrezygnowało z udziału w wydarzeniu. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki temu uwaga skupi się głównie na panelach konkurencji, czyli Microsoftu i Nintendo.

No dobra, ale co najbardziej chcemy zobaczyć na targach w 2019?! Poniżej znajdziecie zestawienie pięciu tytułów, na których prezentację czekam najbardziej. Zaznaczam, że część z nich może się w ogóle nie odbyć, ponieważ, tak jak co roku, w Internecie pojawia się ogrom przecieków, które mogą okazać się nieprawdziwe.

The Simpsons Hit & Run
Czego oczekujemy od tegorocznych targów E3?
Grafika: WhatNext.pl

Po opublikowaniu oficjalnej informacji dotyczącej pojawienia się scenarzystów i producentów serialu animowanego The Simpsons na targach E3, Internet oszalał! Na Twitterze pojawiło się tysiące wpisów dotyczących potencjalnego remastera przygód rodzinki z miasteczka Springfield. W ten sposób fani produkcji jasno i klarownie dali do zrozumienia twórcom, że Hit & Run to tytuł, który ma ogromny potencjał sprzedażowy… Więc jak nie w 2019, to może w 2020 roku?

Gears of War 5
Czego oczekujemy od tegorocznych targów E3?
Grafika: Daily Star

Seria Gears of War to istny „koń pociągowy” wśród tytułów ekskluzywnych dostępnych na konsole Xbox One. Fani z utęsknieniem wyczekują premiery piątej odsłony kultowej serii i nie ma co się im dziwić. W końcu w 2018 roku podczas swojej prezentacji, Microsoft krótkim teserem potwierdził, że prace nad grą już się rozpoczęły.

Star Wars Jedi: Fallen Order
Czego oczekujemy od tegorocznych targów E3?
Grafika: Kotaku

W kwietniu 2019 roku, EA na portalu YouTube, opublikowało filmowy zwiastun swojej najnowszej gry z uniwersum Star Wars. W przypadku tego tytułu, mogę napisać jedynie tyle – poczekamy, zobaczymy.

Dying Light 2
Czego oczekujemy od tegorocznych targów E3?
Grafika: Green Man Gaming

W 2018 roku, podczas konferencji Microsoftu, został zaprezentowany zwiastun gry Dying Light 2, czyli naszej rodzimej produkcji od studia Techland. Od tamtego momentu, nigdzie nie spotkałem się z konkretnymi informacjami na temat daty premiery, linii fabularnej, czy też mechaniki gry. Tak naprawdę, niedługo po targach, nastała pewnego rodzaju cisza… Czyżby miała się ona zakończyć w przeciągu najbliższych kilku dni?

Cyberpunk 2077
Czego oczekujemy od tegorocznych targów E3?
Grafika: Kotaku

No i jest… ona… nasza (przyszła) chluba narodowa. Cyberpunk 2077 to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów w historii gier wideo. Po zeszłorocznej prezentacji rozgrywki w trakcie panelu Microsoftu, szum wokół tej produkcji w ogóle nie ucichł. Nie ma się czemu dziwić, w końcu od producentów (CD PROJEKT RED) Wiedźmina oczekuje się gry na najwyższym poziomie. Osobiście liczę na to, że w trakcie tegorocznych targów, zostanie podana konkretna data premiery, nawet jeżeli ma ona nastąpić w 2022 roku. Nie wiem, jak Wy, ale ja jako fan studia, wprost nie mogę się doczekać!

Oczywiście podczas targów zostanie zaprezentowana masa innych tytułów. Ale te pięć, o których przeczytaliście, to moje osobiste oczekiwania względem tegorocznego E3. Mam nadzieję, że targi okażą się jeszcze mocniejsze niż te z 2018 roku. Jestem ogromnie ciekaw, jakie asy z rękawa wyciągną podczas swoich prezentacji najwięksi gracze gamingowego świata.

Damian Daszek
Damian Daszek
Miłośnik literatury fantastycznej, prozy polskiej, komiksów i gier wideo. Gra, czyta, pisze, ale tańczyć nie będzie, w ostateczności może coś zaśpiewać, ale na pewno nie za darmo.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu