Podsumowanie konferencji Bethesdy na E3 2019

-

Na początku pokazano nam klip promujący całe studio. Pracownicy opowiadali jak zaczęła się ich przygoda w Bethesdzie oraz oznajmili, że bez graczy ich praca nie ma sensu. Następnie na scenie pojawił się Todd Howard i rozpoczął całą konferencję.
The Elder Scrolls Blade

Mobilna produkcja w świecie Elder Scrolls. Zapowiedziano nową zawartość w postaci gildii, areny, systemu tworzenia biżuterii czy nowego wątku fabularnego, skupionego na smokach. Nowości są powiązane z faktem, że gra wciąż znajduje się w fazie testów. Dodatkowo pojawi się ona na Switchu. The Elder Scrolls Blade wciąż pozostaje produkcją darmową.

Fallout 76

Największa porażka studia i jedna z najgorzej ocenianych gier ubiegłego roku. W końcu po wielu prośbach graczy pojawią się tam NPC. Będą oni zlecać zadania, które można rozwiązać na kilka sposobów. Zostanie dodana także sztuka charyzmy odblokowująca dodatkowe linie dialogowe. Dodatek nosi nazwę Westerlanders i będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy.

Pojawi się także tryb Battle Royale Nuclerar Winter, co sprawi, że w końcu PVP między graczami będzie miało sens.

W ramach promocji produkcji zaplanowany jest darmowy weekend trwający od 10 do 17 czerwca.

Ghostwire Tokyo

Całkowicie nowa produkcja tworzona przez japońską część Bethesdy. Tytuł ma być przedstawicielem gier akcji, w którym będziemy także zwiedzać otwarty świat. Fabuła zabierze nas do Japonii w XXI wieku, gdzie działania dziwnych istot spowodowały zniknięcie większości populacji. Bohater prawdopodobnie będzie starał się ich powstrzymać.   

Nowa zawartość do The Elder Scrolls Online

Zaprezentowano fenomenalnie wyglądający cinematic, który rozwija fabułę ostatniego dodatku Elsweyr.

Zapowiedziano, że Sezon Smoka wciąż trwa i możemy spodziewać się nowej zawartości.

Commander Keen

Kontynuacja serii gier platformowych, która pojawiła się w 1990 roku. Graficznie przypomina stare kreskówki i wypełniona jest humorem. Produkcja przeznaczona jest na urządzenia mobilne.

https://www.youtube.com/watch?v=ojhXg3aEM1M

Rage 2 Insanity rules

Dodatek do Rage 2. Znajdziecie w nim nową wrogą frakcję, fabułę czy pojazdy. Dużą nowością będzie tutaj mech, który trafi w ręce gracza. Całość będzie się działa na nowym obszarze.

Nowe gry w serii Wolfenstein

Produkcję Wolfenstein: Youngblood zapowiedziano już jakiś czas temu. W grze będzie dostępny tryb kooperacji, w którym pokierujemy dwoma siostrami. Przyjdzie nam zlikwidować dziesiątki nazistów.

Deathloop

Kolejna nowa marka od Bethesdy. Twórcy zapowiedzieli, że gra jest innowacyjna, niezwykła i jest czymś czego jeszcze nie widzieliśmy. Ciekawie prezentuje się mechanika, w której bohaterowie się ścierają między sobą i gdy zginą wracają do życia.

https://www.youtube.com/watch?v=3u6IXRxPIhg

Doom Eternal

Kontynuacja Dooma z 2016 roku. Trafimy w niej bezpośrednio do piekła. Więcej rozwałki, strzelania i walki z demonami. Dodatkowo zapowiedziano Oriona. Co prawda nie jest to gra, ale technologia do strumieniowania gier na inne urządzenia, która według zapewnień twórców, jest w stanie współpracować z każdym silnikiem graficznym. Ma zwiększyć wydajność do 20% i to nawet na urządzenia mobilne, zmniejszając wymogi pobieranych danych przez sieć oraz zmniejszające obciążenie procesów graficznych. Zwiększy to wydajność oraz płynność. Znajduje się obecnie w fazie testów, do których będziemy mogli dołączyć – wystarczy zapisać się do oficjalnego klubu serii Doom, czyli Slayers Club.

Ciekawie zapowiada się tryb Battlemode w Doom Eternal. Troje graczy będzie toczyło pojedynek na arenie. Jednak jeden wcieli się w Doomguya, pozostała dwójka w demony.

 

Potwierdzono, że The Elder Scrolls VI jest w produkcji, choć nie można się go spodziewać zbyt szybko. Podobało mi się tempo prezentacji. Przedstawiciele studia nie przedłużali, nie opowiadali zbyt długo jaka ich gra jest „Awesome”, tylko dali same konkrety. Pokazano nowe tytuły oraz wspomniano o dodatkach do istniejących. Póki co najlepsza i najciekawsza konferencja.

Mateusz Zelek
Mateusz Zelek
Gdyby urodził się 65 milionów lat temu, to na pewno byłby dinozaurem. Ogromny fan prehistorycznych gadów i wszystkiego, co z nimi związane. Dziennikarz specjalizujący się w grach wideo i wiążący z nimi swoją zawodową przyszłość. Nie pogardzi także dobrą lekturą.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu