Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 – 15.10.2021

Tydzień pełen premier! Zobaczcie sami co ciekawego pojawiło się na sklepowych półkach. Jedną z debiutujących gier mieliśmy okazję sprawdzić przedpremierowo. Sprawdźcie czy warto zainteresować się planszówka Dreadful Circus od Portalu.
Premiery
Dreadful Circus, Portal Games

Dreadful Circus to najnowsza gra autorstwa Bruno Faiduttiego. Z pewnością znacie tytuły francuskiego designera, takie jak Cytadela czy Maskarada, w których blef i pokerowa twarz mają ogromne znaczenie. W Dreadful Circus nie tylko kłamstwa i krętactwo wyjdą wam na dobre, przydadzą się również umiejętności przekonywania i negocjacji podczas handlu. 

Ile dasz za tego klauna? „Dreadful Circus” – recenzja gry planszowej

Oficerowie z pazurem, Portal Games

Oficerowie z pazurem to najnowszy dodatek do Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej. Jako oficerowie będzie mogli skorzystać z pomocy waszych niezawodnych pupili. Przekonaj się jak wiele do sprawy może wnieść pomoc fretki!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Gold, Rebel

W grze Gold odwiedzamy kopalnię złota złożoną z losowo rozmieszczonych, zakrytych kart. W swojej turze każdy z uczestników odkrywa 2 wybrane karty, wśród których znajdziemy symbole poszczególnych poszukiwaczy, cenne bryłki oraz pułapki w postaci lasek dynamitu. Aby wygrać, musimy wykazać się nie tylko doskonałą pamięcią (aby w odpowiedniej chwili wrócić do dostępnych kart), ale też sprytem, by umiejętnie eliminować innych uczestników.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Pradawny las, Rebel

Pradawny las to przepięknie zilustrowana gra strategiczna, w której wcielamy się w leśne duchy reprezentujące pory roku. Naszym celem jest uratowanie świętego drzewa przed bezwzględnymi atakami Onibi. Aby wygrać, będziemy wykorzystywać wsparcie zwierzęcych sojuszników, którzy dostarczą nam cenną moc żywiołów. Sadzenie drzew obronnych, odpędzanie bezwzględnych płomieni lub zbudzenie Sankiego, Obrońcy Lasu… Jaka strategia okaże się najlepsza?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Ubongo Lines, Egmont

Gry z serii Ubongo z pewnością mają już w Polsce wielu fanów. Ubongo Extreme polecana jest wytrwałym planszówkowiczom, zaś Ubongo Trigo charakteryzują prostsze zasady. Teraz przyszedł czas na Ubongo Lines. Premiera tytułu odbyła się 13. października. Ta część wymaga od graczy układania zadanego wzoru za pomocą trójwymiarowych prostokątnych klocków. Po rozegraniu dziewięciu rund uczestnicy zliczają punkty i wyłaniają zwycięzcę. Dostępne są cztery warianty rozgrywki, dlatego można je dostosować do wieku i doświadczenia graczy. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Podróż w czasie, Nasza Księgarnia

13 października w sprzedaży pojawiła się planszówkowa nowość od wydawnictwa Nasza Księgarnia, a więc Podróż w czasie. Jej bohaterem jest pingwin Przemysław, który zabiera graczy do krain pełnych niezwykłych opowieści. Zadanie uczestników zabawy to opowiadanie historii związanych z odwiedzanymi miejscami i zapamiętywanie znajdujących się w nich przedmiotów. Dodatkowo inny wariant gry pozwala nazywać emocje, jakie towarzyszą przygodom pingwina. Gra skierowana jest do dzieci od czwartego roku życia. Ćwiczy umiejętność opowiadania, zapamiętywania, rozwija wyobraźnię i zwraca uwagę na empatię. Zawiera również komentarz psychologa dziecięcego. Sprawdźcie gdzie najlepiej zakupić grę.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Monster City, Nasza Księgarnia

Tego samego dnia premierę miała kolejna gra od wydawnictwa Nasza Księgarnia, zatytułowana Monster City. Gracze powinni być gotowi na wizytę potworów w swoim mieście. Pojawiają się one we wznoszonych przez nich miastach, niszczące ich dokonania. To gra strategiczna, w której zachwycają piękne ilustracje i proste zasady. Udział w rozgrywce mogą wziąć już dzieci od ósmego roku życia, a minimalna liczba jej uczestników wynosi trzy, zaś maksymalna pięć osób. Porównajcie ceny najlepszych sklepów planszówkowych tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Sen – edycja jubileuszowa, Nasza Księgarnia

Gra Sen nie jest już obca fanom planszówek od Naszej Księgarnia. Z pewnością więc wszyscy oni ucieszą się z tego, iż 13. października odbyła się premiera specjalnej edycji owego tytułu, przygotowanego z okazji stulecia działalności całego wydawnictwa. Na graczy czekają nowe działania kart, nowe warianty rozgrywki i inne niż znane dotąd ilustracje. Na czym polega rozgrywka? Zadaniem uczestników zabawy jest stworzenie własnego snu z jak najmniejszą liczbą kruków. Wkroczą oni zatem do różnych krain, zarówno tych bajkowych, jak i tych mrocznych oraz niebezpiecznych. Mają także możliwość podglądania snów rywali i ich przejmowania. Gra jest skierowana do dzieci od ósmego roku życia i do dorosłych. Minimalna liczba graczy to dwie, zaś maksymalna – pięć osób.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Palec Boży: Kataklizm, FoxGames

13 października pojawił się w sprzedaży pierwszy dodatek do gry Palec Boży wydawnictwa FoxGames. Kataklizm wprowadza kilka wariantów, których możecie używać opcjonalnie.

To wy decydujecie, jak będzie wyglądała wasza rozgrywka: użyjecie nowych kart praw, zaprosicie do zabawy bogów Majów, czy sprowadzicie potężne kataklizmy, które wprowadzą jeszcze większy chaos na Archipelagu Pępka Świata. Do akcji wkroczą też mistycy, którzy będą wykorzystywać swoje zdolności, by nawracać dla was wyznawców. To jednak nie wszystko: w pudełku znajdziecie również dyski dla 5. gracza oraz mnóstwo nowych żetonów i rampę, która całkowicie zmieni sposób pstrykania dyskami.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Beast, Galakta

Czas na łowy! Myślicie, że uda Wam się wytropić przeciwnika, ochronić ludzi i pokonać potwora? A może wolicie wcielić się w tytułową Bestię i zatopicie zęby w kilku mieszkańcach okolicznych osad?

Beast (polska edycja) to gra ukrytych ruchów z mechaniką jeden przeciw wielu, w której gracze, jako nieustraszeni łowcy, zmierzą się z budzącym grozę monstrum, w które wcieli się jedno z Was! Beast jest grą przeznaczoną dla 2-4 graczy w wieku powyżej 14 lat. Gra powinna trafić do regularnej sprzedaży w przyszłym roku, jednak już teraz możecie wesprzeć ją na kampanii na Kickstarterze, aby otrzymać dodatkową zawartość w języku polskim. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Boonlake, Lacerta

Wydawnictwa Lacerta w przyszłym roku zamierza wydać coś graczy pragnących trochę bardziej zaawansowanego poziomu trudności. Boonlake dzięki specjalnej mechanice zarządzania akcjami, każdą rozgrywkę czyni niepowtarzalną. Zdecydujcie czy skupicie się na odkrywaniu nowych terytoriów, czy stworzycie rozbudowaną infrastrukturę, a może zrealizujecie jeszcze inne plany. Każdą akcję będziecie musieli dobrze przemyśleć, ponieważ pozostali gracze z niej częściowo korzystają. Dodatkowo wybrana przez Was akcja będzie decydować o tym jak daleko poruszycie się w górę rzeki – bonusy czekają tylko dla najszybszych!

Gry książkowe FoxGames

Poznaliśmy dokładne daty premier nadchodzących gier książkowych wydawnictwa FoxGames. 10.11 zadebiutuje Dziennik: Kroniki Cypher – interaktywna nowość autora Dziennika 29, a także Fighting Fantasy: Puszcza zagłady – książka paragrafowa osadzona w świecie fantasy. Natomiast 24 listopada pojawi się w sprzedaży kolejny komiks paragrafowy z serii o Sherlocku: Sherlock Holmes: Cień Kuby Rozpruwacza. Według wstępnych planów miała się również pojawić gra książkowa Czworo przeciwko ciemności, jednak premiera tego tytuł została przeniesiona na przyszły rok.

Przedsprzedaże
Catan: Łamigłówka, Galakta

Po nie tak dawnej premierze Catan 3D przyszła kolej na wersję dla pojedynczego gracza, zwłaszcza dla fanów łamigłówek i zagadek logicznych. W środę 20.10.2021r. swoją premierę będzie miała nowość dla jednej osoby z serii Catan – Catan: Łamigłówka. Legendarna wyspa tym razem dostarczy graczom 40 szarad o rosnącym poziomie trudności. Niektóre to prawdziwy twardy orzech do zgryzienia!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 09.10.2021 - 15.10.2021Detektyw Bombel, Rebel

Detektyw Bombel to gra skierowana do najmłodszych: dzieci od 4. roku życia. Podczas zabawy rozgrywamy jedną z trzech dostępnych przygód. Każda z nich polega na odkrywaniu kolejnych kart z miejscami w taki sposób, by jak najszybciej dotrzeć do wymaganej liczby gwiazd. Wybierz miejsce, które chcesz zbadać, odszukaj karty odpowiadające interesującym Cię bańkom i dokładnie przyjrzyj się obrazkom. A gdy już znajdziesz wszystkie elementy, których potrzebujesz, zbierz razem wszystkie karty gwiazd potrzebne do wykonania zadania.

Gutenberg, Granna

W piątek, 14. października ruszyła przedsprzedaż nowej gry z serii Granna Expert, zatytułowanej Gutenberg. Gra przeznaczona jest dla minimalnie jednego, a maksymalnie czterech graczy, którzy wcielają się w pionierów drukarstwa z XV wieku. Przygotujcie się na sprawną realizację zamówień, by osiągnąć sławę i bogactwo. Nie możecie też zapomnieć o usprawnianiu swoich zakładów i staranie się o wsparcie od mecenasów, aby rozwijać swoje zdolności produkcyjne. Osoba, która zyska największe uznanie, zwycięży. Gra jest skierowana do dzieci od dziesiątego roku życia oraz dorosłych. Natomiast czas rozgrywki wynosi sto dwadzieścia minut. W ramach specjalnej wersji przedsprzedażowej otrzymacie: dwie dodatkowe postaci, ekskluzywny woreczek z wyhaftowanym logotypem gry, autografy autorów wewnątrz pudełka, certyfikat wydrukowany oryginalną metodą typograficzną w Muzeum Druku w Warszawie!


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk

 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu