Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

0
Wystartowaliśmy z naszą nową serią newsów, która w całości będzie poświęcona grom planszowym. Zapowiedzi, premiery, imprezy i wydarzenia, wszystko to znajdziecie właśnie tutaj. Zapraszamy do lektury!
PREMIERY

Trzeciego grudnia swoją premierę miał już ósmy dodatek do gry T.I.M.E StoriesMadame 1673 n.e. Tym razem swoją przygodę rozegramy w XVII-wiecznej Francji w Wersalu na Dworze Królewskim. Dla tych, którzy jeszcze nie grali w ten tytuł dodam, że w grze wcielimy się w postacie posiadające unikatowe umiejętności. Jako pracownicy specjalnej agencji przeniesiemy się w czasie, aby wypełnić misję. Zwiedzając lokacje, wchodząc w interakcję ze znajdującymi się w nich osobami będziemy odkrywać tajemnicę scenariusza, wszystko po to, aby w decydującym momencie spełnić powierzone nam zadanie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

Planszówkowy klasyk ponownie zawita na wasze stoły. Nakładem wydawnictwa Portal Games ukazał się tytuł Roll for the Galaxy, który wskoczył na półki sklepowe piątego grudnia. Waszym zadaniem będzie budowa kosmicznej cywilizacji przy pomocy kości, które w grze pełnią rolę robotników. Produkuj dobra, podbijaj planety i stwórz własne imperium!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

Piątego grudnia w sklepach pojawił się Brzdęk W! Kosmosie! Raban w próżni. Prawdziwa gratka dla fanów klasycznego Brzdęku!. Tym razem gracze wykradną złoto samemu Lordowi Eradikatusowi. Regrywalność grze zapewnia modularna plansza, dzięki czemu każda rozgrywka będzie wyglądała inaczej!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

Z początkiem grudnia premierę miała kontynuacja, tak zwanej, gry opowieści  (Equestria: Puść wodze fantazji) od wydawnictwa Black Monk. Bardzo ważne, że Ceremonia świateł nie jest grą niezależną, dlatego trzeba posiadać lub zakupić główny podręcznik, aby móc z niej w pełni skorzystać. Rozszerzenie jest książką, która ma 56 stron. Tym razem gracze będą mogli odkryć tajemnice podziemnego miasta Umberfoal. Należy być przygotowanym na spotkanie z niezwykłymi stworzeniami i zawarcie nowych znajomości. Wskazane jest także zachowanie czujności, gdyż w ciemnych jaskiniach może czekać wiele niebezpieczeństw. Gra ma nietypową formę, gdyż jak wspomniano na początku, jest to książka. Będzie ona idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zabawa z nią to intensywny trening wyobraźni. Ta część wymaga stawienia czoła zagrożeniom, wyzwolenia swoich pokładów odwagi i udzielenia pomocy Kucykom z Umberfoal w Ceremonii Świateł, który jest ich magicznym rytuałem.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo FoxGames oficjalnie ogłosiło swoje plany wydawnicze na 2020 rok. W filmiku opublikowanym na Facebooku trzeciego grudnia, można doliczyć się trzydziestu interesujących zapowiedzi. Wśród nich znajdziemy zarówno dodatki do bestsellerowych tytułów, jak i zupełne nowości. Z tej pierwszej grupy największą uwagę zwraca Sagrada: Pasja. Poza tym, szczególnie ciekawe mogą okazać się gamebooki, między innymi, kontynuacja Dziennika 29 z podtytułem Przebudzenie. Pojawi się także gamebook dla dzieci od ósmego roku życia Dziennik: Zagadkowa podróż. Fani komiksów paragrafowych również nie będą zawiedzeni, czekają na nich trzy nowe tytuły: Rycerze 3, Sherlock Holmes: Dookoła Świata, Sherlock i pomocnicy z Baker Street, z których ten ostatni skierowany jest do czterech graczy. Czym jeszcze planuje zachwycić nas polski wydawca? Proponuje kolejne kieszonkowe Escape Roomy oraz gry dla najmłodszych: Mia London, Przymiotniki, i trzy gry z serii Similo. Nie zapomniał także o miłośnikach kotów (Najlepsza gra o kotach), orientu (Yokai) i Szklanego tronu – fani twórczości Sarah J. Maas z pewnością czekają na karcianą grę kooperacyjną o tym samym tytule. Wszystkie zapowiedzi dostępne są do obejrzenia w filmiku.

Wydawnictwo Lacerta ogłosiło tytuł, który zagości na naszych stołach w przyszłym roku. W Dreamscape wyruszymy w podróż, w trakcie której zdobędziemy skrawki snów. Te z kolei wykorzystamy do stworzenia określonych krajobrazów. Odwiedzając krainy skorzystamy z ich specjalnych zdolności. Dodatkowe umiejętności uzyskamy również dzięki ukończonemu krajobrazowi. Gra posiada dwa warianty rozgrywki: trudniejszy z Panem Koszmarem oraz łatwiejszy – bez.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

Trzynastego grudnia będziecie mogli kontynuować swoją kampanię Pożeraczy snów, ponieważ tego dnia, dzięki wydawnictwu Galakta, ukaże się drugi zestaw mitów Koszmar tysiąca wcieleń. Scenariusz bazuje na opowiadaniu H.P. Lovecrafta Nienazwane i przeniesie was w świat na pograniczu jawy i snu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 30.11-06.12.2019

WSPIERAJKI

We wtorek ruszyła kampania na kickstarterze gry 303 Squadron. Autorem jest Michał Kohmann, natomiast wydaniem zajmują się Hobbity.eu. Tytuł można wspierać do dwudziestego pierwszego grudnia. Zachęcamy do udziału w kampanii!

IMPREZY I WYDARZENIA

Imprezy rodzinne, na których królują planszówki to doskonały pomysł na ciekawie spędzoną niedzielę. Można wyjść z domu zabierając ze sobą dzieci, świetnie się pobawić a nawet dać upust swojej inwencji twórczej. Idealnym wydarzeniem do realizacji planszówkowych pomysłów będzie event Zawody z papieru – zrób z nami grę. Warsztaty te odbędą się we Wrocławiu 14 grudnia. Wstęp jest bezpłatny. Wystarczy skompletować duet: dziecko i opiekun oraz zgłosić swój udział poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Gry będą tworzone z materiałów recyklingowych. Pomysł i jego wykonanie należy wyłącznie do uczestników imprezy. Tego samego dnia Gdański Klub Fantastyki zaprasza wszystkich a szczególnie rodziców z dziećmi na event Planszówkarium – Grudzień 2019 . Organizatorzy oferują ponad 200 tytułów gier, w które można będzie bezpłatnie zagrać z nimi lub we własnym teamie.


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Sylwia Smolińska