Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.10.2021 – 08.10.2021

Nowości gier planszowych minionego tygodnia – wszystko w jednym artykule. Jeśli chcecie być na bieżąco z planszówkowymi premierami wpadajcie do nas co tydzień.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.10.2021 - 08.10.2021Zew Chtulhu: Berlin, Miasto Grzechu, Black Monk Games

Do otwartej sprzedaży trafił podręcznik wyłącznie dla dorosłych graczy! Przede wszystkim zawiera on także scenariusze (Diabeł żywi się muchami; Tany rozpusty, zgrozy i ekstazy; Schreckfilm), gotowe do gry jako samodzielne przygody lub połączone w mini kampanię. Miasto grzechu przedstawi wam Berlin lat 20. XX wieku, jakiego mogli zasmakować odwiedzający i mieszkańcy w tamtych czasach. Zawiera wytyczne dotyczące tworzenia Badaczy do kampanii dziejącej się w Berlinie, a także organizacje Badaczy, aby pomóc łączyć ich w grupy. Zapowiada się spora gratka dla fanów uniwersum Przedwiecznych.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.10.2021 - 08.10.2021Mr. Jack: Nowy Jork. Rebel

Mr. Jack: Nowy Jork to nowa, samodzielna i bardziej złożona wersja dwuosobowej gry dedukcyjnej, w której pojedynkują się znakomite umysły: tajemniczy zbrodniarz wszech czasów Kuba Rozpruwacz oraz najlepsi detektywi. Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w niesymetryczne role i przemieszczają się po planszy, manewrując światłem i cieniem, by osiągnąć swoje cele. Gra jest już dostępna w sklepach.


Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.10.2021 - 08.10.2021Rozpoznaj Stworka
, Muduko

W poniedziałek, 4. października premierę miała integracyjna gra sensoryczna Rozpoznaj Stworka od wydawnictwa Muduko. Jest to tytuł wyjątkowy, bowiem mogą wziąć w niej udział osoby niewidome lub niedowidzące i rozegrać pojedynek z osobami z dobrym wzrokiem. Gracze muszą za pomocą dotyku rozszyfrować tajny kod stworków oraz zaprosić jak najwięcej z nich na przyjęcie urodzinowe. Dostępne są dwa warianty rozgrywki: kooperacyjny i rywalizacyjny. Tytuł skierowany jest do dzieci od czwartego roku życia oraz dorosłych. To innowacyjna forma planszówki, która otwiera wiele możliwości przed osobami mającymi problemy ze wzrokiem.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.10.2021 - 08.10.2021Crime Zoom, Lucky Duck Games
Gry z serii Crime Zoom wydawnictwa Lucky Duck Games pojawiły się już w sklepach. Ostatnia karta przeniesie was do cieszącego się złą sławą Brooklynu z lat 80. Otrzymujecie anonimowe zgłoszenie o strzałach z mieszkania niejakiego Franka Bucco. Wyważywszy drzwi do mieszkania, odkrywacie zwłoki mężczyzny leżące na kanapie. Kto jest mordercą?Ptaki złej wróżby przeniosą was do współczesnego Paryża, do metropolii tyleż nowoczesnej, co bezdusznej. Ciało młodej, filigranowej kobiety znaleziono na podłodze w jednym z biurowców. Kto ją zabił? I dlaczego?
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 02.10.2021 - 08.10.2021Gold, Rebel
W grze Gold odwiedzamy kopalnię złota złożoną z losowo rozmieszczonych, zakrytych kart. W swojej turze każdy z uczestników odkrywa 2 wybrane karty, wśród których znajdziemy symbole poszczególnych poszukiwaczy, cenne bryłki oraz pułapki w postaci lasek dynamitu. Aby wygrać, musimy wykazać się nie tylko doskonałą pamięcią (aby w odpowiedniej chwili wrócić do dostępnych kart), ale też sprytem, by umiejętnie eliminować innych uczestników.
Przedsprzedaż
Horror w Arkham: Gra karciana – Na krawędzi Ziemi – Rozszerzenie badaczy, Galakta

Dopiero co cieszyliśmy się z premiery nowego cyklu pełnego tajemnic i przygód – Horroru w Arkham: Na krawędzi Ziemi – a już trzeba ogłosić przedsprzedaż pierwszego dodatku! Eh, jak ten czas szybko leci: rozszerzenie badaczy skupi się na taliach waszych bohaterów, a przedsprzedaż potrwa do dnia premiery, czyli do 13 października. Ciekawe, czy uda wam się rozwikłać zagadkę czy zginiecie w okowach lodu?

Pradawny las, Rebel

Pradawny las to przepięknie zilustrowana gra strategiczna, w której wcielamy się w leśne duchy reprezentujące pory roku. Naszym celem jest uratowanie świętego drzewa przed bezwzględnymi atakami Onibi. Aby wygrać, będziemy wykorzystywać wsparcie zwierzęcych sojuszników, którzy dostarczą nam cenną moc żywiołów. Sadzenie drzew obronnych, odpędzanie bezwzględnych płomieni lub zbudzenie Sankiego, Obrońcy Lasu… Jaka strategia okaże się najlepsza?

Moje skarby, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż gry strategicznej Moje skarby, w której staramy się wypełnić nasze gablotki jak najbardziej opłacalnym zestawem kafelków. W każdej rundzie wyruszymy w podróż, z której przyniesiemy nowe skarby, a dla zwycięstwa kluczowe będzie odpowiednie umieszczanie ich w rzędach i kolumnach naszego regału.

Dinokalipsa, Rebel

Dinokalipsa to strategiczna gra karciana, w której jesteś dinozaurem, a życie co chwilę daje Ci w kość. Zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby uniknąć katastrof naturalnych, drapieżnych i emocjonalnych, wymijając przy tym meteoryty i, tak jak w prawdziwym życiu, zapewne poniesiesz porażkę. Ale nie poddawaj się, bo pierwszy dinozaur, który zdobędzie 50 punktów (albo ostatni dinozaur w grze), zwycięża!

Palec Boży: Kataklizm, FoxGames

Czy pamiętacie grę zręcznościową Palec Boży od wydawnictwa FoxGames? Wszystkich, którym przypadła do gustu, z pewnością zadowoli informacja, iż w minionym tygodniu ruszyła przedsprzedaż dodatku do niej, zatytułowanego Palec Boży: Kataklizm. 13. października odbędzie się jego premiera. W tym samym czasie do sprzedaży trafi dodruk wersji podstawowej. Co zaś nowego wprowadzi rozszerzenie? Kilka wariantów z możliwością ich opcjonalnego zastosowania, mistyków wykazujących się oryginalnymi zdolnościami, niedostępne dotąd żetony, rampę oraz dyski piątego gracza. Na pewno warto będzie poczekać jeszcze troszkę na tę, uzupełniającą wersję podstawową, planszówkę.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu