„Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition” – legendarne gry Rockstar Games w jednym pakiecie

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition – z okazji dwudziestej rocznicy gry Grand Theft Auto III, Rockstar Games zapowiedział pakiet trzech odsłon, które rozsławiły serię i wpłynęły na branżę gier.

Grand Theft Auto to jedna z najbardziej znanych serii w branży gier wideo. Aż trudno uwierzyć, że jest to zasługa trzeciej odsłony Grand Theft Auto III, która za trzy tygodnie skończy dwadzieścia lat. Wpłynęła ona nie tylko na rozpoznawalność marki i firmy, ale także na same gry wideo.

Kolejne części o podtytułach Vice City oraz San Andreas, które ukazały się w 2002 i 2004 r. tylko umocniły tę pozycję. Dlatego Rockstar Games postanowił uczcić nie tylko 20-lecie swojej legendarnej gry, ale i jej następców zapowiadając pakiet Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition ma pod koniec tego roku trafić na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch oraz Rockstar Games Launcher na PC, a w pierwszej połowie 2022 r. na systemach iOS i Android. Jednak jak twierdzą twórcy, nie będą to zwykłe porty na nowe platformy, lecz na razie nie ujawniono konkretnych szczegółów czy bezpośrednich materiałów.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition we wszystkich trzech grach wprowadza szeroki wachlarz ulepszeń graficznych oraz współczesnych usprawnień rozgrywki, zachowując jednocześnie klasyczny wygląd i atmosferę oryginałów.

Co ważne, każda z tych trzech gier jest obecnie dostępna w dystrybucji cyfrowej, lecz już pod koniec następnego tygodnia Rockstar usunie je, aby potem udostępnić je w formie wspomnianego pakietu. Ponadto z okazji jubileuszu GTA III, w GTA Online pojawią się okolicznościowe ubrania i oznaczenia.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu