Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

Za nami kolejny tydzień pełen wrażeń. Na naszych stołach zadebiutowały nowości od Egmontu. Wydawnictwo Bard Centrum Gier zapowiedziało pierwszy tytuł w swoim portfolio od Uwe Rosenberga! A liczba rozpoczętych przedsprzedaży rośnie w zawrotnym tempie. Rozsiądźcie się wygodnie, zaczynamy!
Premiery

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021Ubongo Trigo, Egmont

W ubiegłą środę (10 marca) do sprzedaży trafiła gra Ubongo Trigo od wydawnictwa Egmont. To gra kafelkowa, umożliwiająca rozgrywkę solową lub z udziałem, co najwyżej, czterech graczy. Uczestnicy zabawy dostają różnokolorowe kafelki o trójkątnych kształtach i starają się je ułożyć jak najszybciej na kartach zadań. Należy tak obracać kafelkami, aby zapełnić dwa pola na danej karcie. Punkty otrzymuje osoba, która okazała się najszybsza. Grę kończymy po ośmiu rundach, wyłaniając zwycięzcę, czyli uczestnika z największą liczbą punktów. Tytuł wyróżnia się dwoma poziomami trudności, co pozwala przystosować zasady do wieku i umiejętności graczy. Najmłodszy z nich, według zaleceń producenta, powinien mieć siedem lat.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021Bits, Egmont

10.marca premierę miała także gra Bits od wydawnictwa Egmont. Można ją rozegrać samodzielnie lub maksymalna w cztery osoby. Gracze dostają planszę i kafelki do układania techniką z góry na dół, do momentu aż nie natrafi on na jej dolną krawędź lub inny element. W każdej rundzie uczestnicy wybierają kafelek, który należy umieścić na planszy. Kluczem do zwycięstwa jest oczywiście zdobycie jak największej liczby punktów poprzez obracanie i dopasowywanie kafelków zgodnie z kartami zadań. Kombinujcie, układajcie i zdobywajcie punkty, by wygrać. Tytuł skierowany jest do dzieci od ósmego roku życia i osób dorosłych.

 

Cooper Island, Portal Games

11 marca swoją premierę miała gra Cooper Island od Portal Games. Cooper Island to gra strategiczna z typu euro, grace zarządzając swoimi robotnikami będą starali się zasiedlić tytułową wyspę. Stawiając budowle, łodzie i wykonując królewskie zlecenia spróbują znaleźć swoją idealną drogę do zwycięstwa.

Zapowiedzi

Zoo New York, Bard Centrum Gier

Bard Centrum Gier zapowiada pierwszą w swoim portfolio grę autorstwa Uwe Rosenberga – Zoo New York. Tytuł ten został przeznaczony dla od 1 do 5 graczy w wieku od 10 lat. Gracze wcielą się w zarządców własnego ogrodu zoologicznego i spróbują wypełnić go egzotycznymi zwierzętami, o które będą musieli dbać, budować im wybiegi, a nawet rozmnażać. Zoo New York to połączenie gry logicznej z zarządzaniem zasobami. Z niecierpliwością czekamy na premierę!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „UWE UWE ROSENBERG ZOO NEW YORK MINDOK”

Przedsprzedaże

Granie w pranie, Muduko

10.marca wystartowała przedsprzedaż gry Granie w pranie. Tytuł idealne pasuje do zbliżającej się wiosny i domowych porządków z nią związanych. 15-20 minut – tyle potrzebujemy na jedną rozgrywkę Grania w pranie. Co ciekawe denko pudełka stanowi bazę gry! Poznajcie zatem Superbohatera Henia i jego siostrę Fantastyczna Fionę. To postaci, którzy za cel mają, oczywiście, uratować świat. Jednak mimo swych mocy nie mogą także zapomnieć o przyziemnych obowiązkach, takich jak pranie i suszenie swoich kostiumów. Zadanie to będzie im utrudniała Dr Chmura, posługując się maszyną do manipulowania pogodą. Gracze muszą powiesić jak najwięcej prania, zanim zacznie padać deszcz. Jeden z uczestników zabawy odkrywa karty i wiesza na sznurku (tę funkcję pełni spodnia część opakowania gry) ubrania na nich widniejące. Natomiast inna osoba rzuca kością do momentu, aż trafi na obrazek symbolizujący deszcz. Wówczas runda się kończy, a gracz wieszający pranie zabiera karty zadań, które udało mu się zrealizować. Tę rozgrywkę przeprowadzamy w parach, więc zawsze do zabawy potrzebujemy parzystą liczbę graczy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

 

Unmatched, Ogry Games

Wydawnictwo Ogry Games informuje o przedłużonej przedsprzedaży tytułów z serii Unmached. Gry cieszą się dużą popularnością, dlatego też wydawca postanowił dać szansę na zakup w preorderze w promocyjnej cenie spóźnialskim. Wyłącznie w oficjalnym sklepie internetowym Ogry Games, do 31 marca, można zamówić Unmatched: Robin Hood vs Wielka Stopa, Unmatched: Bitwa Legend lub pakiet obu tych tytułów. Do każdego zamówionego egzemplarza dołączane są dodatkowe karty gratis.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021Andor junior, Galakta

Jak wprowadzić młodszych fanów planszówek w nieco trudniejsze tytuły? Odpowiedź proponuje Galakta, prezentując bardzo płynne przejście pomiędzy grami familijnymi a pełnoprawnymi RPG. Andor junior to mocno „ułagodzona” wersja swego starszego protoplasty – oferuje zabawę dzieciom już w wieku siedmiu lat. Najmłodsi podróżnicy będą mieli okazję wybrać klasę i płeć postaci, a następnie obronić królestwo (przy pomocy znalezionych wilczków). Tylko nie zgubcie się w krasnoludzkich kopalniach! Trwa przedsprzedaż tytułu, a premiera już 17 marca.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

Miasto Mgły, Black Monk

Warto przypomnieć, iż trwa kampania przedsprzedażowa gry RPG Miasto Mgły. Sporo dodatków  (choć nie wszystkie) zostało już odblokowanych, między innymi dodatkowa dzielnica miasta czy nowe karty postaci. Chętnych do zagłębienia się w świat pełen ciemnych uliczek, neonów i szemranych postaci zapraszamy na stronę wydawnictwa Black Monk.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

Lamaland, Puerto Rico, Lacerta

Wydawnictwo Lacerta rozpieszcza w tym tygodniu graczy w każdym wieku. Dla planszówkowych weteranów: ruszyła przedsprzedaż prawdziwej klasyki euro, Puerto Rico. W trzeciej edycji znajdziecie aż cztery (w tym dwa nowe) dodatki! Młodsi – a zwłaszcza ich rodzice – zapewne zainteresują się nową grą autora ciepło przyjętego Parku Niedźwiedzi: Lamaland. No bo kto nie chciałby choć chwilę stadka lam?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

Brzdęk: Wesoła Kompania, Lucrum Games

Jeśli mało Wam dodatków do Brzdęka (a wiem, że tak), to właśnie ruszyła przedsprzedaż kolejnego, i to kompatybilnego z wcześniejszymi! Rozszerzenie Wesoła Kompania oferuje unikalne postacie z własnymi taliami startowymi, pionki, artefakty, sekrety, potwory… A wspominałem już, że umożliwia grę aż w sześć osób? Pamiętajcie tylko, że do zabawy potrzebna jest podstawka.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

Bonfire, Portal Games

Fani gier euro mają w tym miesiącu dużo powodów do radości. Jeśli lubicie Zamki Burgundii, koniecznie sprawdźcie Bonfire, czyli najnowszą grę Stefana Felda. To zaawansowana gra euro, oferująca kilka dróg do zwycięstwa oraz łącząca ze sobą kilka różnych mechanik: zarządzenie surowcem, układanie kafelków czy ruch po planszy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021

Roll Player: Chowańce i Chochliki, Ogry Games

Już 1 kwietnia ruszy przedsprzedaż drugiego rozszerzenia do gry Roll Player od Ogry Games. Roll Player: Chowańce i Chochliki to kolejna paczka kości i nowych kart. Nie zabraknie także tytułowych chowańców – pomocnych towarzyszy podróży, oraz złośliwych chochlików, które spróbują pokrzyżować plany bohaterów. Póki co nie znamy dokładnej daty premiery oraz ceny dodatku. Jednak wydawnictwo zdradziło, że szykuje dla graczy atrakcyjne pakiety z kompletem serii oraz wersję Big Box.

ROLL PLAYEr" CHOCHLIKI & CHOWAŃCE

Wspierajki

Dice Throne, Lucky Duck Games

Informujemy, że Dice Throne Sezon 1: Rerolled od Lucky Duck Games zostało ufundowane już w pierwszym dniu kampanii na Wspieram.to! Premiera gry odbędzie się we wrześniu tego roku. W kampanii dostępny jest eksluzywnie Battle Chest – wielka skrzynia do przechowywania wszystkich bohaterów pierwszego sezonu Dice Throne.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 06.03.-12.03.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu