Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 – 04.03.2022

W tym tygodniu swoje premiery miały między innymi: Moje Skarby od wydawnictwa Rebel oraz przepełniona magią, intrygą i tajemnicą gra Mortum: Średniowieczny detektyw od G3. Portal Games uruchomiło trzy akcje przedsprzedażowe – do zamówienia przedpremierowo dostępne są już Golem oraz Batman: Wszyscy Kłamią
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Mortum, G3

Nadchodzi gra przepełniona magią, intrygą i tajemnicą. Mortum Średniowieczny detektyw to niespotykane połączenie przygodowej gry karcianej z elementami rpg i gry paragrafowej. Na 338 dwustronnych kartach rozgrywać się będzie niezapomniana przygoda, która pochłonie was bez reszty, kreując otwarty świat, gdzie wasze wybory nie są bez znaczenia! To wy zdecydujecie, jak potoczy się śledztwo i jaką obierzecie drogę. W tej grze nie znajdziecie jednej drogi do celu, a każde wasze działanie będzie miało wpływ na wygląd otaczającego was świata i ludzi.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Unikat i Trio w sieci sklepów Carrefour, Granna 

Kilka dni temu, a dokładnie 3. marca na półki, w sieci sklepów Carrefour, trafiły nowe gry od wydawnictwa Granna. Unikat to gra logiczna polecana dla całej rodziny. Podczas rozgrywki uczestnicy będą musieli wysilić swoje mózgi, wykazać się niebywałą spostrzegawczością, sprawnym planowaniem i podejmowaniem trafnych decyzji. Trio to również gra logiczna wyróżniająca się prostymi regułami i angażującą rozgrywką. Zadaniem graczy jest przesuwanie pionków na planszy w taki sposób, by odtworzyć sekwencję pokazaną na jednej z kart. Zwycięży osoba, która odwzorowuje ich jak najwięcej. Oba tytuły dedykowane są dzieciom od siódmego roku życia oraz oczywiście dorosłym także. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie, Kapitan Nauka

2 marca w sprzedaży pojawiła się gra dla dzieci od ósmego roku życia od wydawnictwa Kapitan Nauka, a więc Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona odbiorcom, poznanie podstaw kodowania w otoczeniu gwiazd i kosmosu. Wyruszając w galaktyczną podróż i wcielając się w nawigatora statku trzeba będzie trzeba stworzyć bazy w przestworzach, używając w tym celu kodowania oraz tworząc instrukcje sekwencji i warunkowania. Najmłodsi gracze mają zatem możliwość poznania algorytmów komputerowych bez użycia sprzętu technologicznego. Nauka tworzenia poleceń w języku programowania na pewno wciągnie ich bez reszty i dostarczy wiele ciekawych wrażeń. Tytuł dostępny jest tylko w sklepie producenta. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Nieustraszeni: Afryka Północna, Ogry Games

2 marca premierę miała również gra Nieustraszeni: Afryka Północna. Należy o niej przypomnieć nie tylko dlatego, że to świetny tytuł: wydawnictwo przygotowało dla graczy niespodziankę. Każdy, kto zakupi grę bezpośrednio u Ogrów otrzyma w bonusie dodatkowy scenariusz 'ZDOBYCZ’ napisany przez autorów gry Davida Thompsona i Trevora Benjamina.

Nieustraszeni: Afryka Północna to asymetryczna gra wojenna z modułową planszą, wykorzystująca mechaniki deckbuildingu i area control. W skład kampanii wchodzi 11 zróżnicowanych scenariuszy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Moje Skarby, Rebel

Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań jednym z nich i wyrusz w niesamowitą podróż w poszukiwaniu nowych, wyjątkowych przedmiotów i stwórz kolekcję, która wypełni Twoją gablotkę różności!

Moje skarby to gra strategiczna, w której staramy się wypełnić nasze gablotki jak najbardziej opłacalnym zestawem kafelków. W każdej rundzie wyruszymy w podróż, z której przyniesiemy nowe skarby, a dla zwycięstwa kluczowe będzie odpowiednie umieszczanie ich w rzędach i kolumnach naszego regału.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Patchwork Polski Folklor, Lacerta

Patchwork Polski Folklor wraca na sklepowe półki! Jak informuje wydawnictwo Lacerta, jest już dostępny dla zamówień, więc lada dzień powinniśmy go znaleźć w sklepach z grami planszowymi.

Przypominamy, że edycja ta różni się od zwykłego wydania gry Patchwork szatą graficzną: zawiera ona 33 różne rodzaje haftu, inspirowane haftem ludowym z różnych stron Polski. Pamiętajcie –  stworzenie pięknej kołdry nie będzie łatwe, wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować!

>>Polecamy: Kiedy bawi cię szycie kołdry. „Patchwork Polski Folklor” – recenzja gry<<
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 26.02.2022 - 04.03.2022Thorgal, Portal Games

Gra kooperacyjna, osadzona w uniwersum Thorgala. Komiksy z tej serii, zebrały mnóstw fanów na całym świecie. Zostaniecie przeniesieni do fikcyjnego świata mitologi nordyckiej. Opowiada ona historię wojownika wychowanego przez wikingów. Posiada on nadprzyrodzone moce, dzięki którym odpiera ataki wrogów, aby odnaleźć miejsce, w jakim jego rodzina będzie mogła żyć w spokoju. Pojawi się na platformie Gamefound w maju 2022 i trafi do sprzedaży w 2023 r.

Przedsprzedaże
Libertalia: Wichry Galecrest, Phalanx

Ruszyła przedsprzedaż polskiej wersji najnowszej gry od Stonemaier Games – Libertalia: Wichry Galecrest!

Libertalia pierwszy raz pojawiła się na rynku gier w roku 2012. Dziesięć lat później świętujemy ten oryginalny projekt, wydając poprawioną i rozszerzoną edycję, z nowymi grafikami, 40 postaciami na gracza, systemem reputacji do rozstrzygania remisów, odświeżonymi żetonami łupu, solidnym trybem solo i wieloma innymi dodatkami. Premiera gry odbędzie się 22 kwietnia tego roku!

The King is dead, Ogry Games

The King is dead – król nie żyje, a królestwo jest podzielone. Trzy frakcje – Szkoci, Walijczycy i Anglicy walczą o władzę nad wyspą, jednak ich siły są zbyt wyrównane, by mogli samodzielnie wziąć ją w posiadanie. Sytuacja staje się coraz bardziej niestabilna, a obcy najeźdźcy tylko czekają na właściwy moment. Brytania desperacko potrzebuje zdolnego władcy, tylko kto jest godzien tego zaszczytu?

Gracze wcielają się w przedstawicieli możnych rodów, szlachtę, dowódców wojskowych i wytrawnych dworskich spiskowców. Ponieważ nie posiadacie wystarczającego wsparcia, aby samodzielnie zapewnić sobie władzę, będziecie musieli zdobyć poparcie stronników frakcji, które w końcu zdecydują się wynieść któregoś z was na tron. Możecie subtelnie sterować konfliktami tak, aby to wybrana przez was frakcja znalazła się na szczycie, ale nierozważnie byłoby pokładać wszystkie nadzieje tylko w jednej z nich…

Warto wspomnieć, iż przy zakupie w sklepie wydawcy otrzymacie dodatkowo kartę przewrotnej akcji „ZDRADA”.

The Shadow Planet: The Board Game, Galakta

The Shadow Planet: The Board Game to gra science-fiction w klimacie kosmicznego horroru, oparta na wspaniale ilustrowanym włoskim komiksie autorstwa Blasteroid Brothers, stworzona przez Giacomo i Gianlucę Santopietro – autorów odpowiedzialnych za Listy z Whitechapel.

Tytuł idealnie łączy ideę ukrytych tożsamości z całkowicie rewolucyjnym podejściem do mechaniki budowania talii, oferując tym samym wyjątkowe wrażenia z gry i szansę na wykorzystanie zupełnie innej strategii w każdej rozgrywce.

Wysyłka do wspierających trwa, a premiera wersji sklepowej zaplanowana jest na 16 marca. Szukajcie gry w przedsprzedaży w najlepszych sklepach z grami planszowymi i w sklepie wydawcy.

Ankh: Bogowie Egiptu, Portal Games 

Strategiczna gra planszowa, która przeniesie was do starożytnego Egiptu. Przeważa w niej motyw area control. Będziecie mogli się wcielić w jedno z bóstw egipskich oraz sprawdzić swoją siłę i stanąć do walki, aby przejąć miano jedynego Boga Egiptu. Tytuł cechuje się prostymi zasadami, połączonymi z dużą ilością taktycznych możliwości. Ankh jest zamknięciem antycznej trylogii, do której należą tytuły takie jak Blood Rade oraz Rising Sun.

Golem, Portal Games 

Jeśli lubicie gry euro oraz mroczny klimat, to na pewno spodoba wam się Golem. Rozbudowana gra, jaka przeniesie was do XVI-wiecznej Pragi. Krążą tutaj opowieści o monstrach ulepionych z gliny. Naszym zadaniem będzie zapanować nad bestiami. Aby tego dokonać, wcielimy się w rabinów i będziemy wydawać im rozkazy, pamiętając, aby potwory nie straciły kontroli. Gra składa się z czterech rund, w których czasie będziemy wykonywać dwanaście akcji.

Batman Everybody Lies, Portal Games

Rozpoczyna się przedsprzedaż gry osadzonej w uniwersum Batmana. Ta informacja pokrywa się z premierą filmu wytwórni Warner Bros. Batman: Wszyscy Kłamią, to kryminalna dedukcyjna gra planszowa, jaka pozwoli wam się wcielić w detektywów. Wspólnie będziecie rozwiązywać tajemnicze sprawy, dziejące się w Gotham City. 

Królestwo w Dolinie, FoxGames 

W piątek, 4. marca ruszyła przedsprzedaż gry Królestwo w Dolinie od wydawnictwa FoxGames, która swoją premierę będzie miała za niespełna trzy tygodnie, czyli 25. marca. Jest to dość zaskakująca informacja, gdyż pierwotnie datę jej premiery podawano na pierwszego czerwca. Jednak takie niespodzianki wszyscy planszówkowicze uwielbiają. Wspomniany tytuł odznacza się ciekawą fabułą. Dawno, dawno temu była sobie kraina pełna różnych znakomitych osobistości. Nie miała jednak ona żadnego porządnego władcy. Ten przywilej otrzyma gracz, który uzyska jak największe premie, bonusy oraz wpływu i będzie cieszył się najlepszą reputacją w dolinie. Rozgrywka składa się z tur, a podczas każdej z nich uczestnik musi rekrutować postać oraz ją wezwać (jako poddanego lub poprzez aktywowanie specjalisty). Następnie powinien zdobyć królewską nagrodę I uzupełnić dolinę oraz wzgórza. Koniec gry to moment, w którym nie można już całkowicie wypełnić wzgórza. Ta familijna planszówka z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu