Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 – 29.04.2022

Nowy tydzień – nowe planszówkowe wieści. Kolejne dni wielu premier, jak i zapowiedzi. Na półkach sklepowych zadebiutowały między innymi komiksy paragrafowe od FoxGames dla najmłodszych graczy: Kalinka i Chojrak oraz Kotki i Smoki. Wśród zapowiedzianych tytułów pojawiła się niespodziewana karciana wydawnictwa Portal Games – Little Factory, którą objęliśmy naszym patronatem medialnym.

Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022Komiksy paragrafowe, FoxGames

Zupełnie nowa seria komiksów paragrafowych stworzona specjalnie dla dzieci od 3 lat! Historie zostały zaprojektowane specjalnie dla najmłodszych i zawierają uproszczone przygody. Rozbudowane scenariusze pozwolą dzieciom na naukę czytania oraz zabawę!

Kalinka i Chojrak

Kalinka została porwana i zamknięta w wieży… Czy będzie czekać na rycerza, który ja uratuje? Nic z tych rzeczy! Dziewczynka juz szuka drogi ucieczki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022Kotki i smoki

Królestwo kotów jest w rozsypce: straszliwy smok sieje w nim terror! Dzielny kociak Mo postanawia wyruszyc na poszukiwania potwora, pomimo zakazu ojca, króla. Na szczescie, maly czytelniku, bedzie mógl liczyc na Twoja pomoc!

Na szczęście, mały czytelniku, będzie mogła liczyć na Twoją pomoc! Bo to Ty jesteś bohaterem!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022Chipsy, Rebel

Obserwuj pojawiające się elementy, analizuj sytuację i zdecyduj, na który cel warto postawić. Tylko nie przesadź z chciwością, bo szybko możesz wszystko stracić!

Chipsy to wciągająca niczym najpyszniejsza przekąska i doprawiona emocjami gra imprezowa, w której próbujemy oszacować prawdopodobieństwo zrealizowania kart celu. Na początku gry uczestnicy otrzymują ich po 6, a każdy związany jest z układem lub kolejnością pojawiania się kolejnych przekąsek. W toku gry będziemy odrzucali kolejne karty, zastanawiając się, czy warto postawić na bardziej wartościowy, ale ryzykowny cel. A może pewne punkty to dobre punkty, niezależnie od okoliczności?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022Dobble Star Wars: Mandalorian, Rebel

Zabierz bohaterów takich jak Mandalorian, Grogu, Ahsoka Tano czy Kuiil gdzie tylko zechcesz i baw się, szukając par w popularnej grze towarzyskiej! Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny obrazek, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna! Tylko nie zwątp, dwie karty zawsze łączą się dokładnie jednym symbolem!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022Ankh: Bogowie Egiptu, Portal Games

Ankh: Bogowie Egiptu to zaawansowana, strategiczna gra planszowa autorstwa genialnego Erica M. Langa (Cthulhu: Death May Die, Blodboorne), stanowiąca zamknięcie jego antycznej trylogii, do której należą także Blood Rage i Rising Sun. Po wikińskiej Skandynawii i feudalnej Japonii przychodzi czas na starożytny Egipt!

Wciel się w jednego z pięciu egipskich bogów i poprowadź oddaną sobie armię do ostatecznego panowania w kraju nad Nilem. Rozwijaj swoją postać, pozyskuj cennych sojuszników i walcz o kolejnych wyznawców. Tylko oni mogą zapewnić ci przetrwanie i uczynić twoje imię nieśmiertelnym. Kiedy bitewny kurz opadnie, w Egipcie będzie się pamiętać tylko o jednym bogu.

Zamek: Sokół, Nasza księgarnia

W grze Zamek dwa rody walczą o władzę, starając się przejąć kontrolę nad drogami, łąkami, domami i chlewami. Dodatek Sokół zawiera elementy dające graczom nowe możliwości zdobywania punktów: kafelki wprowadzające do gry kaplice i sokole gniazda, pionki książąt i sokolników, bramy dodawane do murów zamku, żetony sokolich gniazd. Dodatek Sokół wydany jest w poręcznym opakowaniu, które zmieści się w pudełku gry Zamek!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022

Talisman: Harry Potter™️, Galakta

W grze Talisman: Harry Potter™️ Lord Voldemort™️ oczekuje od wiernych mu najpotężniejszych czarownic i czarodziejów dowodów na ich całkowite posłuszeństwo! Wcielcie się w role odważnych członków Zakonu Feniksa™️ lub bezwzględnych Śmierciożerców™️ i postarajcie się jako pierwsi dotrzeć do Mrocznego Pana!

Niezachwiana lojalność poprowadzi znane postaci ze świata czarodziejów aż do Wielkiej Sali Hogwartu™️, gdzie dzięki pozyskanym po drodze Sprzymierzeńcom, Przedmiotom i Zaklęciom staną twarzą w twarz z Tym, Którego Imienia Nie Wolno Wypowiadać. Podaruj mu jedno z Insygniów Śmierci, aby wzmocnić jego potęgę… lub użyj go, aby raz na zawsze pokonać Mrocznego Pana! Powstrzymaj Mrocznego Pana jako członek Zakonu Feniksa lub stań u jego boku jako lojalny Śmierciożerca.

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 23.04.2022 - 29.04.2022Little Factory, Portal Games

Little Factory, to gra karciana twórców Little Town, która łączy planowanie, kombinowanie i szukanie optymalnej drogi do zwycięstwa. Jeśli lubisz małe, sprytne karcianki, to może być tytuł dla Ciebie!

Little Factory to gra karciana do zarządzania zasobami i budowania budynków dla 2-4 graczy z czasem gry około 30 minut. Gracze powiększają swoje zasoby, przetwarzając surowce w inne, np. zamieniając drewno w drewno lub węgiel drzewny lub zamieniając mąkę w chleb. Jeśli zwiększysz swoje zasoby, możesz zbudować budynek i wykorzystać go do szybszego zdobywania zasobów i punktów zwycięstwa.

Premiera gry zaplanowana jest na wakacje.

MATCH 5 Cover ArtworkPiątka, Portal Games

Piątka to gra imprezowa, w której musicie znaleźć skojarzenie miedzy 2 hasłami. Macie 3 minuty, aby użyć wyobraźni i zapisać skojarzenie dla każdej z 10 kombinacji kostek. Premiera gry zaplanowana jest na wakacje.

Przedsprzedaże
Jamajka: Załoga, Rebel

Wielki Wyścig Morgana od wielu lat przyciąga najznamienitszych piratów, którzy marzą tylko o jednym: żeby zaciągnąć się na któryś ze statków i wziąć udział w rywalizacji. Wy – kapitanowie i kapitanki – doskonale znacie reguły gry. Odrobina rumu i garść dublonów podsunięta karczmarzowi wystarczy, aby przyciągnąć rekrutów, dzięki którym osiągniecie zwycięstwo.

Załoga to rozszerzenie do gry Jamajka, wprowadzające nowe, cenne skarby, a także planszę tawerny, w której będziemy rekrutowali dodatkowych załogantów. Dzięki niej w Waszych rozgrywkach będzie jeszcze więcej interakcji!

Jedyny Pierścień, Black Monk Games

Rusza przedsprzedaż Jedynego Pierścienia, czyli gry fabularnej w świecie J.R.R. Tolkiena! Doskonale oddając klimat znany z Hobbita czy Władcy Pierścieni, Jedyny Pierścień zabierze Was w najbardziej niezwykłą z podróży! Zbierzcie Drużynę i udajcie się na szlak w pogoni za tym, co najbliższe Waszym sercom! Czy będzie to wieczna chwała? A może nieskończone bogactwa lub niesienie ratunku przyjaciołom? Sprawdźcie sami, co czeka na Was w Śródziemiu!

Przedsprzedaż trwa do 30 czerwca. Tylko w tym czasie do zamówień złożonych w sklepie wydawcy dostaniecie GRATIS zestaw dedykowanych kości do gry.

Cyberpunk: Interface RED Volume 1, Black Monk Games

Wracamy do Night City! Nie ma dwóch takich samych odwiedzin w tym mieście: coś stale się zmienia i rozrasta, jakby nie mogło się pohamować. A jak to jest z Wami, choombas? Czy te niekończące się przygody popychają Was coraz dalej, aż nad samą krawędź? 

Interface RED Volume 1 to dodatek do gry Cyberpunk RED. W zbiorze znajdziecie interesujące artykuły, które przedstawią Wam Night City i jego zakamarki w nowym świetle, podręczne pomoce do rozgrywek w dystopijnej przyszłości oraz gotową do rozegrania przygodę. Przedsprzedaż trwa do 30 czerwca! 

Paryż Miasto Świateł: Skarby Architektury, Lacerta

Wystawę światową rozświetla najbardziej imponujący symbol miasta: Wieża Eiffla. Z jej szczytu zwiedzający mają możliwość podziwiać skarby paryskiej architektury.

Osiem nowych pocztówek z akcjami sprawi, że wasze rozgrywki w Paryż Miasto Świateł staną się jeszcze bardziej emocjonujące.

Od teraz kamieniczki, które uprzednio były jedynie skąpane w świetle latarni, sąsiadować będą z dużymi trójwymiarowymi znacznikami wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego i Obelisku z Luksoru! W grze pojawia się również znacznik gargulca i czaszka z paryskich katakumb. Premiera zaplanowana jest na 17 maja!

Małe Epickie Podziemia, Tidal Blades, Galakta

Małe Epickie Podziemia na półkach już 5 maja, a Tidal Blades: Obrońcy rafy 18 maja!

W Małych Epickich Podziemiach gracze wcielają się w grupę bohaterskich śmiałków, odkrywających straszliwe podziemia w poszukiwaniu ich Bossa. Za każdym rogiem, w każdym kolejnym pomieszczeniu na bohaterów czyhają gobliny, potworni sługusi i groźne pułapki.

W Tidal Blades by móc dostąpić tego zaszczytu otrzymania zaszczytnego tytułu Obrońcy Rafy, będziecie musieli stawić czoła wyzwaniom Stadionu Lamara, Chronoseum oraz Szranków Droska, wysunąć się na prowadzenie w rankingu czempionów i bronić krainy przed rosnącym zagrożeniem, jakim są potwory wyrywające się z okowów tajemniczej Fałdy.

Oriflame: Pożoga, Galakta

Druga część karcianki pełnej intryg, pułapek i nieoczekiwanych zwrotów akcji wkrótce trafi na sklepowe półki – a póki co, trwa przedsprzedaż.

W grze Oriflamme: Pożoga będziesz umieszczał swoje zakryte karty, by przygotować nieczyste zagrywki. Będziesz miał za zadanie zabezpieczać swoje interesy lub przygotowywać kombinacje efektów. Będziesz musiał pamiętać o zastawianiu pułapek we właściwym momencie i w końcu zgromadzeniu wystarczająco dużej ilości punktów wpływu, by zdobyć tron!

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu