Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021

Kolejny tydzień czerwca za nami. Bez wątpienia jednym z najgłośniejszych tytułów ostatnich siedmiu dni była gra wydawnictwa Portal Games Dune: House Secrets. Poznaliśmy dokładną datę premiery tego tytułu oraz zobaczyliśmy projekt okładki planszówki. Wśród premier warto zwrócić uwagę na propozycję od wydawnictwa Phalanx Red Rising oraz przepiękną Mariposas od Albi.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Red Rising, Phalanx

Na sklepowych półkach już od 8 czerwca możecie szukać Red Rising – gry opartej na bardzo dobrze przyjętej serii książek Pierce’a Browna. Do naszej redakcji także już zmierza jeden egzemplarz, nie zostaniecie więc bez recenzji od Popbookownika. Ah, i będzie ją pisał ktoś, kto przeczytał papierowy pierwowzór, możecie więc spodziewać się szczegółowego zgłębienia tematu. Oraz prawdopodobnie sporo narzekania typu: “w książce było lepiej, dlaczego to zmienili…”, wiecie, jak to jest. Recenzent zostanie jednak poinstruowany, by ograniczył marudzenie do niezbędnego minimum i wziął się do roboty, bo nasi czytelnicy czekają.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021
Mariposas, Albi

9 czerwca miała premierę gra wydawnictwa Albi – Mariposas. Absolutnie przepiękna rodzinna gra planszowa opowiadająca o wiosennej migracji motyli monarchy. W trakcie rozgrywki naszym zadaniem będzie odbycie inspirowanej prawdziwą migracją motyli podróży przez trzy pory roku. Zasady gry są proste – musimy poruszać się motylami po kolejnych polach, zdobywać pożywienie i mnożyć nasze przepiękne owady. Dróg do zwycięstwa jest wiele, dzięki czemu Mariposas ucieszy zarówno młodszych graczy, jak i dorosłych miłośników strategicznego myślenia! Gra przeznaczona jest dla od 1 do 5 graczy i trwa około godziny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Zombicide 2, Portal Games

W tym tygodniu zadebiutowała także nowa, odświeżona wersja gry Zombicide. Tego tytułu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, natomiast nowa odsłona ma być udoskonaleniem pierwowzoru, dostarczająca nowych ocalałych oraz dwadzieścia pięć niepowtarzalnych scenariuszy. To jakie zmiany zostały wprowadzone w drugiej edycji dowiecie się tutaj.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Blood of the Northmen, Czacha Games

Blood of the Northmen to gra autorstwa Carla Chudyka, która przenosi graczy na północ Europy, na dzikie krainy nordyckie z IX wieku. Każdy gracz kontroluje swój własny klan Wikingów posiadający unikalną zdolność. Gracze zagrywając kafelki terenu z ręki razem budują planszę, na której umieszczają swoich wojowników.

 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021
Frywolne Kotki, Rebel

W tym tygodniu swoją premierę miał jeden z zapowiedzianych dodatków do gry Eksplodujących kotków. Wśród Frywolnych Kotków znajdziemy nieznane dotąd efekty takie jak przejazd śmieciarki zmuszający uczestników do pozbycia się kart z ręki czy wyjątkowa pułapka na współgraczy w postaci bomby kotomowej. 

 

Zapowiedzi
Dune: House Secrets, Portal Games

10 czerwca wystartowała nowa strona dedykowana grze Dune: House Secrets. Fani mogą oczekiwać regularnych aktualizacji witryny: ekskluzywnych wiadomości, przedstawienia gry, dzienników projektanta i nie tylko. 12 lipca 2021 r. rozpocznie się ekscytująca kampania przedsprzedażowa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021

Gra będzie miała swoją premierę 15 października 2021 roku na targach Essen Spiel. Impreza ta należy do największych na świecie targów poświęconych grom planszowym, które co roku odwiedza ponad 150 000 osób. Gra trafi do sklepów na całym świecie na krótko po tym wydarzeniu.

W Dune: House Secrets gracze wcielają się w buntowników, którzy muszą rozwiązać serię trudnych misji, dysponując ograniczoną ilością czasu i zasobów. Będziecie wspólnie podejmować decyzję dotyczące rozwoju fabuły, eksplorując różne regiony świata, podążając za tropami. Podczas rozgrywki gracze będą mogli korzystać z wielu fizycznych i cyfrowych komponentów gry. Za ich pomocą będą poznawać historię i oddziaływać na toczącą się fabułę, nie raz w ciekawych i zaskakujących kierunkach – wszystko to dla prawdziwie wciągającej gry.

Gra rozpoczyna się od krótkiego Prologu, który ułatwi graczom zagłębienie się w całość uniwersum. Przygoda jest kontynuowana przez trzy duże rozdziały, z których każdy zajmuje 2-3 godziny. Podczas nich gracze mogą zdobywać punkty doświadczenia, aby ulepszać swoje postacie i odblokowywać nowe opcje rozgrywki w kolejnych misjach. Jeśli gracze ukończą wszystkie trzy rozdziały, odkryją dodatkowy wątek z epickim punktem kulminacyjnym i trwałym wpływem na dwie przyszłe gry z planowanej trylogii Dune Portal. Każdą przygodę można rozegrać również w trybie solo.

Oficjalnie licencjonowana gra planszowa wyprodukowana we współpracy z Legendary Entertainment, Herbert Properties LLC, Gale Force Nine (GF9) i Genuine Entertainment, Dune: House Secrets została zaprojektowana przez Ignacego Trzewiczka, i napisana przez Przemysława Rymera. Obaj są dobrze znani ze swojej współpracy przy Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Catan: Łamigłówka, Galakta

Ostatnio pisaliśmy o dołączeniu do serii Catan jej trójwymiarowej wersji, a tu zapowiada się (a konkretniej, robi to wydawnictwo Galakta) nowy członek rodziny. Catan: Łamigłówka ma być skierowany także dla młodszych graczy i opierać się wyłącznie na rozgrywce solo. Łącząc kopalnie, osady i miasta, a także budując szlaki handlowe należy rozwiązać pięć rozdziałów i czterdzieści zagadek o rosnących poziomach trudności.

Ah, pisząc o rodzinie Catan, należy także wspomnieć o powrocie na półki dawno niewidzianego kuzyna: dodruk rozszerzenia Żeglarze już latem! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Brazil: Imperial, Lucrum Games

Lucrum Games zapowiedziało dwa nowe tytuły, które niedługo pkjawią się w ich ofercie. Pierwszy z nich (a zobaczymy go jeszcze w tym roku) to Brazil: Imperial brazylijskiego wydawnictwa MeepleBR. Mix gry typu cywilizacja i euro zapowiada się całkiem ciekawie, choć barierą dla polskiego odbiorcy może okazać się fabuła – historia Brazylii. Ale podobno zasady są bardzo proste pomimo różnorodności poszczególnych partii, więc… będziemy czekać na dalsze wieści.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Darkest Dungeon, Lucrum Games

Drugi tytuł to Darkest Dungeon od Mythic Games – wersja bez prądu znanej gry komputerowej. Patrząc na kickstarterową kampanię która zebrała pięć i pół miliona dolarów, raczej można być optymistą co do efektu końcowego. Niestety, podobno polski nakład nie będzie znaczny, a wydawca ostrzega o braku późniejszych dodruków…no cóż, pozostaje mieć nadzieję także na pojawienie się dodatków na naszym rodzimym rynku.

Przedsprzedaże 
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Odmęty grozy, Rebel

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk – na statku ktoś został zamordowany!

Odmęty grozy to rozbudowana, angażująca gra planszowa z motywem zdrajcy, gdzie uczestnicy nie mogą ufać sobie nawzajem, a mimo to muszą uparcie dążyć do wskazanego celu. Przesiąknięta klimatem rodem z twórczości H.P. Lovecrafta, pełna unikatowych postaci z ciekawymi historiami, zapewnia mnóstwo emocji i zmusza graczy do nieustannego analizowania sytuacji i podejmowania ryzyka. Choć dowodzą wspólnie, muszą zachować czujność i wykazać się dużym sprytem, aby uratować statek przed pójściem na dno.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021Sagrada: Życie, FoxGames 

W miniony piątek ruszyła przedsprzedaż rozszerzenia gry Sagrada, a więc Sagrady: Życie. Jej premiera odbędzie się w środę 16. czerwca. Czy jesteście gotowi na nowe zadania, sprawdzające wasze możliwości rzemieślnicze? Zaprojektuj ie kości i realizujcie cele publiczne, by zyskać prestiż i stworzyć prawdziwe witrażowe arcydzieło. Wraz z dodatkiem pojawią się mistrzowskie pomarańczowe kostki, które wprowadzą nowe możliwości, ale także nieco ryzyka. W tym zestawie znajdziecie także Karty Czeladników, przynoszące dodatkowe punkty i zdolności. Przygotujcie się także na nowe, nieco bardziej wymagające cele. Wszystkie elementy trzech części tej serii można ze sobą łączyć i rozgrywać niepowtarzalne rundy.

Wspierajki
ELEVEN: Football Manager Board Game, Portal Games

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.06. – 11.06.2021

11 czerwca wystartował draft kampanii ELEVEN: Football Manager Board GamePodobnie jak poprzedni projekt Portal Games – Robinson Crusoe: Edycja Kolekcjonerska, którego kampania zakończyła się ogromnym sukcesem i kwotą ufundowania na poziomie 2,2 mln euro, Eleven: Football Manager Board Game będzie fundowany na platformie Gamefound.

Gamefound w ostatnim czasie został wzbogacony o nową funkcję – możliwość dodawania aktualizacji do draftu kampanii. Korzystając z tej funkcjonalności Portal Games przez cały czas trwania Euro 2020 Mistrzostw Europy będzie wprowadzać was w świat Eleven. Możecie w tym czasie spodziewać się masy artykułów i ciekawostek o grze prosto od Ignacego Trzewiczka oraz autora gry Thomasa Jansena.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu