TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 2

-

Końcówka marca, natura powoli budzi się do życia. Wraz z pierwszymi dniami wiosny chcielibyśmy przedstawić wam kolejne tytuły gier planszowych i karcianych, z którymi warto rozpocząć tę jakże piękną, kolorową i optymistyczną porę roku.
>> Polecamy: TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 1 <<
Cud miód, Granna

Czy może istnieć bardziej wiosenna gra niż ta o zbieraniu miodu? Ba, mało tego! Podziwiamy tutaj różnego rodzaju kwitnące rośliny (nazywane po łacinie, aby nie było zbyt prosto), a dla rozrywki ścigamy się z łakomym niedźwiadkiem, który chce przed nami skraść świeży, wiosenny miodek. Cud miódto gra przypominająca nieco Memory, w jednak o wiele ładniejszym, przyciągającym oko wydaniu. Prosta mechanika, przejrzyste zasady gry, kolorowe plansze – oto idealny tytuł na zabranie do parku i rozpoczęcie rywalizacji o garnuszek pysznego miodku! (Patrycja Pattyczak Wieleba)

TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 2

>> Polecamy: Ta pszczółka nie jest Mają! „Cud miód” – recenzja gry planszowej <<
Esy Floresy, Lucky Duck Games

Esy Floresy to wyjątkowo kwiecista gra. Karcianka nawiązuje do wiktoriańskiej symboliki kwiatów, którą wykorzystywano do przekazywania sekretnych wiadomości. W pudełku znajdziemy jedynie osiemnaście kart, co czyni ją mało złożoną, jak i zadziwiająco interesującą pozycją. Zawiera w sobie elementy strategiczne oraz blefu. Ilustracje kwiatów widniejące na kartach wprawdzie nie są bardzo kolorowe, ale ich styl skradł mi serce. Wyglądają, jakby zostały zaczerpnięte z historycznego zielnika. Autorką tego tytułu jest Elizabeth Hargrave, projektantka, która stworzyła taki hit, jak Na skrzydłach. (Natalia Jóźwiak)

TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 2

Łąka, Rebel

Wprawdzie na grę planszową Łąka musimy jeszcze odrobinę poczekać, ponieważ jej premiera odbędzie się dopiero w przyszłym miesiącu, jednak już teraz mogę was zapewnić, że jest to iście wiosenny tytuł. Wspaniale zaprojektowana i barwa propozycja dla wszystkich fanów deckbuildingów. W Łące gracze wcielają się w obserwatorów przyrody, ten który okaże się najbardziej uzdolnionym poszukiwaczem, odkryje najrzadsze gatunki zwierząt i najpiękniejsze krajobrazy, wygra. Na szczególną uwagę zasługują ręcznie malowane ilustracje na kartach. Samo patrzenie na nie sprawia, że czuje się ciepły powiew wiosennego wiatru i zapach budzącej się po zimie przyrody. (Natalia Jóźwiak)

TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 2

Z kwiatka na kwiatek, Nasza Księgarnia

Kolorowa, abstrakcyjna gra od Naszej Księgarni to idealna pozycja na rozpoczęcie wiosny. Z kwiatka na kwiatek jest tytułem rodzinnym polegającym na układaniu kafelków w celu powiększenia swojej rabatki. Gracze tworzą je za pomocą heksów i dążą do tego, aby na ich roślinach pojawiły się motyle. Dlaczego ta pozycja pojawiła się wśród wiosennych gier? Wystarczy spojrzeć na barwne komponenty i ładne ilustracje, natomiast sama rozgrywka przenosi nas prosto na kwiecistą łąkę. (Natalia Jóźwiak)

TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 2

Mariposas, Alderac Entertainment Group

Wiosna to także czas, kiedy motyle monarchy rozpoczynają swoją masową migrację z Meksyku do wschodniej Ameryki Północnej. O tej wędrówce powstała planszówka Mariposas. To niesamowita propozycja, nie tylko dla entuzjastów tych pięknych owadów, ale niemal każdego fana gier familijnych. Rozgrywka została podzielona na trzy pory roku, zaczynając od wiosny po jesień, kiedy monarchy powracają na początek swojej migracji. Gracze za pomocą kart przemieszczają kontrolowane motyle po planszy, zdobywając punkty za wykonane cele. Warto przypomnieć, że już niedługo Mariposas zadebiutuje na polskim rynku dzięki wydawnictwu Albi. (Natalia Jóźwiak)

TOP 5 Wiosennych gier planszowych cz. 2

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu