Motyw ducha w książkach

0
Tym razem na tapet wzięliśmy motyw ducha w literaturze.

Każdy był kiedyś młody. Top 3 seriali anime dla młodzieży

1
Top 3 seriali anime dla młodzieży.

Pięć serii Young Adult, bez których nie wyobrażam sobie życia

0
Kiedy osiąga się pewien etap życia, można usłyszeć, że coś nie wypada, czegoś nie powinno się robić, oglądać, mówić, czytać. W ostatnim przypadku sytuacja dotyczy głównie książek dla dzieci, z nurtu Young Adult lub New Adult. Jakby osiągnięcie jakiegoś wieku magicznie sprawiało, iż to, co dotychczas sprawiało przyjemność, jawi się jako złe i nie przystoi. Nigdy nie zgadzałam się z takim stwierdzeniem, ponieważ wszystko jest dla ludzi, chyba że krzywdzi innych, a przecież mój wybór, nie sprawia bólu postronnym. W swoim wpisie chciałam się skupić na pięciu seriach z nurtu Young Adult, które na zawsze pozostaną w mojej biblioteczce, a ja sukcesywnie wracam do nich, mimo że znam je tak dobrze.

Top 5 najlepszych powieści young adult

0
O co tak naprawdę w tym chodzi? Young adult, ale też young adult fiction, to nic innego jak twory kultury dedykowane nastoletnim czytelnikom w przedziale wiekowym od dwunastego do osiemnastego roku życia. 

Top 5 filmów wyreżyserowanych przez kobiety

0
Marzec, powszechnie uznawany za miesiąc kobiet, jest idealnym czasem, aby zwrócić uwagę na ich działalności w różnych dziedzinach. Można między innymi nadrobić filmy poświęcone im lub wyreżyserowane przez nie, bo chociaż obecnie w tym przemyśle pojawia się coraz więcej reżyserek, to nadal stanowią one mniejszość, zarówno jeśli chodzi o samo tworzenie, jak i bycie nagradzanymi.

Top 5 silnych kobiet w urban fantasy

0
Pojęcie silnej kobiety jest szeroko rozumiane i każdy ma jego własną definicję. Dla mnie taka osoba jest niezłomna, mimo przeciwności losu oraz potknięć, zawsze potrafi poradzić sobie z przeszkodami. Nie myślcie jednak, że nie ma chwil słabości, ponieważ takie często się zdarzają, najważniejsze, iż je pokonuje i idzie dalej do przodu z podniesioną głową. Odnosi si
10 wybitnych kobiet

Top 10 wybitnych kobiet w historii świata

0
Parafrazując Groucho Marxa, za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta.

Top 5 seriali o kobietach

0
Czas na top 5 seriali o kobietach.

Top 5 gier na Dzień Kobiet i Mężczyzn

0
Nie macie pomysłu, jak spędzić wspólny wieczór, a kolejny wypad do kina już was nie ekscytuje?

Top 5 relacji Hate – Love

0
Miłość bywa trudna i czasami zdarza się, że zakochane osoby nie od razu poczuły do siebie miętę. W historii znamy wiele przykładu osób, które na początku były dla siebie jak wrogie, a koniec końców połączyło ich płomienne uczucie i mocne zauroczenie. Dzisiaj pokażemy wam nasze ulubione pary, jakie zaczynały swoją znajomość od raczej negatywnych uczuć, a skończyły jako zgrane pary.