TOP – Gier video na Halloween

-

Pomimo, że jesteśmy już dawno za Halloween to oficjalnie przedłużamy czas na dreszczyk emocji i gry przy których niejeden z was będzie się bać! Przygotowaliśmy dla was zestawienie trzech gier, w które warto zagrać z okazji Halloween, ale nie tylko…bo przecież kto powiedział, że w straszne gry można tylko ogrywać w okolicach tego święta.

Murdered: Soul suspect (Paulina Komorowska-Przybysz)

Buy Murdered: Soul Suspect CD Key for PC Cheaper! | ENEBAHalloween kojarzy się z duchami i czarownicami. Czy istnieje więc gra lepsza, niż ta w której wcielamy się w ducha detektywa z Salem mając za zadanie rozwikłać tajemnicę swojej śmierci? Choć Murdered to interaktywny thriller w stylu noir zakatalogowany jako detektywistyczna gra akcji, a nie mrożący krew w żyłach horror, to jednak tematyka, napotykane na okrągło dychy które przesłuchujemy i miejsce jakim jest Salem w Pensylwanii, miasto w którym odbywał się prawdziwy horror kilkunastu kobiet i kilku mężczyzn sprawiają, że to idealny wybór na weekend w okresie Halloween. 

Alan Wake, Remedy Entertainment (Przemek Ekiert)

www.miastogier.pl/baza/Encyklopedia/gry/AlanWak...Znany i ceniony pisarz, w poszukiwaniu weny, przyjeżdża wraz z żoną do niewielkiego miasteczka: by odpocząć, uporządkować myśli, poszukać pomysłu i tak dalej. Oczywiście nic z tego nie wychodzi, a cała ta wycieczka zamienia się w bardzo dobry horror psychologiczny. Co prawda nie unikniecie tu klasycznych jumpscare’ów, ale zdecydowanie większą rolę w straszeniu gracza odgrywa niejasna fabuła, pozwalająca snuć coraz to dziwniejsze domysły co do finału. Dodatkowo mrocza kreacja świata przedstawionego oraz fakt, iż tytułowy Alan nie jest bezbronny, tworzą z tego tytułu świetną propozycję na nocny maraton przy konsoli.. Dla lepszego efektu, radzę zgasić światło w pokoju.

Dead by daylight (Patrycja Szustak)

Dead by Daylight Standard Edition (Digital) od 31,03 zł, opinie - Ceneo.plJeśli lubicie spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi w grach multiplayer to polecam zagrać w Dead by daylight. Nie dość, że nutka strachu jest wyczuwalna w każdym momencie rozgrywki to jeszcze możecie grać w trybie custom tylko z konkretnymi osobami. W tej grze wcielacie się w czwórkę śmiałków, którzy muszą naprawić pięć generatorów prądu, aby naprawić bramę i uciec z mapy w której czyha na nich niebezpieczeństwo. W drugim z wariantów możecie zagrać mordercą, który za zadanie ma powiesić każdego z nich na haki w efekcie czego morduje cały zespół. Polecamy do rozgrywki dobre nagłośnienie, dla lepszych efektów! 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu