Nadchodzi film „Dead by Daylight”

Behaviour Interactive połączyło siły z Atomic Monster i Blumhouse, aby opracować pełnometrażową adaptację gry Dead by Daylight, która przeniesie świat The Entity na duży ekran.

Dead by Deadlight to gra survival horror z asymetrycznym trybem multiplayer, w której gracze wcielają się, w zależności od wybranego trybu, w jednego z ocalałych lub w wybranego mordercę wśród których obok zabójczych postaci autorskich znajdują się również legendy świata horroru takie jak Freddy Kruger, Michael Myers czy Hellraiser. Produkcja zrzesza fanów na całym świecie umożliwiając rozgrywkę zarówno na PC jak i konsolach Xbox i Playstation. 

„Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z Jasonem Blumem i Jamesem Wanem, dwoma gigantami branży horrorów, nad dalszym rozszerzeniem uniwersum Dead by Daylight. Atomic Monster i Blumhouse są idealnymi partnerami, aby stworzyć zabójcze wejście gry na duży ekran” 

— mówi Stephen Mulrooney, wiceprezes wykonawczy w Behaviour Interactive. 

„W Dead by Daylight zespół Behaviour stworzył list miłosny do świata horroru, tworząc swoim postaciom niesamowite środowisko pełne gęstej atmosfery i makabrycznych złoczyńców — idealne do przerażającej filmowej adaptacji”

 — dodaje James Wan, założyciel i dyrektor generalny Atomic Monster. 

„Jesteśmy wielkimi fanami gry Atomic Monster i cieszymy się, że możemy współpracować z Blumhouse, aby przenieść ten przerażająco emocjonalny świat na duży ekran”.

Trwają poszukiwania reżysera i scenarzysty, a Jason Blum jest zdeterminowany, aby znaleźć idealnego kandydata. 

„Jest tak wielu fanów Dead by Daylight i uważamy, że konieczne jest znalezienie kogoś, kto docenia i kocha świat the Entity tak samo jak my, wiemy, że nasi partnerzy z Behaviour i Atomic Monster pomogą nam stworzyć najlepszą wersję ekranizacji gry” 

– mówi Jason Blum, założyciel i dyrektor generalny Blumhouse. 

Wśród producentów są James Wan, Jason Blum i Stephen Mulrooney. Producentami wykonawczymi są Rémi Racine z Behavior Interactive, Michael Clear i Judson Scott z Atomic Monster, Ryan Turek z Blumhouse i Russell Binder z Striker Entertainment.Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu