Dinozaury powrócą w kolejnym „Jurassic World”

Jurassic World Dominion reklamowano jako koniec ery jurajskiej. Jak się jednak okazuje, nie był to koniec ostateczny, bowiem właśnie oficjalnie podano planowaną datę kolejnego filmu z serii. 

Niedawno otrzymaliśmy wiadomość, że Universal pracuje nad kolejnym filmem o Jurassic World, napisanym przez Davida Koeppa, współautora pierwszego Jurassic Park (wraz z powieściopisarzem i twórcą franczyzy Michaelem Crichtonem) oraz scenarzystą The Lost World: Jurassic Park.

Co prawda produkcja nadal potrzebuje reżysera, jednak film otrzymał już datę premiery. Oficjalny Instagram Jurassic World udostępnił prostą grafikę z datą: 2 lipca 2025 r.

Podobno David Leitch prowadzi wczesne rozmowy, aby wyreżyserować siódmy film z sagi Jurajskiej. Leitch jest najbardziej znany ze swojej niewymienionej w czołówce współreżyserii pierwszego Johna Wicka oraz z szeregu innych filmów akcji, które powstały po nim, w tym Atomic Blonde, Deadpool 2, Hobbs i Shaw i Bullet Train. Jego kolejny film, wielkoekranowa wersja starego programu telewizyjnego The Fall Guy, będzie miał premierę jeszcze tego lata.

Przypomnijmy, że dwa pierwsze Parki Jurajskie wyreżyserował Steven Spielberg, a Joe Johnston wkroczył jako reżyser Jurassic Park III. Colin Trevorrow dołączył do tego grona, aby wyreżyserować Jurassic World, a także powrócił przy najnowszym filmie Jurassic World Dominion. W międzyczasie J.A. Bayona wyreżyserował Jurassic World: Upadłe królestwo.

Na tym etapie wiemy, że w najbliższym Jurassic World pojawi się nowa obsadach, co ma zapewnić całkowicie świeże podejście do materiału.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu