Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 – 20.05.2022

Ubiegły tydzień dostarczył nam wiele nowości wśród gier planszowych. Już teraz możecie się przekonać kto zostanie godnym obrońcą Rafy w Tidal Blades od wydawnictwa Galakta oraz poznać Sekret Wilczej Gromady w dwuosobowej karciane od FoxGames. Zadebiutował również Batman: Wszyscy kłamią – pierwszy tytuł z serii gier detektywistycznych w uniwersum komiksów DC wydany przez Portal Games.
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Oriflamme: Pożoga, Galakta

Czas żałosnych intryg dobiegł końca! 

W grze Oriflamme: Pożoga będziecie umieszczać swoje zakryte karty, by przygotować nieczyste zagrywki. Waszym zadaniem będzie zabezpieczać swoje interesy lub przygotowywać kombinacje efektów. Będziecie musieli pamiętać o zastawianiu pułapek we właściwym momencie i w końcu zgromadzeniu wystarczająco dużej ilości punktów wpływu, by zdobyć tron!

Kto okaże się najlepszym strategiem i wykaże się najlepszą umiejętnością knucia intryg?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Tidal Blades: Obrońcy Rafy, Galakta

Już od dziś możecie się przekonać kto zostanie godnym obrońcą Rafy!

Gracze wcielają się w aspirujących bohaterów rywalizujących o szansę wstąpienia w szeregi tytułowych Ostrz Pływów, elitarnych obrońców wysp. Turniej trwa cztery dni i noce. Aby jak najlepiej wykorzystać swoje tury, zawodnicy będą musieli zbierać potrzebne zasoby, rywalizować w różnorakich wyzwaniach i odpowiednio rozplanować swoje wizyty na różnych wyspach.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Agricola – Torfowisko, Lacerta

Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.

Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.

W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Paryż, Miasto świateł: Skarby architektury, Lacerta

Wystawę światową rozświetla najbardziej imponujący symbol miasta: Wieża Eiffla. Z jej szczytu zwiedzający mają możliwość podziwiać skarby paryskiej architektury. Osiem nowych pocztówek z akcjami sprawi, że wasze rozgrywki w Paryż Miasto Świateł staną się jeszcze bardziej emocjonujące.

Od teraz kamieniczki, które uprzednio były jedynie skąpane w świetle latarni, sąsiadować będą z dużymi trójwymiarowymi znacznikami wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego i Obelisku z Luksoru!

W grze pojawia się również znacznik gargulca i czaszka z paryskich katakumb.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Koty, Nasza Księgarnia 

18 maja premierę miał kolejny tytuł z popularnej serii gier karcianych od wydawnictwa Nasza Księgarnia, w której skład wchodzą, między innymi, takie tytuły jak Sen, Kruki czy Smoki. Koty to najnowsza część serii z cudownymi ilustracjami Marcina Minora. Podczas rozgrywki gracze będą gościć cztery krainy ze snów. Muszą przygotować się na spotkanie z przyjaznymi kotami, ale także groźnymi krukami. Tych drugich należy wysyłać do snów rywali. Zwycięży uczestnik zabawy, w którego śnie będzie najwięcej kotów. Gra ma również trudniejszy wariant, gdzie czekają na was także ćmy, sowy, nietoperze, a nawet smok. Można wykorzystywać umiejętności tych stworzeń, ale trzeba przy tym wyganiać kruki i zmieniać swoje sny, by były jak najlepsze. W grze mogą wziąć udział już dziesięciolatki. Do jej przeprowadzenia potrzeba co najmniej dwóch osób, najwięcej zaś, może wziąć w niej udział, siedmiu uczestników. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Baśniowa Gospoda, FoxGames

Ubiegła środa to także dzień premiery gry planszowej od wydawnictwa FoxGames, która na pewno ucieszy miłośników dwuosobowych rozgrywek. Baśniowa Gospoda to propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Wcielicie się w gospodarzy targu, na który przybywają postaci ze znanych bajek. Należy ugościć je w jak najlepszy sposób, by chętnie podzielili się z wami swoimi fantastycznymi zdolnościami. Musicie też zarobić jak najwięcej złotych monet i tym samym stać się najbogatszym z gospodarzy. Rozgrywka przebiega z wykorzystaniem żetonów. Po aktywacji zdolności, można zbierać monety i dążyć do zwycięstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Sekret Wilczej Gromady: Moja opowieść, FoxGames 

18 maja na rynku sprzedaży pojawiła się również gra stworzona na podstawie filmu animowanego, który zdobył nominację do Oscara. A jest to: Sekret Wilczej Gromady: Moja opowieść. To gra dla dwóch osób. Ich zadaniem jest stworzenie najciekawszej opowieści spośród wszystkich dostępnych kart. Rozgrywka przebiega w kilku turach. W każdej z nich gracz wybiera kartę oraz może dobrać kolejną, a więc kartę celu (umożliwiającą zdobycie punktów) lub kartę opowieści (umożliwiającą realizację celu). Po wyłożeniu dwudziestu pięciu kart, gra się kończy i zwycięża osoba z największą liczbą punktów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Liski, FoxGames

Już na początku roku wydawnictwo FoxGames zapowiadało grę własnego autorstwa i niedawno mieliśmy okazję poznać ją bliżej. Nosi ona tytuł Liski, a jej premiera odbyła się 18. maja. Została stworzona specjalnie dla najmłodszych miłośników gier planszowych, czyli dla dzieci od czwartego roku życia. Pięć dodatkowych wariantów rozgrywki umożliwia dostosowanie poziomu gry do umiejętności graczy. Wraz z rodziną lisków wybierzecie się na piknik. Do takiej wycieczki trzeba dobrze się przygotować. Należy spakować niezbędne rzeczy w jak najkrótszym czasie. Planszówka ta rozwija refleks i spostrzegawczość oraz posiada walory edukacyjne, co zapewne doceni wielu rodziców.

Paczka w drodze, Granna

We wtorek 17. maja ruszyła produkcja nowej gry od wydawnictwa Granna, zaś w piątek 20. maja odbyła się jej premiera. Paczka w drodze to wesoła gra, w której będziecie mieli okazję stać się kurierami. Ma ona również walory edukacyjne, gdyż uczy dzieci cyferek i znaków drogowych. Dodatkowo można potrenować podejmowanie taktycznych decyzji, zaś wyścig jak najszybszego doręczania paczek na pewno sprawi wszystkim mnóstwo radości i dostarczy wielu wrażeń. Gra dla dzieci od piątego roku życia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Ganimedes, Rebel

Kolonizacja kosmosu właśnie się rozpoczyna! Ganimedes wraz z dodatkiem Księżyc od wydawnictwa Rebel zadebiutowały na sklepowych półkach. Ganimedes to dynamiczna gra o kosmicznej ekspansji, w której będziemy musieli umiejętnie korzystać z dostępnych możliwości, dobierając najodpowiedniejsze z kart. Dodatek Ganimedes: Księżyc to rozszerzenie wprowadzające nową, wyjątkową grupę podróżnych: doradców, których transportowanie jeszcze bardziej nam się opłaci.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.05.2022 - 20.05.2022Batman: Wszyscy kłamią, Portal Games

Batman: Wszyscy kłamią to pierwszy tytuł z serii gier detektywistycznych w uniwersum komiksów DC. Gra przedstawia oryginalną historię, w której gracze muszą zbierać dowody i łączyć fakty, by rozwikłać zagadkę kryminalną. Czerpiący garściami ze świata znanego z komiksów, Batman: Wszyscy kłamią pozwala graczom wcielić się w role czterech kluczowych śledczych – przenikliwego dziennikarza Warrena Spaceya, wytrwałej reporterki Vicki Vale, brutalnego detektywa Harveya Bullocka lub przebiegłej Catwoman – którzy zostają wciągnięci w serię tajemniczych wydarzeń rozgrywających się w Gotham City. Choć z początku robią to z własnych pobudek, ostatecznie stają się niespodziewanymi sojusznikami, którym powierzono pomoc w udaremnianiu poczynań złoczyńców znanych i nieznanych, tak jak Najlepszy Detektyw Świata!

Zapowiedzi
Rozszerzenia Kampanijne, Horror w Arkham, Galakta

W rozszerzeniu kampanijnym Szlak do Carcosy 1 do 4 badaczy spróbuje poznać prawdę na temat owianej niesławą sztuki. W trakcie kampanii, składającej się z 8 scenariuszy, wezmą udział w przedstawieniu w Teatrze Warda i wyruszą w podróż do Paryża i pozaziemskich krain, aby rozwiązać zagadkę Króla w Żółci. Z każdą uzyskaną odpowiedzią tajemnica tylko się pogłębi, spychając badaczy coraz bardziej w odmęty szaleństwa.

To rozszerzenie wprowadza 6 nowych badaczy oraz wiele kart graczy oferujących nowe możliwości. Pierwotnie karty te zawarte były w produktach z cyklu Szlak do Carcosy. Pomścij swoją stratę jako Mark Harrigan, żołnierz; wesprzyj sojuszników jako Minh Thi Phan, sekretarka; odkryj tajniki świata sztuki i fałszerstwa jako Sefina Rousseau, malarka; odpraw magiczne rytuały jako Akachi Onyele, szamanka; wykop pogrzebane sekrety jako William Yorick, grabarz lub odegraj dowolną rolę jako Lola Hayes, aktorka.

Premiera już 22 czerwca!

Przedsprzedaże
Unmatched: Bitwa Legend część 2, Ogry Games

Ogry dotrzymują słowa: ruszyła przedsprzedaż Unmatched: Bitwa Legend część 2Unmatched to gra figurkowa o pojedynkach postaci z różnych krain i epok, od herosów znanych z mitów i legend, do bohaterów książek i filmów. Każdy z nich dysponuje własną talią kart, która wyraża jego wyjątkowy styl walki. W kolejnej wersji tych nietypowych pojedynkóws  pojawi się czworo nowych bohaterów: afrykańska księżniczka Yennenga, grecki heros Achilles, legendarna zjawa Krwawa Mary oraz postać z mitologii chińskiej – Sun Wukong zwany Małpim Królem. Twórcy wprowadzili też zmiany mechaniczne związane z poruszaniem się po planszy. Pojawią się na niej symbole oznaczające różnice wysokości między polami; postaci, które będą znajdowały się wyżej, otrzymają wzmocnienie +1 do ataku.

Podczas przedsprzedaży (która potrwa do 30 czerwca) karty kolekcjonerskie gratis!

Multicity, Muduko

W czerwcu premierę będzie miała gra familijna Multicity od wydawnictwa Muduko. W czwartek, 19. maja ruszyła jej przedsprzedaż. Możecie zostać architektami przestrzeni miejskiej, a waszym zadaniem będzie zaplanowanie rozmieszczania wszystkich obiektów tak, by były one zgodne z waszym kolorem. Tutaj liczy się szybkość w ustawianiu na obszarze miejskim różnych elementów, a więc domów, drzew, ludzi i samochodów. To gra kafelkowa przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach, gdyż mogą wziąć w niej udział już pięciolatki.

Wild Space, Games Unplagged

Wild Space to taktyczna gra karciana, w której Twoim celem jest efektywne łączenie kart. Za każdym razem, gdy dodajesz nowe karty do swojej kolekcji, wzmacniasz swoją załogę, zdobywając kredyty i przygotowując kolejne kombinacje. Wild Space zawiera wszystkie emocje najlepszych gier karcianych combo, w krótkich rozgrywkach i z przystępnymi zasadami.

Wspierajki
Grand Austria Hotel, Lacerta

Ze względu na limitowany druk, a co za tym idzie problemy techniczne z przeprowadzeniem zapisów/rezerwacji/przedsprzedaży w sklepie firmowym, Lacerta współpracuje z portalem Wspieram.to .

Liczba egzemplarzy gry jest ograniczona (około 500 szt.), cena: 169,99 zł + koszty wysyłki w Polsce. Czas kampanii: 2 tygodnie lub do wyczerpania nakładu. Produkcja zaplanowana jest na wrzesień w niemieckiej fabryce, a więc gry trafią do wspierających we wrześniu/październiku (o ile nic niespodziewanego nie wydarzy się w fabryce albo podczas transportu do Polski).

Kampania ruszy dokładnie za 2 tygodnie: 1 czerwca o godzinie 12:00 pod tym linkiem.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu