Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.05.2022 – 13.05.2022

Nowe gry pojawiły się na sklepowych półkach, a wśród nich szybki, innowacyjna i pełna niespodzianek gra osadzona w świecie popularnego serialu Netflixa – Stranger Things: Attack of The Mind Flyer. Jak co tydzień zebraliśmy dla was nowości, zapowiedzi i przedsprzedaże gier planszowych!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.05.2022 - 13.05.2022Stranger Things: Attack of The Mind Flyer, Rebel

Łupieżca umysłów tworzy armię opętanych ludzi, z których pomocą zamierza dokonać inwazji na Ziemię. Część z Was już znajduje się pod jego kontrolą… Zachowaj czujność i uważaj, aby nie zaatakował Ciebie albo Twoich przyjaciół!

Weź udział w szybkiej, innowacyjnej i pełnej niespodzianek grze ukrytych tożsamości, nawiązującej do popularnego serialu Netflixa! Stranger Things: Attack of The Mind Flyer toczy się w następujących po sobie turach i stawia przeciwko sobie dwie drużyny: wolnych i opętanych. Jeśli grasz wolną postacią, musisz oprzeć się atakom. Celem opętanych jest wyeliminowanie wszystkich wolnych postaci.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 07.05.2022 - 13.05.2022The Game i The Game: Nic prostszego, FoxGames

11 maja w sprzedaży pojawiły się dwie nowe gry od wydawnictwa FoxGames, a więc The Game oraz The Game: Nic prostszego. Pierwsza z nich to kooperacyjna gra karciana, charakteryzująca się prostymi zasadami i zapewniająca jej uczestnikom wiele emocji. Do zwycięstwa potrzebna jest tutaj  współpraca. Gracze wykładają na stół swoje karty, jednak mają oni utrudnione możliwości komunikacji, dlatego rozgrywka jest nieprzewidywalna i pełna treść pytania to zaskakujących zwrotów akcji. Tytuł został nominowany do nagrody Spiel des Jahres w 2015 roku. Natomiast gra The Game: Nic prostszego polega na zagrywaniu i dobieraniu kart. Jednak, w tym przypadku, wasze zwycięstwo będzie zależało od tego, w jakim stopniu umiecie porozumieć się… bez słów.

Myszkowanie, Granna

Piątek 13-stego wcale nie był taki pechowy, zwłaszcza że tego dnia do sprzedaży trafiła gra Myszkowanie od wydawnictwa Granna. Domek myszek jest pełen porozrzucanych rzeczy. Jakie zadanie otrzymają gracze? Otóż, zaglądając do wnętrza budynku oświetlonego specjalną latarką, będą musieli namierzyć, wzrokowo, dany przedmiot i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które go dotyczą. Ale, uwaga! Na tę czynność przeznaczone jest tylko trzydzieści sekund. A kiedy zgaśnie światło, trzeba udzielić odpowiedzi na pytania zadane przez… samą grę. Wygrana zależy od tego, czy uda się zdobyć dwanaście punktów przed zakończeniem rundy. Ponadto, gra wyróżnia się czterema poziomami trudności, co pozwala dopasować rozgrywkę do możliwości graczy. Mogą w nią zagrać już pięcioletnie dzieci. Do zabawy potrzebne są co najmniej dwie osoby, maksymalnie zaś, może wziąć w niej udział, pięciu graczy. 

Zapowiedzi
Senjutsu: Batlle for Japan, Ogry Games

Za polskie wydanie Senjutsu, tytułu ufundowanego w 5 minut na Kickstarterze, odpowiadać będą właśnie Ogry. Szczegóły (podobno) już wkrótce.

Senjutsu to gra pojedynkowa Samurajów dla 1-4 graczy z mechaniką budowania talii. Kontroluj 1 z 4 przerażających Samurajów, wojowników związanych z Kodeksem Bushido, z których każdy ma swoje mocne i słabe strony oraz motywacje. Korzystając z mechaniki budowy talii Senjutsu, stwórz wyjątkową talię niszczycielskich ataków, potężnych bloków, szybkich mediacji i dynamicznych ruchów specjalnych. Intuicyjny system klasyfikowania kart ułatwia tworzenie talii umiejętności Samuraja.

Przedsprzedaże
Ukryci Liderzy, Galakta

Wyspa Oshra pogrążona jest w chaosie. Śmierć Cesarza sprawiła, że konflikt pomiędzy Górskimi Plemionami a Armią Imperialną przybrał na sile. Podczas gdy Wodne Ludy za wszelką cenę próbują utrzymać w ryzach zwaśnionych rywali, Nieumarli dążą do otwartej wojny. Cała nadzieja w szóstce dzieci Cesarza. Które z nich obejmie tron?

Trwa przedsprzedaż tytułu, premiera tu tuż, bo 8 czerwca. Ukryci Liderzy to szybka i lekka strategiczna gra karciana z dużą ilością bezpośredniej interakcji między graczami. To świetne połączenie mechaniki budowania własnego obszaru gry z elementami dedukcji i wyjątkowym mechanizmem określania zwycięzcy.

Liski, FoxGames

Już na początku roku wydawnictwo FoxGames zapowiadało grę własnego autorstwa i niedawno mieliśmy okazję poznać ją bliżej. Nosi ona tytuł Liski, a jej premiera odbędzie się 18. maja. W minionym tygodniu ruszyła przedsprzedaż tej gry. Została stworzona specjalnie dla najmłodszych miłośników gier planszowych, czyli dla dzieci od czwartego roku życia. Pięć dodatkowych wariantów rozgrywki umożliwi dostosowanie poziomu gry do umiejętności graczy. Wraz z rodziną lisków wybierzecie się na piknik. Do takiej wycieczki trzeba dobrze się przygotować. Należy spakować niezbędne rzeczy w jak najkrótszym czasie. Planszówka ta rozwija refleks i spostrzegawczość oraz posiada walory edukacyjne, co zapewne doceni wielu rodziców.

Sekret Wilczej Gromady: Moja opowieść, FoxGames 

18 maja na rynku sprzedaży pojawi się gra stworzona na podstawie filmu animowanego, który zdobył nominację do Oscara. A jest to: Sekret Wilczej Gromady: Moja opowieść. Będzie to gra dla dwóch osób. Ich zadanie to stworzenie najciekawszej opowieści spośród wszystkich dostępnych kart. Rozgrywka przebiega w kilku turach. W każdej z nich gracz wybiera kartę oraz może dobrać kolejną, a więc kartę celu (umożliwiającą zdobycie punktów) lub kartę opowieści (umożliwiającą realizację celu). Po wyłożeniu dwudziestu pięciu kart, gra się kończy i zwycięża osoba z największą liczbą punktów.

Wspierajki

Tiny Epic Vikings

Wypływaj aby odkrywać nowe lądy, podbijaj, osiedlaj i broń swoich ziem. Tiny Epic Vikigns to gra dla od jednego do czterech graczy, wykorzystująca mechaniki draftu i Area control.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu