Remake pierwszej części gry „Wiedźmin” staje się faktem!

CD PROJEKT RED zrobiło fanom marki świetną niespodziankę na piętnastolecie pierwszej odsłony zabójcy potworów. 

Tak, dobrze czytacie, pierwsza gra z serii Wiedźmin na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego od CD PROJEKT RED, dziś obchodzi 15 lat.

Aż trudno uwierzyć, że to już taki szmat czasu od premiery tytułu, za sprawą którego studio z Polski oficjalnie zaistniało na mapie.

Wielu graczy (w tym ja sam), przeczuwało, że w taki dzień jak ten, może pojawić się informacja o remake’u Wiedźmina I.

Poniżej możecie obejrzeć trailer:

Gra jest obecnie we wczesnej fazie rozwoju w polskim studiu Fool’s Theory, w które zaangażowani są doświadczeni pracownicy serii Wiedźmin. CD PROJEKT RED zapewnia pełen nadzór kreatywny.

„Remake Wiedźmina jest tym, co możesz znać pod kryptonimem „Canis Majoris”. Jest jeszcze wcześnie i chcemy mieć pewność, że gra została stworzona z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły, dlatego chociaż cieszymy się, że możemy podzielić się z wami wiadomościami, chcemy prosić o cierpliwość, ponieważ minie trochę czasu do zaczynamy szczegółowo omawiać ten projekt”, czytamy na stronie gry.

„Wiedźmin to miejsce, w którym wszystko się dla nas zaczęło, dla CD PROJEKT RED. To była pierwsza gra, którą stworzyliśmy w historii i była to dla nas wtedy wielka chwila. Wracając do tego miejsca i przerabiając grę, aby następne pokolenie graczy mogło ją doświadczyć, wydaje się równie duże, jeśli nie większe” – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

„Współpraca z Fool’s Theory nad projektem jest tak samo ekscytująca, jak niektórzy ludzie byli wcześniej zaangażowani w gry Wiedźmin. Dobrze znają materiał źródłowy, wiedzą, jak bardzo gracze nie mogli się doczekać remake’u i wiedzą, jak tworzyć niesamowite i ambitne gry. I chociaż minie trochę czasu, zanim będziemy gotowi podzielić się więcej o grze i wynikami z gry, wiem, że warto będzie poczekać” – czytamy również na stronie.

No cóż, na ten moment pozostaje nam jedynie cieszyć się z tej jakże świetnej informacji. Sam wiem, jak dobrą i wciągającą (mimo swojego wieku i oprawy graficznej) jest teraz I część Wiedźmina, stąd nie mogę się doczekać, kiedy dowiemy się więcej o tytule.

ŹródłoThe Witcher
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu