Wydawnictwo Jaguar na Targach Książki w Krakowie

W dniach  27-30 października Wydawnictwo Jaguar gościć będzie na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Serdecznie zaprasza na stoisko A/9/10!

Osoby, które odwiedzą stoisko A/9/10 mogą liczyć na wiele miłych rozmów, gorących premier, ciekawych spotkań i innych niespodzianek.

Przed nami między innymi:

* Inspirujące spotkania z osobami, które kreują dla Was niezapomniane historie i wspierają nas w ich promocji – pisząc, tłumacząc oraz roztaczając opiekę medialną nad bestsellerami, które znacie i kochacie.
* This Winter i inne świeżynki tytuły prosto z drukarni przedpremierowo dostępne na  stoisku!
* Unikalne tęczowe torby z uszkami w Waszym ulubionym kolorze, który sami możecie wybrać, dostępne w sprzedaży podczas targów.
* Emanujące urokiem przypinki i pocztówki inspirowane cyklem Heartstopper w prezencie dla fanów serii!

SOBOTA, 29 PAŹDZIERNIKA
12:00, SALA LWÓW A

Wydawnictwo Jaguar oraz Wydawnictwo We need YA zapraszają na spotkanie wokół tęczowej literatury dla młodzieży. Rozmowę o fenomenie książek queerowych, o ich niezwykłej popularności, o sile i wartościach z nich płynących poprowadzi Przemek Staroń, edukator, psycholog, Nauczyciel Roku 2019, autor książek Szkoła bohaterek i bohaterów. Udział w rozmowie wezmą zaproszeni goście i gościnie:
• Natalia Mętrak – Ruda, tłumaczka cyklu komiksów Heartstopper oraz powieści Alice Oseman.
• Artur Łuksza, tłumacz książki Wszystkiego, co najlepsze Mason Deaver, specjalista od zaimków, neutratywów, osobatywów i mowy niewykluczającej.
• Eli z profilu @not.my.high na Instagramie. Eli tworzy na swoich social mediach bardzo bezpieczną przestrzeń edukacyjną, w której edukuje na tematy związane ze społecznością queerową, mową niewykluczającą czy niezdrowymi zachowaniami, które są w społeczeństwie normalizowane.

Transmisja online będzie dostępna na profilach Wydawnictwa Jaguar i Wydawnictwa We need YA.

SOBOTA, 29 PAŹDZIERNIKA
15:00, STOISKO A/9/10

Autorka nagradzanych powieści o łódzkim getcie spotka się z Wami w Krakowie!

Jej książki wzruszają, pogłębiają wiedzę o czasach wojennych, uczą wrażliwości. Doceniona dwukrotnie przez czytelników granice.pl tytułami NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA LATO Z HISTORIĄ W TLE dla Nauczycielki z getta i NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA JESIEŃ Z HISTORIĄ W TLE dla kontynuacji opowieści o Laurze, w tomie Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr. Jeśli szukacie pięknej i wzruszającej historii o miłości w niespokojnych czasach, to właśnie te książki powinny się znaleźć na Waszej półce! Pani Aneta uśmiechy i autografy rozdawać będzie na stoisku Wydawnictwa Jaguar. Zapraszamy w sobotę o 15! Już nie możemy się doczekać.

Targowe nowości

Nowelka This Winter, która w regularnej sprzedaży pojawi się 9 listopada, podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie mieć swoją przedpremierę!

Na stoisku Jaguara nie zabraknie także pozostałych, chwytających za serce historii od utalentowanej Alice Oseman. Na spragnionych nowości czekać będzie m.in. interaktywny, kolorowy przewodnik po świecie Nicka i Charliego – Heartstopper. Yearbook – idealny na prezent dla każdej osoby, która lubi pogłębiać swoją wiedzę, kolekcjonuje ciekawostki i… ma ochotę na odrobinę pracy twórczej.

Wśród gorących nowości na naszym krakowskim stoisku znajdą się także powieści fantasy. Przed nami krakowska premiera drugiego tomu Kronik Atlantydy Marah Woolf. Berło światła i Pierścień ognia, podobnie jak cykl Trzy czarownice wspomnianej autorki już podbija serca miłośników magii i przygody. Czy oddasz mu także swoje?

Wśród innych nowości nie zabraknie ostatnich bestsellerów, w tym dylogii These Violent Delights, powieści Lightlark, Akademia Dobra i Zła oraz wielu innych tytułów, od których nie sposób się oderwać.

Na stoisku kupisz unikalne tęczowe torby z uszkami w Twoim ulubionym kolorze i zdobędziesz bezpłatne gadżety dla miłośników cyklu Heartstopper.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu