Polecamy na grudzień – filmy

-

I stało się… Nadszedł ostatni miesiąc tego roku, po nim zaczynamy wszystko od nowa. Grudzień to czas refleksji i podsumowań (tych drugich na pewno nie zabraknie na naszym portalu, już szykujemy zestawienia najlepsze i najgorszych), nie zapominajmy jednak o filmach. W tym roku twórcy stwierdzili, że dwunasty miesiąc to idealny moment, żeby zaprezentować nam kilka mocnych pozycji. Jakich? O tym poniżej. 
Zabójcze maszyny, reżyseria Christian Rivers

Peter Jackson zainteresował się kolejną serią fantastycznych pozycji. Tym razem nie jest to następne dzieło Tolkiena, tylko cykl Philipa Reeve’a a na pierwszy ogień idą Zabójcze maszyny. Zrecenzowaliśmy już dla was książkę (link do opinii możecie znaleźć TUTAJ), a niebawem na pewno opowiemy coś o jej ekranizacji (zrobimy walkę w kisielu!). Trailer sugeruje dobrze nakręconą opowieść, która może się podobać, ale jak wyjdzie, o tym niebawem.

https://youtu.be/5utVQRSIAYs

Fuga, reżyseria Agnieszka Smoczyńska

Na ten polski film czeka spore grono widzów, dlatego nie możemy pominąć go w naszym zestawieniu. W sieci pojawiły się już nawet pierwsze opinie, które w większości chwalą obraz Agnieszki Smoczyńskiej. Musimy jednak przekonać się na własne oczy. A Wy?

Diabeł: Inkarnacja, reżyseria Diederik Van Rooijen

Zapowiedź tej produkcji obejrzałam przed seansem Oblicza mroku i coś mnie w niej zafascynowało. Trailer może nie przeraża, ale na pewno budzi niepokój i wywołuje w widzu malutką gęsią skórkę, a to już coś. Oczywiście o ile nie okaże się, że najlepsze sceny filmu znalazły się właśnie w nim. Cóż, zobaczymy, ocenimy.

https://youtu.be/fHWMTms4up0

Kursk, reżyseria Thomas Vinterberg

Jeżeli wolicie ludzkie dramaty, Kursk może być dla was idealny. Historia okrętu podwodnego, a dokładniej osób znajdujących się na jego pokładzie, to na pewno obraz, który warto obejrzeć. Zwłaszcza że w filmie występuje Colin Firth, który potrafi zadziwiać aktorsko.

Aquaman, reżyseria James Wan

Tak, oto jeden z najbardziej oczekiwanych filmów grudnia, produkcja ze stajni DC, o której już można usłyszeć pierwsze opinie. I są one dobre, stwierdzono, że to najśmieszniejszy obraz o superbohaterze DC. Może wreszcie pojawiło się jakieś światełko w tunelu dla filmów DC? Zobaczymy!

Mary Poppins powraca, reżyseria Rob Marshall

Jedni lubią filmy superbohaterskie, inni te rodzinne. A że grudzień sprzyja tym drugim, nie mogło zabraknąć czegoś ciepłego i familijnego. Oto ona, Mary Poppins! Tej persony nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, prawda? Trailer jest ciepły, kolorowy i żywy, więc od razu wiadomo, jaki typ filmu otrzymamy.

Spider-Man Uniwersum, reżyseria Bob Persichetti

DC w grudniu? Czemu nie! A DC i Marvel? Jeszcze lepiej. Wprawdzie Marvel to animacja, ale przecież nie będziemy wybrzydzać. Zwłaszcza że o tej animacji mówi już tyle osób i sporo czeka tylko na nią. A Wy?

https://youtu.be/ZrMfYn-GX6E

Jak widać, trochę tego będzie. Jest w czym wybierać. A na co Wy się udacie?

Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu