On jest jedynym wyjściem. „21 mostów” – recenzja filmu

-

Chadwick Boseman był wyjątkowym człowiekiem filmu, który zagościł w sercach fanów dzięki kreacji Czarnej Pantery. To jednak nie jedyna  rola, w jakiej możemy podziwiać jego niezwykły kunszt aktorski. Jako odtwórca głównych postaci dał się poznać w wielu różnych kreacjach artystycznych. Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że nie wszystkie są tak znane jak ta Czarnej Pantery. Oddając cześć twórczości wykonawcy, postanowiłam przybliżyć wam kolejny spektakularny film z  udziałem tego mężczyzny, czyli 21 mostów
Spisek na Manhattanie

W jednej z dzielnic Nowego Jorku dochodzi do niecodziennej sytuacji, podczas wydawać by się mogło zwykłego włamania do restauracji, gdzie przestępcy przechowują kokainę zostaje zabitych ośmiu policjantów. W toku śledztwa okazuje się, że obrabowana knajpa należy do mafii, ginie również znaczna ilość kokainy. Kryminaliści uciekają i zaczyna się walka z czasem, aby ich złapać. Sprawę ma prowadzić Andrew Davis, który posiada opinię osoby oznaczającej się brakiem litości dla zabójców policjantów. Pada decyzja, aby zamknąć dzielnicę, uniemożliwiając tym sposobem poszukiwanym ucieczkę. Prosta z pozoru sytuacja staje się z minuty na minutę coraz bardziej skomplikowana, detektyw odkrywa bowiem nowe fakty. Okazuje się, że różnym ludziom zaczyna zależeć na tym, aby sprawcy zostali zabici, a nie złapani, na dodatek pojawiają się wątpliwości, do kogo faktycznie należała kokaina. 

On jest jedynym wyjściem. „21 mostów” – recenzja filmu
Kadr z filmu „21 mostów”, reż. Brian Kirk
Fałszywa przyjaźń

Śledczemu pomaga policjantka, która wspiera go w każdym działaniu i pomyśle. Wydawać by się mogło, że jest skromna i niewinna, co pozwala jej ukryć prawdziwe oblicze. Ten motyw świetnie pokazuje znany nam błąd atrybucji, który nazywa się efektem halo lub potocznie efektem aureoli. Warto zawsze pamiętać, aby nie oceniać ludzi zbyt szybko, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że możemy się pomylić co do ich intencji. Czy Andrew dał się nabrać na sprytną postawę swojej koleżanki? Obejrzyjcie film i sami się przekonajcie. 

Gra pozorów

Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z klasycznym wątkiem stosowanym w wielu filmach o podobnej tematyce – wystepuje przestępstwo, ucieczka, policja i biegnący czas. Nie jest to jednak  sztampowy scenariusz i opowieść szybko przeistacza się w historię pełną obfitującą w zwroty fabuły. Twórcy takich hitów kinowych, jak Avangers: Koniec gry i Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów nie pozwolą nam na nudę. Doskonale także sprawił się główny bohater grany przez Chadwicka Bosemana, który idealnie oddał emocje, napięcie bezkompromisowego detektywa znajdującego się w samym sercu spisku nowojorskiej policji.  

On jest jedynym wyjściem. „21 mostów” – recenzja filmu
Kadr z filmu „21 mostów”, reż. Brian Kirk
Wakanda forever1

Jesteś fanem kreacji Chadwicka w filmie Czarna Pantera? Jeśli twoja odpowiedź brzmi twierdząco, to powinieneś poznać 21 mostów, który okazuje się niepowtarzalną okazją zobaczenia go w zupełnie innej odsłonie. Pokazuje swój wyjątkowy kunszt aktorski i udowadnia też, że potrafi wcielić się w różne postaci i spełnić koncepcje reżyserów. Oddajmy hołd temu dzielnemu mężczyźnie, który nie tylko na ekranie jest bohaterem, ale okazał się nim również w życiu prywatnym, dzielnie walcząc z chorobą, nagrywając jednocześnie dla nas fantastyczne filmy. 

https://www.facebook.com/watch/?v=667441824078394

On jest jedynym wyjściem. „21 mostów” – recenzja filmu

 

Tytuł oryginalny: 21 Bridge

Reżyseria: Brian Kirk

Rok światowej premiery: 2019

Czas trwania: 1 godzina 39 minut

 


1 https://www.filmweb.pl/film/Czarna+Pantera-2018-594358

podsumowanie

Ocena
10

Komentarz

Nie mogło być innej oceny, wspaniali twórcy pokazali, że nie są tylko dobrzy, przenosząc dla nas ekranizacje z uniwersum Marvela na kinowe ekrany, a także potrafią odnaleźć się w przedstawieniu odmiennych historii. Jest i on, wyjątkowy aktor, który pomimo ciężkiej choroby nie skarżył się na swój los i dalej spełniał własne marzenia.
Roksana Zielińska
Roksana Zielińska
Romantyczka, ceniąca sobie świat nauki. Zakochana w neurologii, neurobiologii, psychologii, filozofii, fizyce kwantowej, kosmosie oraz wszystkim, co związane z ludzkim mózgiem. Przy czym pożeraczka książek oraz komiksów. Nerd i geek w jednym ciele. A to nie koniec jej pasji. W wolnym czasie, o ile go ma, pisze listy z ludźmi z całego świata, ogląda seriale na Netflixie, haftuje, fotografuje.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu

Nie mogło być innej oceny, wspaniali twórcy pokazali, że nie są tylko dobrzy, przenosząc dla nas ekranizacje z uniwersum Marvela na kinowe ekrany, a także potrafią odnaleźć się w przedstawieniu odmiennych historii. Jest i on, wyjątkowy aktor, który pomimo ciężkiej choroby nie skarżył się na swój los i dalej spełniał własne marzenia. On jest jedynym wyjściem. „21 mostów” – recenzja filmu