„FREE GUY”. Wybuchowa komedia z Ryanem Reynoldsem już na DVD i Blu-ray!

Przepełniona akcją, wybuchowa komedia z Ryanem Reynoldsem w roli urzędnika bankowego, który odkrywa, że jest drugoplanową postacią w grze komputerowej. Postanawia więc zostać bohaterem historii… którą sam tworzy! Reżyserem tego przezabawnego filmu jest Shawn Levy, a w pozostałych rolach występują: Jodie Comer, Lil Rel Howery i Taika Waititi. Film zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 26 stycznia.

„FREE GUY”. Wybuchowa komedia z Ryanem Reynoldsem już na DVD i Blu-ray!Facet/Guy (Ryan Reynolds) wiedzie proste życie: jest przeciętnym urzędnikiem bankowym, ma pozytywnie nastawienie do świata i wszystkich wokół zaraża optymizmem. Podobnie jak jego przyjaciel Buddy (Lil Rel Howery), czerpie z życia radość, jest zawsze uprzejmy i chętny na filiżankę dobrej kawy. Wszystko się jednak zmienia, gdy Facet/Guy odkrywa, że jest bohaterem niezależnym w otwartej grze wideo Free City. Dystrybuowane przez studio Soonami, którym zarządza chciwy potentat Antwan (Taika Waititi), Free City jest szalenie popularną grą, w której królują chaos i zniszczenie. W wirtualnym otwartym świecie gracze prowadzą niczym nieskrępowaną egzystencję, a na kolejne poziomy przechodzą dzięki popełnianiu brutalnych aktów przemocy oraz wandalizmu. Tymczasem Facet/Guy spotyka superseksowną Molotovgirl (Jodie Comer) i jest nią oczarowany. Dziewczyna pomaga mu poruszać się po świecie gry i pogodzić się z faktem, że jedyne życie, jakie znał, nie jest prawdziwe. Molotovgirl, która w rzeczywistym świecie nazywa się Millie, uważa, że Antwan i studio Soonami używają kodów z gry, którą napisała ona i jej przyjaciel – programista Keys (Joe Keery).

Coraz bardziej świadomy swego losu Facet/Guy decyduje się na wyjście z cienia. Chce przestać stanowić jedynie tło wydarzeń w tym cynicznym świecie bez zasad. Zaczyna aktywnie odgrywać rolę dobrej postaci, dzięki czemu staje się idolem zarówno dla wielu graczy, jak i postaci ze świata gry. Przede wszystkim jednak zaczyna żyć według własnego scenariusza! Dla Antwana rosnąca popularność Faceta/Guya stanowi zagrożenie dla jego planów wobec „Free City”. Decyduje więc o trwałym usunięciu tej postaci z gry. Teraz już tylko od Faceta/Guya zależy, czy uratuje siebie i swój świat.

Free Guy zadebiutował w polskich kinach 13 sierpnia 2021 roku. Obejrzało go ponad 329 tysięcy widzów. 26 stycznia ukaże się na Blu-ray i DVD.
Dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:
  • Sceny niewykorzystane i rozszerzone
  • Gagi z planu
  • Koles vs Facet
  • Tworzac Molotovgirl
  • Taika i jego świat
  • Witaj we Free City
  • Zwiastuny
ŹródłoGalapagos
GrafikaGalapagos
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Popularne w tym tygodniu