Znowu ruszamy głową szachową – o kontynuacji „SokoChess”

-

Siedem miesięcy po premierze ciepło przyjętej gry SokoChess, w serwisie Steam wylądowała jej kontynuacja – SokoChess White. Za wydanie i dystrybucję obu tytułów odpowiada dwuosobowy zespół twórców studia Daisy Games.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku części pierwszej, tak i tutaj otrzymujemy siedemdziesięciopoziomową rozgrywkę i znajomy wygląd szachowych plansz. Tym, co się zmienia, są oczywiście rozkłady figur i pól, ale jedno pozostaje niezmienne – przejście wszystkich nie jest wcale taką łatwą sprawą. Na szczęście w grze wciąż funkcjonuje mechanizm rezygnacji z danego poziomu i przejścia do kolejnego, co pozwala na ruszenie z rozgrywką nawet wówczas, gdy na moment się zablokujemy. Nieraz bowiem bywa tak, że wysokie poziomy pokonujemy bez problemu, a wśród nierozwiązanych zagadek pozostaje któraś z pierwszych, na jakie trafiliśmy po odpaleniu gry.

Jeżeli jesteś fanem szachów i intelektualnych rozrywek, zainteresuj się SokoChess White. Przeczytaj także recenzję pierwszej części: Rusz głową szachową i dowiedz się więcej na temat mechaniki gry i jej najmocniejszych punktów.

Klaudyna Maciąg
Klaudyna Maciąghttps://klaudynamaciag.pl
Za dnia copywriter, wieczorami - nałogowy gracz. Widywana albo z książką pod pachą, albo z padem w dłoni. Dużo czyta, jeszcze więcej tworzy i ogląda. Uzależnienie od popkultury, piłki nożnej i żużla zdiagnozowane już ze trzy dekady temu.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu