Zdjęcia do drugiego sezonu „Shadow and Bone” rozpoczęte. Kto dołączył do obsady?

Niedługo po komercyjnym sukcesie netflixowego serialu Shadow and Bone (Cień i kość) na podstawie książek Leigh Bardugo potwierdzono, że produkcja doczeka się kontynuacji. Obsada podzieliła się kilkoma szczegółami na temat drugiego sezonu.

Przypomnijmy, Shadow and Bone opowiada historię młodej Aliny Starkov, która nieoczekiwanie odkrywa w sobie potężną moc, która kwalifikuje ją do pozycji Grishy. Dziewczyna musi rozstać się z przyjacielem z dzieciństwa i udać się ze Zmroczem do akademii, w której zgłębi tajniki swojej mocy. Równolegle prezentowana jest historia „z drugiej strony świata”, koncentrująca się na mniej „kryształowych” postaciach Kaza, Inej i Jespera, którzy pragną dostać się do Ravki. Te wątki pochodzą z dylogii Szóstka wron, która rozwija świat wykreowany w cyklu Grishaverse.

Choć zakres opowiadanej w drugim sezonie historii nie został jeszcze sprecyzowany, na podstawie nowych twarzy w obsadzie spekuluje się, iż obejmie on wydarzenia z Oblężenia i nawałnicy (w starszych wydaniach książek: Szturmu i gromu) oraz Szóstki wron. Na ekranie zobaczymy szarmanckiego Nikolaia Lantsova (w tej roli Patrick Gibson) oraz jego towarzyszy, rodzeństwo Tolyę (Lewis Tan) i Tamar (Anna Leong Brophy) Yul-Bataarów. Ujawniono także, że Jack Wolfe wcieli się w rolę Wylana Hendricksa, który odegra niebagatelną rolę w wątku Kaza.

Na pewno powrócą także „stare” twarze: Jessie Mei Li (jako Alina Starkov), Ben Barnes (Zmrocz), Archie Renaux (Mal), Sujaya Dasgupta (Zoya) oraz Wrony: Freddy Carter (Kaz), Kit Young (Jesper), Amita Suman (Inej) i Danielle Galligan (Nina).

Premiera drugiego sezonu nie została jeszcze ogłoszona.

Zdjęcia do drugiego sezonu "Shadow and Bone" rozpoczęte. Kto dołączył do obsady?

Na zdjęciu, od lewej: Anna Leong Brophy (Tamar), Lewis Tan (Tolya), Patrick Gibson (Nikolai), Jack Wolfe (Wylan).

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu