Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 – 06.08.2021

Ubiegły tydzień obfitował  w rozpoczęte preordery. Największe polskie wydawnictwa Portal Games oraz Rebel zapowiedziały wiele nowych tytułów, które już są dostępne w przedprzedaży. Zobaczcie sami!
Zapowiedzi
Sen – edycja jubileuszowa, Nasza księgarnia

Z okazji stulecia Wydawnictwa Nasza Księgarnia już 13 października odbędzie się premiera Jubileuszowej edycji karcianki Sen. Gra zawiera nowe grafiki, przepiękną okładkę ze złoceniami oraz kilka dodatkowych wariantów rozgrywki. Rewersy gry będą takie same jak jej poprzedniczki, dzięki czemu będzie można połączyć ze sobą obie gry. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021

Neuroshima Hex! aplikacja mobila, Portal Games

Portal Games zapowiada nową aplikację mobilną Neuroshima Hex!, która pojawi się w sklepach iOS App Store oraz Google Play we wrześniu 2021. Aplikacja jest elektroniczną wersją niezwykle popularnej gry Neuroshima Hex! w której gracze prowadzą zaciekłe walki w postapokaliptycznym świecie. Celem gry jest pokonanie bazy przeciwnika dzięki wojskom, które umieszczamy na heksagonalnej planszy. Każda Frakcja działa inaczej i posiada inne jednostki o innych umiejętnościach. Zmienna kolejność, w jakiej pojawiają się w grze oraz ich różne umiejscowienie powodują, że każda rozgrywka jest inna. 

Nowa aplikacja Neuroshima Hex! została napisana zupełnie od nowa, aby sprostać wymaganiom współczesnych graczy. Oferuje ulepszoną sztuczną inteligencję, tryb solo z trzema poziomami trudności, rozgrywkę w sieci ze znajomym bądź losowym przeciwnikiem w trybie cross system, czyli bez względu na to, jaki system ma smartfon przeciwnika (Android czy iOS).

Mobilna Neuroshima Hex! trafi do sklepów iOS App Store i Google Play we wrześniu 2021 r. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Mutant Rok Zerowy: Galakta

Z obecnym podejściem do życia większości ludzi, apokalipsa wydaje się nieunikniona. Może więc lepiej zawczasu przygotować się do koniecznych mutacji? Próbę przetrwania możecie przejść wraz z zapowiedzianym przez wydawnictwo Galakta podręcznikiem do gry fabularnej Mutant Rok Zerowy. Na śmiałków czeka ponad 270 stron świata, w którym śmieci są skarbami, a czysta woda: marzeniem. Ponadto w przedsprzedaży obowiązuje cena promocyjna, nie wspominając o limitowanym pakiecie „Mapy i znaczniki” obejmującym zestaw 108 żetonów do oznaczania jedzenia, naboi itd. oraz 2 dwustronne mapy. Premiera pod koniec tego roku!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Marvel United, Portal Games

Marvel United już jest! Od tego tygodnia możecie składać już swoje zamówienie przedpremierowe na Marvel United. W przedsprzedaży dostępne są: podstawowa wersja gry oraz dodatki: Guardians of the Galaxy Remix, Rise of the Black Panther, Enter the Spider-Verse oraz Tales of Asgard. Dodatkowo, jeśli chcielibyście kupić wszystko za jednym razem, w oficjalnym sklepie internetowym wydawcym dostaniecie pełen pakiet z bonusem w postaci dodatku The Infinity Gauntlet

Scenariusz za milion, Portal Games

Przypominamy o trwającej przedsprzedaży gry Scenariusz za milion, której premierę świętować będziemy już w przyszłym tygodniu! Scenariusz za milion to karcianka wydana pod naszym patronatem to gra imprezowa, a co za tym idzie – szybka, kochająca dużą ilość graczy, pełna kooperacji i dobrej zabawy. Data premiery imprezówki została zaplanowana na 12 sierpnia. Kupując grę w przedsprzedaży zyskacie bonus w postaci dodatkowych kart settingu. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021

>> Polecamy: “Scenariusz za milion” – pierwsze wrażenia <<
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Dodatki do gry Root, Portal Games

Ruszyła przedsprzedaż czterech nowych rozszerzeń do gry Root. Równocześnie uruchomiono preordery do: Podziemi, Trybu Leśnogrodu, Talii Banitów i Partyzantów oraz Paczki Włóczęgów! Dodatki wprowadzają do gry masę nowości: nowe frakcje, nowe mapy, rozgrywkę do 6 osób, tryb solo o kilku poziomach trudności, tryb kooperacyjny i wiele innych! Jeśli swoje zamówienie na zestawy złożycie w oficjalnym sklepie wydawnictwa Portal Games otrzymacie dedykowane koszulki na karty, dodatkowe znaczniki i jedną z dwóch mat!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Origins: Pierwsi Budowniczowie, Rebel

Origins: Pierwsi Budowniczowie to strategiczna gra planszowa, w której rozbudowujecie swoje miasta, korzystając z wiedzy dobroczyńców z kosmosu. Poprzez sprawne zarządzanie siłą roboczą, będziecie piąć się po stopniach olśniewających świątyń wzniesionych ku czci znaków zodiaku. Dzięki losowym zestawom akcji i bonusów której każda rozgrywka będzie zupełnie inna, a Wy będziecie mieli okazję do wykorzystywania  różnorodnych strategii i poszukiwania wciąż nowych kombinacji. Wydawnictwo Rebel właśnie wystartowało z przedsprzedażą tego tytułu. Sprawdźcie.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Disney Villains: Zlot złoczyńców, Rebel

Disney Villains: Zlot złoczyńców to narracyjna gra blefu i dedukcji, w której uczestnicy wcielają się w postacie łotrów z bajek Disneya albo w ich popleczników. Każdy z graczy otrzymuje też kartę jednego z dwóch sojuszy: siewców chaosu oraz intrygantów. Pod wodzą narratora prowadzona jest rozgrywka składająca się z naprzemiennych faz nocy oraz dnia. Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich postaci spoza swojej grupy. Ta wersja gry Wilkołaki z Czarnego Lasu oferuje graczom zupełnie nowe możliwości związane z wcielaniem się w złoczyńców ze świata Disneya. Dla wielu osób może to być doskonała zachęta do spróbowania swoich sił w tego typu zabawie!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares, Rebel

Ekspedycja Ares to nowa, dynamiczna i zupełnie niezależna gra w uniwersum Terraformacji Marsa, oparta o budowanie silnika produkcyjnego. Podczas rozgrywki uczestnicy kierują międzyplanetarnymi korporacjami i dążą do tego, aby zamienić Marsa w nadającą się do zamieszkania, dochodową planetę. Robią to, inwestując w karty projektów, które bezpośrednio lub pośrednio przyczynią się do terraformowania planety. Aby wygrać, gracze starają się osiągnąć wysoki współczynnik terraformacji i zgromadzić jak najwięcej punktów zwycięstwa. 

Wraz z grą do sprzedaży trafi również dedykowana mata.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 31.07.2021 - 06.08.2021Gniew Aniołów, Rebel

Rebel rozpoczął także przedsprzedaż Gniewu aniołów – rozbudowanej gry strategicznej, w której stajemy po stronie Dobra lub Zła w epickich starciach o ludzkie dusze! Solidne pudło zawiera aż 204 figurki aniołów, demonów, arcydemonów czy serafinów. Do tego plansze, na których rozstawiamy figurki, karty do zagrywania akcji, kości do rozstrzygania bitew, planszetki, tokeny, scenariusze starć.  Naszym celem jest przejęcie kontroli nad polem bitwy – w tym przypadku ludzką duszą. Aby tego dokonać będziemy korzystali z indywidualnych zestawów kart i specjalnych zdolności. Dzięki połączeniu elementów typowych dla gier bitewnych z mechaniką tworzenia talii i zbieraniem surowców, rozgrywka będzie bardzo interesującym wyzwaniem! Premierę Gniewu aniołów zaplanowano na pierwszy kwartał 2022.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu