Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Minione dni z całą pewnością należały do wydawnictwa Muduko. Poznaliśmy wiele interesujących tytułów, które pojawią się w sprzedaży w tym roku. Tradycyjnie zebraliśmy dla was najnowsze premiery, zapowiedzi oraz uruchomione przedsprzedaże. Zapraszamy.
Premiery
Escape Tales: Dzieci Żmijowego lasu, Portal Games

W tym tygodniu zadebiutowały dwa tytułu wydawnictwa Portal Games. Jednym z nich jest planszówka w stylu escape room Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu. To gra z mocnym naciskiem na fabułę i brakiem limitu czasowego na ukończenie rozgrywki. Skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na rozwój której gracze mają wpływ

>> Polecamy: Zagadki, tajemnice i przygody. „Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu” – recenzja gry planszowej <<

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Smartphone Inc., Portal Games

Drugim debiutującym tytułem była ekonomiczna gra planszowa Smartphone Inc. Gracze wcielą się w managerów firm produkujących smartfony. Planszówka wykorzystuje mechaniki area control oraz planowania akcji. Szefowie korporacji będą planowali produkcję, określali wysokości cen, rozwijali najnowsze technologie i rywalizowali między sobą na światowych rynkach. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

X-Men: Bunt mutantów, Rebel

X-men: Bunt mutantów to gra kooperacyjna, w której gracze będą mieli okazję wcielić się w bohaterów Marvela, takich jak Gambit, Cyclops czy Wolverine. Wspólnie wyruszą na misję do najróżniejszych miejsc na świecie, a ich celem będzie pokrzyżowanie nikczemnych planów potężnym złoczyńcom. Do wyboru mają osiem scenariuszy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021Cynowy Szlak, Phalanx

Tinners Trail, dzięki wydawnictwu Phalanx, nareszcie doczeka się polskiej wersji! Cynowy Szlakto gra typu euro tocząca się w XIX wiecznej Kornwalii. Gracze, jak nazwa planszówki wskazuje, kierować będą przedsiębiorstwami górniczymi, szukając zysków by zrównoważyć koszty, a przy tym wygryźć z rynku konkurentów. Zdecydowanie przyda się zmysł biznesmena – więcej szczegółów już niebawem, będziemy więc czekać niecierpliwie na datę premiery.

 

STROGANOV, Czacha GamesTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Wydawnictwo Czacha Games zapowiedziało polską edycję gry ekonomicznej STROGANOV autorstwa Andreasa  Stedinga. Ilustracje do planszówki przygotował Maciej Janik, artysta znany z projektów graficznych dla gier takich jak Robinson Crusoeczy Detektyw. Polska wersja językowa będzie miała swoją premierę na początku października – równolegle z edycją z Kickstartera.

 

Palec Boży: KATAKLIZM, FoxGamesTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Czy pamiętacie grę zręcznościową Palec Boży od wydawnictwa FoxGames? Wszystkich, którym przypadła do gustu, z pewnością zadowoli informacja, iż w trzecim kwartale bieżącego roku pojawi się do niej dodatek, zatytułowany Palec Boży: KATAKLIZM. W tym samym czasie do sprzedaży trafi dodruk wersji podstawowej. Co zaś nowego wprowadzi rozszerzenie? Kilka wariantów z możliwością ich opcjonalnego zastosowania, mistyków wykazujących się oryginalnymi zdolnościami, niedostępne dotąd żetony, rampę oraz dyski piątego gracza. Na pewno warto będzie poczekać na tę, uzupełniającą wersję podstawową, planszówkę.

TO JEST NAPAD!, Nasza KsięgarniaTygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

5 maja premierę będzie miała nowa gra od wydawnictwa Nasza Księgarnia, o dość groźnie brzmiącym tytule TO JEST NAPAD!. Jeżeli lubicie klimat Dzikiego Zachodu i tętent końskich kopyt, prawdopodobnie ten tytuł zachwyci właśnie was. Za jego sprawą wcielicie się w przewodników band napadających na pociągi. W czasie gry dokonacie sześciu takich niebezpiecznych akcji, podczas których zechcecie przejąć przewożone w wagonach złoto, dynamit i pieniądze. Musicie przemyśleć strategię działania i wybierając odpowiedniego zbója wysłać go do napadów, by zebrał dla was najcenniejsze fanty. W tej rozgrywce możecie blefować, ale także musicie mieć szczęście oraz przemyślaną taktykę. Bez tego nie zdobędziecie bogactwa i nie zwyciężycie. W tę grę możecie zagrać w minimum dwie osoby, które, jak podaje wydawca, skończyły już dziesiąty rok życia.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.20217 Złotych Miast, Nasza Księgarnia

Czy marzyliście kiedyś o tym, aby zdobyć skarby legendarnych Złotych Miast? Już od 5. maja będziecie mieli ku temu świetną okazję, bowiem tego właśnie dnia odbędzie się premiera gry 7 Złotych Miastod wydawnictwa Nasza Księgarnia. Docierając do tytułowej krainy będziecie musieli zawalczyć o znajdujący się w niej skarb. Musicie zebrać go jak najwięcej, aby wygrać ten pojedynek. Zadanie utrudni wam fakt, iż świątynia, w której znajdują się cenne przedmioty wkrótce runie. Scenariusz gry jest oparty na popularnej w Ameryce Północnej legendzie o 7 Złotych Miastach Ciboli, odpowiedniku słynnej w Ameryce Południowej legendzie o El Dorado. Przypomnijmy, że Nasza Księgarnia wydała także grę w tym klimacie, a więc Wyprawę do El Dorado. Obie planszówki mają proste zasady i podczas rozgrywki zapewnią wszystkim zainteresowanym mnóstwo emocji.

Zapowiedzi Muduko

Jeżeli chodzi o zapowiedzi z dziedziny gier planszowych to miniony tydzień z całą pewnością należał do wydawnictwa Muduko. Poznaliśmy wiele interesujących tytułów, które pojawią się w sprzedaży w tym roku. Już w zbliżający się poniedziałek będzie miała premiera pierwsza gra z logiem Muduko skierowana do najmłodszych graczy, a więc do trzylatków i oczywiście do ich starszych kolegów także. To gra kooperacyjna dedukcyjna, która pozbawiona jest konieczności rywalizacji, dlatego na pewno każdy maluch z chęcią weźmie w niej udział. W czerwcu, ku uciesze ośmiolatków i starszych graczy, premierę będzie miała imprezowa gra o tytule Mix Tura. Uczestnicy zabawy wcielą się w goblinów i będą testować przygotowane przez wiedźmy mikstury. W lipcu zaś pojawi się planszówka o przewrotnym tytule Postaw klocka. Ucieszy ona wielbicieli zręcznościowych gier rywalizacyjno-kooperacyjnych. Wrzesień to również miesiąc premiery nowego wydania jednej z najlepszych gier dwuosobowych autorstwa Kinzii, a więc Na futrzanym froncie. Natomiast ci najmłodsi gracze ucieszą się jeszcze z co najmniej dwóch tytułów, a więc: W co się ubrać?i Rozpoznaję stworka. Obie gry będą przeznaczone dla dzieci od czwartego roku życia. Pierwsza z wymienionych to gra manualna, w której bohaterami są zwierzęta urządzające pokaz mody. Dopasowując im stroje maluchy poćwiczą umiejętność łączenia i mieszania kolorów oraz wzorów, a także rozwój motoryki małej. Natomiast Rozpoznaję stworka będzie grą sensoryczną, polegającą na rozsyłaniu zaproszeń na zbliżającą się imprezę. Niestety zaproszeni goście będą mogli odczytać tylko specjalny kod za pomocą dotyku. Nie będzie można używać zmysłu wzroku, a wydawnictwo pracuje nad tym, aby ta gra została dopasowana także do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Obie wspomniane wyżej gry będą miały premierę w sierpniu. We wrześniu zaś do sprzedaży trafią Planszowi kurierzy, a więc gra stworzona z myślą o dzieciach z przedziału wiekowego 5-8 lat. Jest to gra familijna wspierająca naukę matematyki, autorstwa Reinera Kinzii, do której ilustracje w wersji polskiej wykona Artur Nowicki. Pod koniec roku, bo już w czwartym jego kwartale, zostaną wydane pierwsze w historii działalności wydawnictwa gry paragrafowe: Koszmar Alicji w Krainie Czaróworaz Nikczemny Czarnoksiężnik z Krainy Oz. To oczywiście nie wszystkie zapowiedzi od wydawnictwa Muduko na ten rok, po więcej szczegółów zapraszamy tutaj, a my z pewnością będziemy jeszcze nie raz o nich pisać.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Przedsprzedaże
Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas, FoxGames

5. maja premierę będzie miał Dziennik: Zagadkowa podróż przez czasod wydawnictwa FoxGames. W ostatni czwartek ruszyła jego przedsprzedaż. Tym razem Karolina, Kazik i wydra Hiacynta wsiądą do wehikułu i wybiorą się na poszukiwanie Zgadroida. W tej części ich podróż będzie miała nie tylko przestrzenny wymiar, ale także czasowy. Drużyna podczas przemierzania przyszłości i przeszłości, odwiedzi siedem ciekawych epok, przy okazji zyskując nowych przyjaciół. Oczywiście nie obędzie się bez konieczności rozwiązywania różnych zagadek (jest ich aż trzydzieści osiem). Czy uda wam się wytropić porywacza robota należącego do tej trójki bohaterów? Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z podpowiedzi. Autorzy opracowali specjalny system, dzięki któremu można rozwiązywać łamigłówki bez konieczności używania komputera czy też smartfona, jak w przypadku Dziennika 29i Dziennika 29. Przebudzenie lub Dziennika: Wyprawa 1907. To gra paragrafowa stworzona z myślą o dzieciach i młodzieży.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021

Rycerze okrągłego sera, Rebel

Ruszyła przedsprzedaż dwuosobowej gry karcianej prosto ze świata Lisich Spraw. Rycerze Okrągłego Sera to dynamiczna, dwuosobowa gra karciana osadzona w świecie internetowego komiksuLisie Sprawyautorstwa Beaty Smugaj. Podczas rozgrywki uczestnicy będą tworzyli własne drużyny puchaterów poprzez rekrutowanie lisków z kolejki i rozpatrywanie ich efektów. Każda kolejna dobrana karta będzie wpływała nie tylko na przebieg zabawy, ale również na sposób punktowania na koniec gry. Premiera karcianki została zaplanowana w drugim kwartale 2021.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 17.04. – 23.04.2021
Wspierajki
Hidden Leaders, Galakta

Galakta rusza z nową kampanią na Kickstarterze! Dzięki współpracy z BFF Games już niedługo (mam nadzieję) na naszym rynku pojawi się Hidden Leaders: gra strategiczna, nie wymagająca jednak dużo od uczestników. Rozgrywka ma stawiać na dedukcję, a gracze kierować będą konfliktem pomiędzy kilkoma różnymi nacjami. Zapowiada się ciekawie – link na stronie wydawnictwa.

Florence, Brain Crack

Natomiast dla fanów Ragusy oraz Wenecji Brain Crack przygotowali kolejną propozycję zamykającą swoją trylogię śródziemnomorskich gier euro. Florence to gra wykorzystująca mechanikę area control, w której gracze wcielą się w możnych szlachciców strających się nie stracić swojej reputacji i splendoru.

 

 

Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu