Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.03.2022 – 11.03.2022

Tym razem mamy dla was garstkę planszowych wiadomości. Z pewnością najważniejszym newsem minionego tygodnia jest powrót kultowej karcianki typu deckbiulging – Dominiona, która ukaże się pod szyldem zupełnie nowego wydawcy.
Premiery
Widmo nad Innsmouth, Black Monk Games

Choose Cthulhu 3 już dostępne – grę można kupić już w normalnej sprzedaży.

Trzecia część Choose Cthulhu zabierze Was do nadmorskiego, podejrzanego miasteczka Innsmouth w stanie Massachusetts, gdzie miejscowi łypią na przyjezdnych niezbyt przyjaznym wzrokiem… Jakie mroczne sekrety kryje lokalna społeczność? I czy zdołacie odkryć to, po co w ogóle tam przyjechaliście? Przeżyjcie kultową opowieść znaną z opowiadania H.P. Lovecrafta na własnych zasadach! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.03.2022 - 11.03.2022Dziennik. Księga Rytuałów, FoxGames 

W środę, 9. marca premierę miała kolejna część bestsellerowej serii Dzienników, a więc Księga rytuałów. To oczywiście interaktywna książka z zagadkami. Zadanie graczy polega na odtworzeniu końcowego rytuału, wcielą się oni zatem w alchemików i otrzymają okazję do spędzenia trzydziestu godzin na rozwiązywanie zagadek, które spójnie tworzą jedną historię, z kilkoma wariantami jej przebiegu. Nie zabraknie im szczegółowej instrukcji przeprowadzenia zabawy. Dopiero po zapoznaniu się z żywiołami oraz zasadami operowania alchemicznymi składnikami mogą przystąpić do przeprowadzenia rytuału. Do rozgrywki należy posiadać smartfon z właściwą aplikacją. I tylko tyle wystarczy, aby mieć możliwość przystąpienia do tej fantastycznej przygody. 

Do tej pory w serii ukazały się także: Dziennik 29, Dziennik 29. Przebudzenie, Dziennik. Wyprawa 1907, Dziennik. Wyprawa 1907. Zakazane kopalnie dla dzieci: Dziennik. Zagadkowa podróż, Dziennik. Zagadkowa podróż przez czas. 

Przedsprzedaże
Star Wars: Zewnętrzne Rubieże – Niedokończone sprawy, Rebel

Twoje imię jest znane na całych Zewnętrznych Rubieżach, ale wciąż masz Niedokończone sprawy. Trasy nadprzestrzenne prowadzące przez Światy Jądra kuszą nieograniczonymi możliwościami. Na rynku pojawiło się mnóstwo nowych towarów, począwszy od cennych ładunków, po rozmaite narzędzia pracy. Najnowsze zlecenia są jeszcze bardziej zabójcze, a Twoi rywale zrobią wszystko, by Cię zniszczyć. Miej się na baczności!

Star Wars: Zewnętrzne Rubieże – Niedokończone sprawy to rozszerzenie, w którym aspirujący przemytnicy i łowcy nagród znajdą nowe postaci, sprzęty, statki, misje, ładunki i członków załogi, a także będą mogli odbywać szybkie podróże po galaktyce przez Światy Jądra. Dodatek podwaja też liczbę kart w taliach spotkań, zapewniając unikalność każdej rozgrywki, a także wprowadza 2 dodatkowe warianty rozgrywki: Przysługi i Ambicje.

Zaginiona wyspa Arnak – Przywódcy ekspedycji, Rebel

Nadeszła pora, aby sekrety zostały odkryte, a zamknięte drzwi – wreszcie otwarte. Teraz bowiem przybyliśmy na Arnak my, a nasze metody różnią się od tych, którymi posługiwały się wcześniejsze ekspedycje.

Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy ekspedycji to rozszerzenie wprowadzające asymetryczne warunki początkowe dla każdego z graczy. Uczestnicy przyjmą role liderów o unikalnych umiejętnościach i będą mieli okazję wypróbować dopasowane do nich strategie. Oprócz tego w pudełku znajdziesz nowe świątynie do eksploracji, a także jeszcze więcej przedmiotów, artefaktów, asystentów i strażników dla urozmaicenia rozgrywek.

Chipsy, Rebel

Obserwuj pojawiające się elementy, analizuj sytuację i zdecyduj, na który cel warto postawić. Tylko nie przesadź z chciwością, bo szybko możesz wszystko stracić!

Chipsy to wciągająca niczym najpyszniejsza przekąska i doprawiona emocjami gra imprezowa, w której próbujemy oszacować prawdopodobieństwo zrealizowania kart celu. Na początku gry uczestnicy otrzymują ich po 6, a każdy związany jest z układem lub kolejnością pojawiania się kolejnych przekąsek. W toku gry będziemy odrzucali kolejne karty, zastanawiając się, czy warto postawić na bardziej wartościowy, ale ryzykowny cel. A może pewne punkty to dobre punkty, niezależnie od okoliczności?

Dominion, IUVI
Przedsprzedaż drugiej edycji Dominiona ruszyła pełną parą. Do zamówionego egzemplarza Dominiona otrzymacie jeden z losowych zestawów: Czarny Rynek, Książę, Poseł Lub Sauna (paczka z promką Sauna podzielona jest na dwa, gdzie dodatkowo znajdziecie Przerębel). Premiera II edycji Dominiona z logo nowego wydawcy – IUVI Games już 22 marca.
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst
Wspierajki
Waste Knights 2ed: Beyond the Horizon, Galakta

Kampania Waste Knights 2ed: Beyond the Horizon startuje już 26 kwietnia! Zabierzcie zapasy wody pitnej bo ocean jest równie bezwzględny co pustkowia!

Eksploruj nową mapę umożliwiającą odwiedzenie Tasmanii, Wysp Salomona lub Nowej Zelandii zmienionych przez Apokalipsę. Poznaj prawdę o niesławnym Projekcie X, jednocześnie tocząc walki ze śmiercionośnymi morskimi potworami i doświadczając dziwnych zjawisk pogodowych.

Szukaj świeżej wody – nowego zasobu, który uczyni grę jeszcze bardziej realistyczną i pełną wyzwań zarówno dla podróżujących statkiem, jak i furą.

Zagraj jako jeden z nowych Rycerzy, uzbrojonych w unikatowe zdolności i rozwiń grę podstawową za pomocą dziesiątek nowych kart, żetonów i przygód, aby doświadczyć uniwersum ogromnych rozmiarów w sposób, jaki najbardziej ci odpowiada – solo, współpracując lub rywalizując.

Kliknij „Notify me on launch” i nie przegap startu kampanii: https://bit.ly/wk2_beyond_the_horizon

Darmowe dodatki 
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ŚLEDZTWA na Claire Harper tropie hobbity eu”Śledztwa, Hobbity.eu

Premiera nowej gry detektywistycznej Śledztwa już za nami. A co powiecie na dodatkowy scenariusz z gratisie? Dla wszystkich którzy kupią grę w dowolnym sklepie przewidziano specjalny prezent – darmowe śledztwo Sprawa MacGuffina. Dodatkowa zawartość będzie wysyłana mailem w postaci plików print&play. Tym razem akcja przeniesie się w pociągu.

Wieści planszówkowej treści – Telegram – „Śledztwa – Claire Harper na tropie”

 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu