Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.01.2022 – 07.01.2022

Pierwszy tydzień roku to tylko rozgrzewka tego co czeka nas w 2022. Pojawiły się juz pierwsze nowości, w tym przepiękna gra Canvas od Awaken Realms. Powoli też poznajemy plany wydawczynie poszczególnych wydawców. Stay tuned!
Premiery
Canvas, Awaken Realms
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.01.2022 - 07.01.2022

5 stycznia na sklepowych półkach pojawiła się gra Canvas od Awaken Realms. Canvas to przepiękna gra karciana, w której gracze wcielą się w malarzy i spróbują stworzyć swoje najlepsze arcydzieło. Poprzez dobieranie transparentnych karty spróbują sprostać postawionym przed nimi wyzwaniom, a wszystko po to by zdobyć jak najwięcej punktów za swój twór.

Aby tego było mało, wraz z podstawową wersją gry, zadebiutował również dodatek do niej Canvas Lustrzane Odbicia. Dodatek wprowadza do gry wiele nowych kart, umożliwiających tworzenie nowych obrazów.

Elekt, What the frog
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.01.2022 - 07.01.2022

Właściwie najpierw należałoby napisać, iż to nie stricte premiera, lecz powrót – i to w naprawdę wielkim stylu. Elekt znów zachwyca: w odświeżonej wersji, z nową grafiką, trybem solo i nowymi kartami jednostek. A jeśli na stronie wydawcy What the frog złożycie zamówienie jeszcze w styczniu, załapiecie się na dodatkowe gratisy. Gdyby ktoś wciąż nie był przekanany, to odsyłami do recenzji pierwszego wydania:

Każdy chciałby zostać królem. „Elekt” – recenzja gry
Zapowiedzi
Zapowiedzi Lucky Duck Games

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.01.2022 - 07.01.2022

Jako pierwsze z zapowiedzi ukaże się Neopolis, gra kafelkowa o projektowaniu miast przyszłości. 

Zaraz potem na stoły trafią wyczekiwane dodatki do Diuny

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – od szybkich gier karcianych do kieszeni, aż po wielogodzinną kampanię Uśpionych Bogów!

RECTO VERSO, Egmont

9 lutego odbędzie się premiera imprezowej gry familijnej od wydawnictwa Egmont, zatytułowanej RECTO VERSO. Rozgrywka ta charakteryzuje się prostotą i szybkością. Jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tutaj liczy się przede wszystkim umiejętność współpracy z partnerem oraz cierpliwość i dar szybkiego działania pod presją czasu. Przebieg rozgrywki polega na wylosowaniu karty, włączeniu stopera i… budowaniu. Gra skierowana jest do dzieci od ósmego roku życia oraz dorosłych. Minimalna liczba graczy to dwie osoby, zaś maksymalna sześć.

Przedsprzedaże
Viticulture: Toskania, Scythe: Igrając z wiatrem, Phalanx

Nadchodzą zapowiedziane dodruki dodatków! Co prawda wysyłka zapowiada się dopiero w maju, ale przedsprzedaż już trwa. Viticulture: Toskania zawiera trzy moduły rozszerzeń, które mogą być używane w dowolnym połączeniu (rozszerzona plansza, specjalni pracownicy i nowe konstrukcje), natomiast Scythe: Igrając z wiatrem dodaje 2 moduły, których można używać razem lub osobno dla dowolnej liczby graczy, z podstawową wersją gry lub innymi rozszerzeniami. Pamiętajcie ponadto, że zamawiając wcześniej otrzymacie kilka gratisów – szczegóły znajdziecie na stronie wydawnictwa Phalanx. Uwaga: to nie są samodzielne dodatki!

Rune, Moria Games

Zostało już kilka godzin do premiery Rune. Propozycja od Moria Games to szybka gra karciana, którą zmieście w kieszeni, by zawsze mieć ją pod ręką. Gracze naprzemiennie dokładają karty do wspólnego układu, tworząc obszary połączonych ze sobą kolorowych Run o różnych wartościach. Umieszczana karta musi jednak przykryć co najmniej jedną sekcję wcześniej wyłożonej karty, a zakrywane lub przyległe Runy muszą pasować do siebie kolorystycznie. Twórz jak największe obszary kamieni runicznych, przejmij nad nimi kontrolę wystawiając Mistrzów Run i zdobądź z nich manę potrzebną do ukończenia rytuału.

Polska edycja zawiera dwa minidodatki: Arcymistrz i Adepci. Co ciekawe  Posiadając dwa egzemplarze Rune możesz grać w 4 osoby. Gra ma także dwa warianty solo – zasady znajdziesz w osobnej instrukcji na stronie wydawcy.

Już teraz zapraszamy do przeczytania naszej przedpremierowej recenzji gry wydawnictwa Moria Games:

Przywołujemy Zemilio! „Rune” – recenzja gry
Diuna: Zdrada, Rebel

W pełnej podstępów i strategii grze Diuna: Zdrada wcielicie się w agentów pośród piasków Diuny.

Waszym celem jest odkrycie tożsamości wrogów oraz ochrona własnych arystokratów. Użyjcie wszelkich dostępnych środków i sojuszników, aby sięgnąć po władzę i wiedzę.

Wykażcie się sprytem i zdolnością przekonywania. Ukryjcie swoje prawdziwe motywy, jednocześnie badając zamiary przeciwników. W finałowej bitwie będziecie musieli zaufać swoim przeczuciom. Kogo będziecie bronić, a komu wbijecie nóż w plecy?

Wydarzenia
Portalcon 22

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 01.01.2022 - 07.01.2022

Tym razem Portalcon odbywać będzie ponownie się w formie konwentu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Czekać was będzie dzień pełen atrakcji i wrażeń. W programie m.in. warsztaty dla projektantów gier, konkursy, Q&A i najważniejsze – ogłoszenie planów wydawniczych Portal Games na rok 2022. Ponad to dla wszystkich, tych którzy nie będą w stanie być razem z nami 22 stycznia 2022 roku, Portal Games przygotowało całą masę materiałów wideo oraz streaming na żywo! Bilety możecie nabyć w internetowym sklepie wydawcy: tutaj.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu