Trailer „The Fall of the House of Usher”, dzieła Poe w wersji Netflix

Netflix zaprezentował pierwszy mrożący krew w żyłach zwiastun producji The Fall of the House of Usher, którego premiera na platformie streamingowej zaplanowana jest na 12 października.

Niedługo po publikacji pierwszych zdjęć promujących serial w sieci ukazał się również trailer, pokazujący, czego widzowie mogą oczekiwać od serialu.

Oparty na klasycznym horrorze Edgara Allana Poe z 1839 roku nadchodzący ośmioodcinkowy serial skupi się wokół Fortunato Pharmaceuticals, skorumpowanej firmy należącej do rodziny Usherów oraz sekretów famili. Gdy seria niewyjaśnionych i okrutnych śmierci zaczyna prześladować rodzinę, ich mroczna przeszłość wychodzi na jaw, co prowadzi do ich upadku. Kto jest zamieszany w zagładę domu Usherów?

Oprócz Carla Gugino (Nawiedzony dom na wzgórzu) i Bruce’a Greenwooda (Doktor Sen) odgrywających znaczące role w nadchodzącym serialu, w Zagładzie domu Usherów wystąpią także Annabeth Gish (Midnight Mass), Kate Siegel (Midnight Mass), Rahul Kohli (The Haunting of Bly Manor) i Henry Thomas (Gra Geralda) oraz Marry McDonnell, Carl Lumbly i Mark Hamill. Za reżyserię odpowiedzialny jest natomiast Mike Flanagan.

Nadal nie wiadomo, czy serial pozostanie wierny materiałowi źródłowemu, ale z Flanaganem na czele nadchodzący program najprawdopodobniej będzie ekscytującą i unowocześnioną adaptacją klasycznego opowiadania Edgara Allana Poe.

Upadek domu Usherów będzie można oglądać w serwisie Netflix 12 października.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu