Tencent nabywa polską spółkę 1C Entertainment

-

Polska grupa deweloperska z branży gier wideo 1C Entertainment S.A. poinformowała o przejęciu spółki przez Tencent.

 Transakcja została sfinalizowana na podstawie umowy z końca listopada 2021 r, w której Tencent zgodził się objąć wszystkie akcje będące dotychczas w posiadaniu 1C, czyli byłej spółki macierzystej 1C Entertainment, i tym samym pakiet większościowy w polskiej spółce i jej spółkach zależnych.

Ponadto, 1C Entertainment oraz jej spółki córki z „1C” w nazwie mają je zmienić w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy. Szczegóły zostaną przekazane prasie i partnerom w oddzielnych komunikatach.

1C Entertainment oczekuje niecierpliwie na moment dołączenia do rodziny Tencent i ma nadzieję skorzystać na licznych synergiach pomiędzy oboma podmiotami.

WIĘCEJ NEWSÓW

„Cieszymy się z podpisania tej umowy. To dla 1CE niesamowita okazja, by spełnić nasze najśmielsze marzenia i aspiracje na rynku gier. Nasza wizja i pasja dostaną wsparcie od wiodącej firmy na globalnym rynku gier wideo, a ja cieszę się na wyjątkową szansę współpracy z Tencent i najlepszymi kreatywnymi umysłami współtworzącymi ich globalny ekosystem — powiedział Tomasz Nieszporski, członek zarządu 1C Entertainment.

 „Cieszymy się z perspektywy współpracy z utalentowanym zespołem grupy 1C Entertainment, wpierając ich, gdy wkraczają w nową fazę swojego rozwoju” powiedział Li Shen, Tencent Games Global Chief Technology Officer.

Więcej informacji tutaj

Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu