„Eternals” na Blu-ray™ i DVD

Marvel Studios przedstawia Eternals – 25 film MCU – oraz zupełnie nowe przygody dziesięciorga superbohaterów, którzy nigdy wcześniej nie pojawiali się na ekranie. Nieśmiertelni herosi przez tysiące lat pozostający w ukryciu, w obliczu zagrożenia muszą zjednoczyć siły, by stanąć do walki z najstarszymi wrogami ludzkości – Dewiantami. Obsadę tworzą znakomici aktorzy (m. in. Angelina Jolie, Salma Hayek, Gemma Chan, Richard Madden, Kit Harington), a za reżyserię odpowiada nagrodzona dwoma Oscarami® Chloé Zhao. Premiera na Blu-ray™, Blu-ray™ Steelbook i DVD już 23 marca!

Eternalsi to nieśmiertelne istoty z odległej planety Olympia. Przybyli na Ziemię tysiące lat temu, aby chronić ludzkość przed atakami obcych drapieżników zwanych Dewiantami. O tej napaści dowiedzieli się od Celestialsów, którzy pojawili się po raz pierwszy w Uniwersum Marvela w Strażnikach Galaktyki. Eternalsi to zróżnicowana i potężna grupa – połączenie myślicieli wojowników, u których ta sama kosmiczna energia przejawia się w postaci różnych supermocy, zależnie od superbohatera. Ich specjalne siły i zdolności wzajemnie się uzupełniają, gdy działają razem. Kiedy jednak nie walczą, zachowują się jak zwykła rodzina – kłócą się i wspierają na zmianę.

eternals

Inspirację dla filmu stanowiły oryginalne marvelowskie komiksy Jacka Kirby’ego Eternals, po raz pierwszy opublikowane w 1976 roku. Zawarte w nich historie pozwoliły odkrywać niezbadane dotąd przestrzenie czasowe i różnorodne postaci, a także zagłębić się w bogate dzieje Eternalsów.

Opowiadana w filmie historia rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Jedna część rozgrywa się w przeszłości, kiedy Eternalsi działali jak potężny zespół i rodzina, która jest ze sobą bardzo blisko. Druga część akcji dzieje się w teraźniejszości, kiedy grupa się rozpada i ukrywa wśród ludzi, prowadząc razem z nimi normalne życie. Niebezpieczeństwo ze strony Dewiantów, które po raz kolejny zagrażają istnieniu ludzkości, oznacza jednak, że Eternalsi muszą odłożyć na bok to, co ich dzieli, i znów stworzyć zespół.

Chcemy, aby widzowie odkryli zakątek Uniwersum Marvela, którego nigdy wcześniej nie widzieli.

– mówi Nate Moore, który razem z Kevinem Feigem odpowiedzialny był za produkcję filmu. Obaj zdecydowali się wprowadzić te nowe, fascynujące postacie do marvelowskiego świata superbohaterów.

Pragniemy, aby ludzie odkryli mitologię, na którą z jednej strony składa się skomplikowane science-fiction, ale z drugiej strony jest też w niej wiele serca i emocji. Zapraszamy ich, aby poznali dziesięcioro bohaterów, z którymi, miejmy nadzieję, będą mogli się utożsamić.

– dodaje producent.

Superbohaterowie, którzy wchodzą w skład Eternals, to największy jak dotąd zespół nowych postaci w Uniwersum Marvela w jednym filmie. Grupa jest unikalna również pod tym względem, że składa się z takiej samej liczby mężczyzn oraz kobiet i jest dotychczas najbardziej międzynarodowym i zróżnicowanym zbiorem postaci w jednej produkcji z MCU.

W „Eternals” ciekawe, choćby pod względem narracji, jest to, że zarówno Celestialsi, jak i Eternalsi werbowali takie osoby, dzięki którym łatwiej mogliby zintegrować się z mieszkańcami Ziemi. A prawda jest taka, że na naszej planecie ludzie zasiedlili wiele różnych miejsc, należą do różnych środowisk, są w różnym wieku, mają bardzo odmienny wygląd. To pozwoliło nam skompletować utalentowaną obsadę złożoną z aktorów, pochodzących z różnych miejsc.

– dopowiada producent Nate Moore.

Obsada jest więc szeroka i liczna, a w grono fascynujących postaci wcieliły się gwiazdy światowego kina. W roli Ajak – matriarchy, duchowej przywódczyni grupy i jedynej postaci mającej bezpośredni kontakt z Celestialsami wystąpiła Salma Hayek, a obok niej zobaczyć możemy też między innymi laureatkę Oscara®, Angelinę Jolie (Przerwana lekcja muzyki), która wcieliła się w postać niezwykle silnej wojowniczki Theny, Gemmę Chan (Kapitan Marvel) w roli skoncentrowanej na pomaganiu innym myślicielki Sersi, czy Richarda Maddena (Bodyguard, Gra o Tron) jako potężnego wojownika Ikarisa, zdolnego latać i strzelać z oczu potężnymi promieniami.

Nie mniej istotnymi bohaterami filmu są pozostali członkowie Eternalsów: kontrolujący umysły myśliciel Druig (Barry Keoghan), wypuszczający ze swoich rąk potężne podmuchy energii wojownik Kingo (Kumail Nanjiani), obdarzony niezwykłą mądrością wynalazca Phastos (Brian Tyree Henry), najszybsza kobieta we wszechświecie Makkari (Lauren Ridloff), potrafiąca stawać się niewidzialną Sprite (Lia McHugh) oraz najsilniejszy ze wszystkich Eternalsów Gilgamesh (Don Lee aka Ma Dong-Seok). Razem z nimi na ekranie zobaczyć możemy także znanego z Gry o Tron Kita Haringtona w roli Dane’a Whitmana – bliskiego przyjaciela Sersi.

eternals

Marvel Studios jak zawsze stara się też współpracować z filmowcami, którzy inspirują swoją twórczością, i autorską wizją. Przy filmie Eternals przedstawiciele studia zdecydowali się na współpracę z Chloé Zhao, utalentowaną reżyserką chińskiego pochodzenia, znaną z nagrodzonego Oscarem® Nomadland oraz dwóch innych niezależnych filmów: Jeźdźca i Pieśni braci moich.

Rzadko wśród filmowców zdarza się ktoś, kto tak jak Chloé potrafi uchwycić prawdziwe ludzkie emocje podczas oszałamiających scen science-fiction. Gdy obserwowaliśmy jej pracę z obsadą Eternals, byliśmy bardzo podekscytowani, bo widzieliśmy, jak te wyjątkowe chwile, które udaje jej się uchwycić, nadają Uniwersum Marvela wiarygodności i wywołują wspaniałe emocje.

– tłumaczy Nate Moore.

Chloé pozwala każdemu z dziesięciorga Eternalsów przemówić własnym głosem i sprawia, że każdy z nich może zaistnieć na ekranie. W dodatku nie boi się niekonwencjonalnego humoru, czasem nawet w zaskakujących momentach, co miało duży wpływ na ton całego filmu. Jej wizja i pasja, z którymi weszła w ten projekt, nie mają sobie równych.

Zhao chętnie przyjęła wyzwanie, jakim jest reżyseria tej olbrzymiej produkcji, ponieważ zawsze uwielbiała filmy Marvela.

Te światy są pełne emocji, wspaniałych postaci i epickich przygód.

– mówi reżyserka.

Tworzą je ludzie, którzy naprawdę kochają opowiadanie historii i mają ogromny szacunek dla swoich fanów. Weszłam w ten proces jako twórczyni, ale także jako fanka. Możliwość nakręcenia samodzielnego filmu, ale także uczczenia tego, co było wcześniej, poszerzenia mitologii i kształtowania przyszłości Uniwersum Marvela, były ekscytującym wyzwaniem. To zaszczyt stać się częścią tej przygody.

– dodaje Zhao.

Skala całego przedsięwzięcia mogłaby być zniechęcająca dla większości filmowców. Jednak dobre oko Chloé do detali połączone z jej entuzjazmem dla opowiadania obrazem sprawiły, że „Eternals” zyskało własną paletę ekspresji – zarówno pod kątem lokacji zdjęciowych, jak i zastosowanych efektów wizualnych.

 – mówi Moore.

Eternals jest bowiem jednym najambitniejszych projektów Marvel Studios. Epicki rozmach historii obejmuje ponad 7000 lat na Ziemi i w kosmosie. Dla reżyserki, która w swoich filmach posługuje się naturalistycznym stylem, ważne było, żeby osadzić historię w odpowiednich lokacjach. Dlatego chciała, aby zdjęcia, na ile to możliwe, powstały w autentycznych miejscach. W rezultacie lokacje filmu obejmowały m.in. Londyn i brytyjskie wsie, ale także Wyspy Kanaryjskie.

Przy opowiadaniu tej historii chcieliśmy uchwycić zarówno jej rozmach, jak i intymność. Potrzebowaliśmy też w jakiś sposób sprawić, aby było to spójne wizualnie.

– wyjaśnia Zhao.

Kręciliśmy głównie w plenerze. Użyliśmy szerokokątnych obiektywów sferycznych i dużej głębi ostrości, aby móc badać relacje między postaciami a światem, w którym żyją. Kiedy oglądasz Sersi, która spaceruje po wiosce w starożytnym Babilonie, nie różni się to od oglądania Fern, która przechadza się po współczesnym obozie nomadów w „Nomadland”. Praca kamery, szerokokątne obiektywy i duża głębia ostrości pozwalają widzom samodzielnie odkrywać ten świat w naszych kadrach. Wizualne wrażenia z tego filmu muszą być wystarczająco wciągające i interaktywne, aby widzowie uwierzyli, że te postacie chodziły po Ziemi przez 7000 lat. Tego nie da się zbudować w studiu czy na scenie.

Eternals to jeden z najchętniej oglądanych filmów w kinach w ubiegłym roku. W Polsce najnowszą produkcję MCU zobaczyło ponad 430 tysięcy widzów. Film ukaże się na nośnikach Blu-ray™, Blu-ray™ Steelbook i DVD 23 marca.

Dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:

  • Nieśmiertelni
  • Ścieżki życia
  • Gagi
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarz audio: Chloé Zhao, Stephane Ceretti, Marten Larsson

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu