„Iksy i zera” w sprzedaży

Nareszcie nastał ten dzień. Iksy i zera trafiły do sprzedaży. Sięgniecie po książkę?

Miłość nigdy nie jest czarno-biała

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

Europa podbita i skolonizowana przez afrykańskie imperium jest miejscem ponurym, pełnym uprzedzeń i segregacji rasowej. Bogaci obywatele afrykańskiego pochodzenia nazywani są iksami, natomiast zera to biali podludzie usługujący swoim panom. W podzielonym społeczeństwie, gdzie narastają konflikty i codziennie dochodzi do aktów przemocy, rodzi się zakazane uczucie, które nigdy nie powinno zapłonąć. Sephy – córkę wybitnego polityka i członkini czarnej klasy rządzącej, oraz Calluma – potomka białych niewolników, połączy miłość, która sprowadzi na nich gniew oraz śmiertelne niebezpieczeństwo.

W oparciu o bestsellerowy książkowy pierwowzór powstał serial produkcji BBC – Noughts+Crosses, który dostępny jest na HBO!

iksy i zera

O autorce

Malorie Blackman (ur. 8 lutego 1962 r. w Londynie) – jedna z najbardziej kreatywnych i oryginalnych współczesnych autorek literatury młodzieżowej, uhonorowana nagrodami Children’s Laureate, Eleanor Farjeon Award, Children’s Book Award. Wśród jej najważniejszych dzieł wymieniana jest seria Iksy i zera, która została przeniesiona na ekran (Noughts and Crosses). Choć od dzieciństwa Blackman chciała zostać nauczycielką języka angielskiego, zmieniła ścieżkę kariery i zajęła się informatyką. Zanim rozpoczęła karierę pisarską, pracowała jako programistka.

Jej pierwszą powieść opublikowano, gdy miała 28 lat, a do dziś wydała ponad sześćdziesiąt tytułów. W 2001 roku Malorie Blackman rozpoczęła pisanie wielokrotnie nagradzanej i wysoko ocenianej serii o iksach i zerach. Porusza w niej problemy rasizmu, przynależności etnicznej i przemocy, jej książki są cennym głosem w dyskusji na te trudne tematy. Autorka odwraca sytuacje osób czarnych i białych, otwarcie dotyka konfliktu ich tożsamości.

Według statystyk BBC Iksy i zera to jedna z najczęściej czytanych w Anglii powieści dla młodzieży.

Recenzja książki. 

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu