Strach niejedno ma oblicze – idealne gry wideo na Halloween

-

31. października trupy powstaną z grobów, wilkołaki zawyją do księżyca, a czarownice wyją miotły z szaf, ponieważ tego dnia obchodzone jest Halloween – święto duchów i zmor wszelakiej maści. Lepiej nie narażać siebie i bliskich na niebezpieczeństwo, dlatego polecamy wam zostać w domach, wskoczyć pod ciepły koc oraz odpalić konsolę lub komputer, ponieważ dzięki nim  możecie przenieść się do świata grozy za pomocą kilku kliknięć. Jednak żeby faktycznie poczuć, że serce bije wam mocniej, a na karku pojawia się zimny pot, musicie wybrać odpowiednią grę, która wam to zagwarantuje. Poniżej przygotowaliśmy dla was zestawienie pięciu tytułów będących świetną alternatywą dla nocnego zbierania cukierków po sąsiadach.
South Park: The Fractured But Whole

W trakcie zwiedzania i odkrywania zakamarków tajemniczej miejscowości w Kolorado niejednokrotnie można natknąć się na bohaterów, których widok zarówno przeraża, jak i śmieszy. Superbohaterowie, będący kalką postaci z komiksów Marcela czy DC, zmutowane zwierzęta z wieloma tyłkami, ninja oraz kraboludzie to tylko część z nich. Gra co prawda sama w sobie może nie jest przerażająca, jednak ilość przezabawnych żartów i sytuacji, które wykraczają poza pojęcie moralności i dobrego smaku, w stu procentach wam to zrekompensuje – ciarki żenady i niekontrolowane salwy śmiechu gwarantowane.

Vampyr

Londyn, XX wiek, epidemia hiszpanki oraz wampiry – to idealny zestaw na HalloweenVampyr  jest grą RPG w dużej mierze polega na przemieszczaniu się między poszczególnymi lokacjami angielskiej stolicy, w których należy wykonywać zadania dla ich mieszkańców oraz rozwiązywać kryminalne zagadki. Jednak co w tym tytule jest takiego strasznego? Kluczowe dla fabuły wybory. Dokładnie tak, najbardziej przerażające momenty w tej grze to te, kiedy wcielając się w postać Jonatana Reida (tytułowego wampira), należy podjąć decyzje względem innych bohaterów, miejsc czy ogólnie całego wątku fabularnego.

The Walking Dead 

Świetnie rozbudowana fabuła oraz wyraziste postaci sprawiają, że The Walking Dead jest grą, która, mimo swojej prostoty graficznej i mało urozmaiconej mechaniki, zachwyca, a przede wszystkim wciąga na wiele godzin, ponieważ główny wątek fabularny można w niej ogrywać wielokrotnie ze względu na system kluczowych wyborów. Dodatkowo produkcja momentami bywa naprawdę straszna. Wielokrotnie powtarzające się i nieoczekiwane jump scary mogą doprowadzić do chwilowego zatrzymania akcji serca, a widok obrzydliwych zombie sprawia, że ma się ochotę zamknąć oczy.

Lego Harry Potter: Years 1-7

Harry Potter straszny?! Jak najbardziej! Dla pewnej grupy wiekowej jak najbardziej. Gra jest przyjemna, śmieszna, momentami nawet przerażająca. Jednak jej największy plus to fakt, że cała akcja odbywa się w kolorowym świecie klocków Lego, gdzie poza ponownym zapoznaniem się ze znanymi już historiami przestawionymi w książkach oraz filmach czekają na nas dodatkowe zadania, lokacje i postacie, których wcześniej nie mieliśmy okazji poznać, czy zobaczyć.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon to pozycja obowiązkowa na: Halloween, Święta Bożego Narodzenia, Sylwestra, Święta Wielkanocne, wakacje… Innymi słowy, na każdy dzień w ciągu roku. Produkcja oferuje nam ogromny otwarty świat, świetną i zaskakującą linię fabularną, nietuzinkowe i oryginalne postaci oraz masę potworów, z którymi Geralta z Rivii musi się rozprawić,  za pomocą srebrnego miecza Wiedźmin jako seria gier wideo to już pewnego rodzaju tytuł monumentalny, który po prostu świetnie się sprawdza nawet w przypadku takich świąt jak Halloween.

https://www.youtube.com/watch?v=dEAeu7UJkqk


Wiem, zapewne zastanawiacie się teraz, co ja sobie myślałem, tworząc tego typu zestawienie. W końcu nie umieściłem w nim żadnej gry, która sprawi, że będziecie musieli założyć pampersa albo ze strachu rzucić kontrolerem w telewizor. Początkowo miałem taki plan. Jednak po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że rankingów, w których masowo powtarzają się tytuły typu Dark SoulsUntil Dawn czy Resident Evil,  jest mnóstwo. Dlatego też tutaj znajdziecie produkcje  – momentami straszne, ale, tak jak samo święto Halloween, nie przerażają one na tyle, aby wieczorem jechać na pogotowie. Pamiętajcie, strach niejedno ma oblicze, każdy z nas boi się czegoś innego, a ważne jest to, żeby gry wideo były po prostu czystą przyjemnością.

Damian Daszek
Damian Daszek
Miłośnik literatury fantastycznej, prozy polskiej, komiksów i gier wideo. Gra, czyta, pisze, ale tańczyć nie będzie, w ostateczności może coś zaśpiewać, ale na pewno nie za darmo.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu