Sydney Sweeney jako zakonnica w horrorze „Niepokalana”

Niepokalana (tyt. oryg. Immaculate) to trzymający w napięciu horror o cudzie, który przeradza się w koszmar. W młodą zakonnicę, która jest główną bohaterką produkcji, wciela się Sydney Sweeney, gwiazda filmów Reality i To nie tylko Ty oraz seriali: Euforia i Biały Lotos dwukrotnie nominowana do Emmy.

Do sieci trafił właśnie zwiastun i plakat, promujące opowieść, której akcja toczy się za murami klasztoru. W Niepokalanej dzieją się historie wykraczające poza zdrowy rozsądek i ujawniające nieznaną naturę zła. Główna bohaterka będzie musiała sobie odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czy została wybrana przez Boga czy przez Szatana?

Bycie aktorką to było moje marzenie od dziecka. Biorę udział w castingach, odkąd skończyłam jedenaście lat. Brałam udział w przesłuchaniach do ok. 100 projektów filmowych i serialowych. Często później zastanawiałam się, czy ktoś się moją grą zainteresował i w ogóle to oglądał.

 – przyznała w rozmowie z „Vogue” 26-letnia gwiazda.

Teraz staram się skupiać na kolejnych aktorskich wyzwaniach. Mam szczęście do ludzi i nie brakuje mi propozycji, takich jak rola siostry Cecilii w „Niepokalanej”.

 – dodała.

O filmie

W Niepokalanej młoda i pełna wiary zakonnica Cecilia trafia do włoskiego klasztoru, położonego w malowniczej okolicy. Miejsce jest wręcz niepokojąco piękne, a księża i zakonnice nienaturalnie życzliwi.

Cecilia od początku ma poczucie, że nie znalazła się tu przypadkiem, i że prawdziwa natura tego miejsca jest pilnie strzeżonym sekretem. Gdy odkrywa, że jest w ciąży, a lekarz potwierdza niepokalane poczęcie, w klasztorze zaczyna się mówić o cudzie.

Kobieta ma wrażenie, że jej ciąża dla niektórych księży nie jest zaskoczeniem, a strach, który dostrzega w oczach innych zakonnic, każe jej sądzić, że z tym miejscem wiąże się przerażająca tajemnica. Dziwne obrzędy odprawiane w klasztorze, ciągła kontrola pod pozorem troski, tajemnicze zniknięcia młodych zakonnic i nieustające poczucie czyjejś obecności uświadamiają Cecilii, że została wybrana do wypełnienia misji, która może doprowadzić ją do zguby.

Oprócz Sydney Sweeney w Niepokalanej zobaczymy, m.in.: Alvaro Morte (Dom z papieru – serial, Koło czasu – serial, Walizka), Simona Tabasco(Biały Lotos – serial, Lunapark – serial”) i Bernadetta Porcaroli (18 prezentów, Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, Amanda).

Horror wyreżyserował Michael Mohan (Kiedy nikt nie patrzy, Dobra partia). Autorem scenariusza jest Andrew Lobel.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu