Final Symphony II – koncert muzyki z gier „FINAL FANTASY” powraca w nowej odsłonie

21 września 2024 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się koncert Final Symphony II — drugi rozdział w licencjonowanej, światowej trasie koncertowej, która zagwarantuje oszałamiające symfoniczne aranżacje utworów z serii gier FINAL FANTASY, tym razem jednak z części V, VIII, IX oraz XIII.

Pierwsza część Final Symphony wypełniła wrocławskie Narodowe Forum Muzyki po brzegi, zbierając fantastyczne opinie od uczestników. Zaproszenie Was ponownie do tej wspaniałej sali na kontynuację serii koncertów było zatem jedynie kwestią czasu!

Final Symphony II to symfoniczna podróż przez światy FINAL FANTASY V, VIII, IX oraz XIII, której towarzyszy muzyka skomponowana przez Nobuo Uematsu oraz Masashiego Hamauzu. Jest to wyszukane muzyczne doświadczenie przeznaczone nie tylko dla zapalonych fanów wspomnianych gier, ale dla każdego, kto docenia piękną muzykę prezentowaną w unikalny i pełen emocji sposób. Nowy repertuar jest więc szansą na zaprezentowanie nowych odsłon tej zasłużonej serii.

 

Ta licencjonowana przez Square Enix kompozycja przedstawia niezapomniane motywy muzyczne w  symfonicznej wersji – po raz pierwszy w Polsce, na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, już 21 września 2024. Za oprawę muzyczną odpowiada orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska, znana fanom Game Music Festivalu i nie tylko. Ich doświadczenie z aranżacjami muzyki do gier sprawia, że są gwarantem muzycznych doznań najwyższej jakości.

„Chociaż w dzisiejszych czasach jest wiele koncertów muzyki z gier, co wyróżnia Final Symphony to swoboda i artystyczny sposób, w jaki oryginalna muzyka jest interpretowana. Oferuje to coś naprawdę nowego, nie tylko dla fanów samych gier.”

– mówi legendarny twórca muzyki do serii FINAL FANTASY, Nobuo Uematsu.

Za organizację koncertu Final Symphony II w Polsce odpowiada Fundacja Game Music. To kolejny projekt Fundacji, obok realizacji autorskiego Game Music Festivalu, mający na celu popularyzację muzyki z gier wideo.

“Jesteśmy szczęśliwi mogąc ponownie zaprezentować Wam muzykę z gier FINAL FANTASY w Polsce. Poprzedni koncert wypełnił całą salę w NFM, a opinie, jakie do nas dotarły, były naprawdę świetne… tamten koncert to było wyjątkowe wydarzenie. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie, i wszyscy będą pod równie wielkim wrażeniem

– mówią organizatorzy koncertu z Fundacji Game Music.

Bilety na koncert Final Symphony II są już dostępne w serwisie Ticketmaster.

Final Symphony II
Final Symphony II
Artyści:

Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzykę za granicą. Mischa Cheung studiował pod kierunkiem prof. K. Scherbakova na Zurich University of the Arts i rozpoczął aktywną karierę, występując na wielu estradach koncertowych i festiwalach na całym świecie. Jest członkiem Gershwin Piano Quartet, bardzo cenionego zespołu wykonującego spektakularne aranżacje na cztery fortepiany. Eckehard Stier jest głównym dyrygentem gościnnym Orkiestry Massimo Bellini Catania. W latach 2009-2015 był głównym dyrygentem Auckland Philharmonia Orchestra.

Miejsce:

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmiewania dźwięku.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu