Ruszyły zdjęcia do serialu „Heweliusz” w reżyserii Jana Holoubka

Ruszyły zdjęcia do serialu Heweliusz w reżyserii Jana Holoubka. Najbardziej spektakularna polska produkcja ostatnich lat, inspirowana tragiczną historią zatonięcia polskiego promu, pojawi się w 2025 roku w serwisie Netflix.

Z początkiem roku Netflix rozpoczął zdjęcia do Heweliusza. To pięcioodcinkowy fabularyzowany serial dramatyczny, inspirowany historią zatonięcia promu Jan Heweliusz, do którego doszło 14 stycznia 1993 roku na Morzu Bałtyckim. Drugi, po Wielkiej Wodzie, serial katastroficzny w Polsce, o jeszcze większej skali produkcji, dla Netflixa ponownie realizują jego twórcy – reżyser Jan Holoubek, scenarzysta Kasper Bajon i producentka Anna Kępińska. Premiera serialu przewidziana jest w serwisie Netflix w 2025 roku.

Twórcy oraz cała ekipa są ogromnie podekscytowani, że mogą zrealizować tak wyjątkowy serial wspólnie z Netflixem. Heweliusz to projekt o spektakularnej skali, nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Prace nad nim trwają prawie dwa lata, a okres zdjęciowy przewidziany jest na 8 miesięcy. W tym tygodniu w Świnoujściu padł pierwszy klaps, a przed nami 106 dni zdjęciowych i 10 polskich lokacji – pojawimy się m.in., Szczecinie, Zgorzelcu, Gdyni, Wrocławiu i Warszawie. Z kolei w Brukseli nakręcimy wodne sceny kaskaderskie w najnowocześniejszej hali filmowej ze specjalnym basenem, a samych scen katastroficznych będzie ponad 130. Na ekranie zobaczymy ponad 120 postaci nazwanych i aż 3000 statystów, a ekipa pracująca nad serialem liczy ponad 140 osób! – Anna Kępińska, producentka serialu Heweliusz.

Heweliusz to nie tylko serial o katastrofie, ale też o żałobie, stracie i walce z dysfunkcyjnym państwem o dobre imię i godność tych, którzy zginęli. Mamy nadzieję, że oprócz skali oraz rozmachu produkcji, widzów zachwyci i poruszy olbrzymi potencjał dramaturgiczny i emocjonalny tej historii. Tym samym mamy także świadomość odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego naszym zadaniem jest przede wszystkim oddać sprawiedliwość wszystkim tym, których dotknęła ta tragedia.

– Jan Holoubek, reżyser.

O serialu:

Twórcy: Jan Holoubek (reżyseria), Kasper Bajon (scenariusz), Bartek Kaczmarek (zdjęcia), Marek Warszewski (scenografia), Weronika Orlińska (kostiumy), Mirela Zawiszewska, Justyna Osińska (charakteryzacja), Jan Komar (muzyka), Jerzy Murawski i Kacper Habisiak (dźwięk), Rafał Listopad (montaż), Krzysztof Hrycak (VFX).
Produkcja: Telemark
Producentka: Anna Kępińska

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu