Polecamy na kwiecień – książki

-

Wraz z kwietniem nadchodzi czas, kiedy słońce wychodzi zza chmur, a przyroda budzi się do życia. To świetny moment zatem, by spędzić przyjemne chwile na dworze, z ciekawą książką w ręku. Zobaczcie, jakie interesujące pozycje pojawią się na sklepowych półkach w tym miesiącu!

Polecamy na kwiecień – książkiOstatni opadły księżyc. Klany Obdarzonych. Tom 2, Graci Kim

Wydawnictwo: Galeria Książki
Premiera: 4 kwietnia

Życie Riley Oh – ostatniej gwiazdy opadłej z Krainy Bogów – wcale nie toczy się tak, jak można by się spodziewać. Z jej nowo odkrytym boskim dziedzictwem niestety nie wiążą się upragnione magiczne zdolności. Połowa przyjaciół i najbliższej rodziny (nie wyłączając rodziców) w ogóle jej nie pamięta. Na domiar złego cały klan Gom zwraca się przeciwko niej, obwiniając ją o zabicie Bogini Jaskiniowej Niedźwiedzicy i pozbawienie szamanów uzdrowicieli ich uleczających mocy.

Gniew narasta i kiedy grupa nieznanych sprawców rzuca klątwę na rodzinny dom Riley, dziewczyna wie, że musi coś zrobić, by przywrócić swemu klanowi moce, nawet jeśli będzie musiała przekraść się niepostrzeżenie do Krainy Duchów.

Na szczęście Riley może liczyć na wsparcie. W zaświatach poznaje urodzonego w niebie Dahla – chłopaka o szokująco białych włosach i dziwnym zamiłowaniu do toalet – który nie od razu powie jej całą prawdę o sobie. Wspólnie pokonają zaciekłe potwory, odkryją podwodny świat i uratują krainę umarłych przed strasznym losem, którego nikt nie przewidział.

I tym razem Riley nie pozwoli, by coś stanęło na jej drodze – ponieważ wciąż nie może się pozbyć przeczucia, że nadciąga potężne zagrożenie i aby się z nim zmierzyć, wszystkie klany obdarzonych będą potrzebowały swoich pełnych mocy.

Polecamy na kwiecień – książkiWojna biedaków, Éric Vuillard

Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 5 kwietnia

Nazywał się Tomasz Münzer i podpalił Niemcy…

Najnowsza książka autora fenomenalnego Porządku dnia. Niepokojąca, uniwersalna opowieść o radykalizacji i narastającym gniewie ludu.

„Dlaczego bóg ubogich w tak niepojęty sposób stoi zawsze po stronie bogaczy, z bogaczami? Dlaczego o tym, by wszystko zostawić, mówi ustami tych, co wszystko wzięli dla siebie?” – pyta Éric Vuillard.

W 1524 roku w Niemczech wybuchła największa antyfeudalna wojna chłopska, która objęła swoim zasięgiem tereny od szwajcarskiego Berna niemal po Łabę. Jednym z jej najważniejszych dowódców i ideologów był Tomasz Münzer, teolog ewangelicki uznawany dziś za prekursora komunizmu.

To właśnie Münzer jest centralną postacią nowej książki Érica Vuillarda, a jego wezwania do stworzenia społeczeństwa bezklasowego, opartego na wolnym i równym dostępie do dóbr uderzająco rezonują na kartach Wojny biedaków z postulatami innych, dawnych i współczesnych, ruchów reformatorskich – religijnych, społecznych i ekonomicznych.

Polecamy na kwiecień – książkiCiężar korony. Beniamin Ashwood. Tom 6, A.C. Cobble

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 5 kwietnia

Nadchodzi epickie zakończenie podróży Beniamina Ashwooda i jego drużyny.

Walka nieuchronnie zbliża się do ostatecznego rozstrzygnięcia. Wraz z kolejnymi sukcesami na barki Beniamina spada coraz większa odpowiedzialność.

Armia ochotników czeka na sygnał, by ruszyć do walki z demonami pod Północną Bramą. Wcześniej jednak tych ludzi trzeba wyżywić, wyposażyć a przede wszystkim – pokazać, że mają godnego przywódcę.

Bratobójcza wojna między królestwami wybuchnie lada moment i jeśli ma zostać powstrzymana, każdy dzień jest na wagę złota.

Zakulisowe rozgrywki Sanktuarium zaciskają śmiertelną pętlę na gardłach Beniamina i jego przyjaciół.

Zdecydowanie, los rzucił Beniaminowi wyzwanie, któremu sprostać jest niemal niemożliwością. Ale wszak dobrzy przywódcy się nie rodzą. Dobrym przywódcą się zostaje.

Polecamy na kwiecień – książkiSzkoda, że cię tu nie ma, Jodi Picoult

Wydawnictwo: Prószyński
Premiera: 11 kwietnia

Diana O’Toole od zawsze działa według ścisłego harmonogramu. Ślub z ukochanym partnerem jeszcze przed trzydziestką, dzieci w ciągu kolejnych pięciu lat i oszałamiająca kariera to najważniejsze cele, które zamierza w najbliższym czasie zrealizować. Choć jeszcze się nie zaręczyła, wie, że wszystko na pewno się uda – jej chłopak, przyszły chirurg, zamierza przecież oświadczyć się podczas wymarzonych wakacji na Galapagos. Diana O’Toole jest perfekcyjną organizatorką, więc na pewno całe jej życie pójdzie zgodnie z planem.

Problem w tym, że nie przewidziała jednego – pandemii koronawirusa, która obróci wszystko, w co dotąd wierzyła, do góry nogami. Nagle świat zaczyna przyspieszać – ukochany Finn musi zostać w szpitalu, termin wyjazdu zbliża się nieubłaganie, a zwrot pieniędzy okazuje się niemożliwy. Chcąc nie chcąc, Diana zgadza się więc polecieć w podróż marzeń sama.

Rzeczywistość na wyspie mija się jednak z jej oczekiwaniami. Najpierw zgubiony bagaż, potem zamknięty z powodu pandemii hotel, a na koniec zamknięte granice, uniemożliwiające powrót do domu… Diana musi zdać się na znienawidzony łut szczęścia – choć nie zna języka, udaje jej się zaprzyjaźnić z miejscową rodziną i znajduje lokum na czas lockdownu. Niesamowita przyroda wyspy i nowi znajomi sprawiają, że kobieta po raz pierwszy od dawna zagląda w głąb siebie. Przyjdzie czas, że będzie musiała wrócić do siebie. Pytanie tylko, czy taka sama jak dawniej…

Polecamy na kwiecień – książkiKlub czytelniczy dla samotnych serc, Sara Nisha Adams

Wydawnictwo: Kobiecie
Premiera: 12 kwietnia

Ciepła, wzruszająca i podnosząca na duchu powieść o sile tkwiącej w książkach.

Wdowiec Mukesh prowadzi spokojne życie w londyńskiej dzielnicy Ealing. Nie jest mu łatwo po stracie żony. Czuje się stary i samotny. Bardzo zależy mu na nawiązaniu relacji z wnuczką, która miała dużo lepszy kontakt z babcią – obie łączyła miłość do książek.

Aleisha spędza lato, pracując w lokalnej bibliotece. Pewnego dnia w jednej z książek odkrywa tajemniczy liścik. To lista powieści opatrzona dopiskiem „Przeczytaj w razie potrzeby”. Zaintrygowana postanawia, że przeczyta je wszystkie. Po kolei. Opisane w nich historie przenoszą ją w niezwykłe światy – z dala od rzeczywistości i codziennych problemów.

Kiedy do biblioteki trafia Mukesh, mający nadzieję, że książki pomogą mu nawiązać kontakt z wnuczką, Aleisha przekazuje mu znalezioną listę. Chciałaby, żeby pomogła mu w tym, z czym Mukesh się zmaga.

Powoli lista zaczyna spełniać swoje zadanie. Bo nigdy nie jest za późno, żeby zacząć czytać, kochać i marzyć.

Polecamy na kwiecień – książkiAlmost Kiss. Nie flirtuj ze mną na fizyce, Amy Noelle Parks

Wydawnictwo: Literackie
Premiera: 12 kwietnia

Przedmioty ścisłe nie mają przed Evy żadnych tajemnic. Skrywają je za to inni ludzie, a w szczególności rówieśnicy. Nie pomagają także demony matki, dla której matematyczny geniusz jest równoznaczny z szaleństwem. Gdyby nie Caleb, którego zna od kołyski i z którym rozumie się bez słów, zagubiłaby się w otchłani międzyludzkich relacji. Dobrze, że dał się namówić na naukę w Newton.

– Jego stałość uściśla mój obieg – mówi Evy i dodaje: – …jest moim kompasem, punktem odniesienia. Moim domem.

Bez niego lęki pochłonęłyby ją całkowicie. I chyba dlatego Evy nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby tę wyjątkową relację poświęcić dla chwili uniesienia podczas choćby… pocałunku, który wydaje jej się dość obrzydliwym i niehigienicznym rytuałem. Zmienia co prawda zdanie, kiedy całować chce się z nią drugi najlepszy uczeń w Newton, Leo.

A Caleb, obserwując z boku tę niezwykłą przemianę przyjaciółki, wspomina ich wspólne niby-pocałunki i cierpi, bo dociera do niego mocniej niż kiedykolwiek, że Evy jest miłością jego życia.

Czy te dwie zagubione w kosmosie nastoletnich obaw, splątane ze sobą cząsteczki przyciągną się w końcu? Czy Evy pozwoli, żeby najbliższy przyjaciel stał się jej ukochanym? Czy pokona lęki i zaprezentuje swój projekt na międzynarodowym konkursie „Granica”? I jaką rolę w tych zdarzeniach odegrają Leo i Bex, przyjaciółka od serca, którą Evy poznała w Newton?

Polecamy na kwiecień – książki99 chłopaków Micaha Summersa, Adam Sass

Wydawnictwo: Young
Premiera: 12 kwietnia

Czy Chłopak Numer Sto będzie tym jedynym?

Micah Summers prowadzi popularny profil na Instagramie, na którym opublikował już 99 rysunków swoich wymarzonych chłopaków, jednak sam nigdy nie był w związku. Kiedy słodka znajomość z Chłopakiem Numer Sto niekontrolowanie zbacza z torów, Micah wyrusza na wyprawę po Chicago niczym prawdziwy książę z bajki w poszukiwaniu tym razem prawdziwej miłości.

99 chłopaków Micaha Summersa to chwytająca za serce książka o tych, którzy wierzą w przeznaczenie i chcą doświadczyć miłości jak z bajki. Ale czy w prawdziwym świecie jest na to miejsce? Jeśli szukasz swojej następnej ulubionej queerowej historii, a także znasz i lubisz twórczość Adama Silvery lub Sophie Gonzales, ten tytuł jest idealny dla Ciebie!

Polecamy na kwiecień – książkiBez planu B, Lee Child, Andrew Child

Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 12 kwietnia

Jedno tragiczne zdarzenie. Dwóch świadków. Dwa sprzeczne zeznania.

Wścibskość? Niektórzy mogliby powiedzieć o Jacku Reacherze, że jest wścibski. No bo jak inaczej określić kogoś, kto pcha się w kłopoty i jest gotów dać się zamknąć za kratkami, byle zaspokoić swój „głód wiedzy”? On pewnie by się z tym nie zgodził – powiedziałby, że jest spragniony prawdy, a może także sprawiedliwości.

Podczas swojej wędrówki przypadkiem dowiaduje się, że w Gerrardsville w Kolorado można obejrzeć wystawę uzbrojenia z okresu wojny secesyjnej. A że znajduje się niedaleko, postanawia odwiedzić miasteczko. I jak to zwykle u niego bywa, już pierwszego dnia dzieje się coś, co sprawia, że szybko tego miejsca nie opuści.

Jeden ze świadków widział, jak kobieta rzuciła się pod autobus, i nie ma wątpliwości, że to samobójstwo. Drugi zobaczył, co wydarzyło się naprawdę: mężczyzna w szarej bluzie z kapturem i w dżinsach, ulotny i cichy niczym cień, wepchnął kobietę pod pojazd i niepostrzeżenie oddalił się z jej torebką.

Polecamy na kwiecień – książkiKomornik. Arena dłużników. Tom 3, Michał Gołkowski

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 12 kwietnia

Arena Dłużników płonie w ogniu dzikiej, desperackiej rebelii, rozpętanej przez wyposażonych w płonącą Purpurą broń gladiatorów.
Archanioł Michał miota się w bezsilnej furii, rzucając przeciwko ludziom kolejne zastępy Wysłanników.

Jednak sprawy komplikują się… nie to, że „niespodziewanie”, bo w sumie nigdy nic nie było proste. Ale tym razem nawet Zek czuje, że coś jest mocno nie tak i zaczyna się gubić.
Nie to, że w przebiegu wydarzeń. Nawet nie w przestrzeni i nie we własnej głowie.
Zek zaczyna gubić się w czasie.

Trąby nieudanej Apokalipsy nadal grają swą fałszywą melodię, świat powoli pokrywa się pleśnią, niczym ostatnia kanapka zapomniana w czeluściach plecaka podczas wakacji, ale impreza przecież trwa! Nie ma zlituj, trzeba zakasać rękawy i zasuwać – gdzieś tam jest Jonasz, no i wypadałoby spotkać się z Azraelem. A może i zobaczyć własną rodzinę?

W końcu świat się sam nie uratuje!

Polecamy na kwiecień – książkiKomornik. Arena dłużników. Tom 4, Michał Gołkowski

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 12 kwietnia

No dobra, powiedzmy to otwarcie – Rebelia na Arenie Dłużników upadła i sobie głupi ryj rozbiła, a jej niedobitkowie rozpierzchli się po całym świecie, niczym koraliki po podłodze.

Natomiast Ezekiel Siódmy, eks-Komornik, eks-Stwórca Świata, w tej chwili ponownie wciągnięty na krzywy ryj w skład Korpusu Komorniczego, ma o wiele większe problemy niż ubolewanie nad tym, że zamiast dzięki swojej wiedzy z przyszłości coś zrobić lepiej, to zrobił tak samo, a w sumie to nawet gorzej.

Bo wygląda na to, że cała jego (wszech)wiedza się, delikatnie rzecz ujmując, zdezaktualizowała.

Świat, podobnie jak ciasto drożdżowe, nie lubi jak do niego zaglądać kiedy rośnie, tykać go palcami i pokazywać znajomym. I wszystko wskazuje na to, że w jedynej wciąż działającej linii czasowej zrobił się przez to wszystko paskudny zakalec.

Ale to wszystko nic w stosunku do tego, gdzie znajduje się teraz Zek.

A to, gdzie się znajduje, to pikuś w porównaniu do tego z kim tam jest uwięziony.

No cóż – mamy siódmy tom trylogii, której zakończenie miało być nieodwołalne i ostateczne, więc chyba nic w tej książce nie może pójść ani zgodnie z planem, ani jakimikolwiek oczekiwaniami.

Jeśli masz jakieś prognozy co do tego, co się tu wydarzy, to spisz je sobie na karteczce, a potem się śmiej, widząc, jak bardzo się mylisz.

Nadchodzi najdziwniejszy koniec wszystkiego, jaki kiedykolwiek widział świat!

Polecamy na kwiecień – książkiCzynnik królika, Antti Tuomainen

Wydawnictwo: Albatros
Premiera: 12 kwietnia

Antti Tuomainen powraca z pierwszą częścią trylogii, której skazaną na sukces ekranizację przygotowuje spółka Amazon Studios. W roli głównej zagra Steve Carrell!

Starannie uporządkowane życie matematyka ubezpieczeniowego wywraca się do góry nogami, gdy niespodziewanie jest zmuszony zwolnić się z pracy i dziedziczy park rozrywki… z całą masą towarzyszących temu kłopotów.

Najinteligentniejszy pisarz Finlandii, od wielu lat okupujący szczyt tamtejszej listy bestsellerów. Okrzyknięty najzabawniejszym powieściopisarzem europejskim. Nominowany do wielu  prestiżowych europejskich nagród, m.in. Szklanego Klucza, CWA International Dagger, Prix du Polar Européen oraz Last Laugh Award.

Jego Mała Syberia została uznana przez „The Times” za jedną z najlepszych książek ostatnich pięciu lat, otrzymała też Nagrodę Petrona jako najlepsza skandynawska powieść kryminalna 2020 roku.

Co sprawia, że życie jest doskonałe? Matematyk ubezpieczeniowy Henri Koskinen zna odpowiedź na to trudne pytanie, ponieważ oblicza wszystko z dokładnością do entego miejsca po przecinku.

Ale któregoś dnia po raz pierwszy styka się z czymś, czego nie potrafił przewidzieć. Dziedziczy po bracie park rozrywki, w którym zatrudnieni są osobliwi pracownicy i który ma spore problemy finansowe. Te najpoważniejsze wynikają z wysokich pożyczek zaciągniętych u szemranych typów – ludzi bardzo nieprzyjemnych – którzy domagają się natychmiastowej spłaty długu. I mają swoje wypróbowane metody ich  sciągania.

Jakby tego było mało, Henri poznaje w parku rozrywki Laurę, malarkę, której radosne usposobienie i chaotyczny styl życia wprawiają go w osłupienie. Kiedy nękający go gangsterzy dokładają wszelkich starań, żeby wyegzekwować zaciągnięte przez jego brata długi, a znajomość z Laurą coraz bardziej się rozwija, Henri staje w obliczu sytuacji i emocji, których nie da się zapisać w jego arkuszach kalkulacyjnych…

Polecamy na kwiecień – książkiTen pierwszy ostatni dzień, Adam Silvera

Wydawnictwo: We Need YA
Premiera: 12 kwietnia

Polecamy na kwiecień – książkiUtracona, JP Delaney

Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 12 kwietnia

Długo wyczekiwany, trzymający w napięciu thriller autora bestsellera Lokatorka!

Niespodziewanie z Susie kontaktuje się Anna – dziewczyna, którą Susie oddała do adopcji piętnaście lat wcześniej. Gdy zaczynają się spotykać i poznawać, Susie dochodzi do wniosku, że rodzina Anny jest niepokojąco dziwna. Adopcyjni rodzice dziewczyny przesadnie reagują choćby na fakt, że ich córka odnalazła biologiczną matkę. Jedna wiadomość od Anny – „PS jestem koszmarnie nieszczęśliwa” – wystarcza, by Susie utwierdziła się w przekonaniu, że Anna potrzebuje jej pomocy.

Czy Susie odkryje prawdziwy powód działania Anny?

I czy tajemnice, które obie skrywały przez lata, ujrzą wreszcie światło dzienne?

Jedno jest pewne: tu wszyscy mają jakieś sekrety.

Polecamy na kwiecień – książkiKult, Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

Wydawnictwo: Czarna Owca
Premiera: 21 kwietnia

Kult to druga część trylogii autorskiego duetu Läckberg & Fexeus.

W sztokholmskiej dzielnicy Södermalm uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Natychmiast rusza dochodzenie. Do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który dostrzega podobieństwa do wcześniejszej sprawy – niestety o tragicznym finale. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem porwań będzie więcej. Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera – mentalistę, z którym nie miała kontaktu od niemal dwóch lat. Znawca psychologii, który przez wielu uważany jest za zdolnego do czytania w myślach, od razu dostrzega analogie do sprawy sprzed kilku lat. Wzajemna relacja Miny i Vincenta ma bardzo szczególny charakter. Mur, którym każde z nich oddzieliło się przed swoją przeszłością, zaczyna pękać, gdy spotykają się po raz kolejny.

Policja rozpoczyna wyścig z czasem i bezwzględnym mordercą działającym według logicznego i rytualnego schematu.

Kto wygra tę nierówną grę?

Thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!

Polecamy na kwiecień – książkiNastępca tronu. Opowieść z Elfhame. Tom 1, Holly Black

Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: 26 kwietnia

Zbiegła królowa. Niechętny książę. I zadanie, które może zniszczyć ich oboje. Pierwszy tom nowej, mrocznej i urzekającej dylogii od Holly Black.

Od wydarzeń opisanych przez Holly Black w bestsellerowej trylogii Okrutny książęZły król – Królowa niczego upłynęło osiem lat. W Elfhame miłościwie panuje Najwyższy Król Cardan, a pochodząca z ludzkiego rodu Pani Judy sprawuje rządy razem z nim. Uważany przez wszystkich za następcę tronu Dąb wyrósł tymczasem na krzepkiego młodzieńca, który zamiast gnuśnieć na niekończących się biesiadach i opływać w dostatki, podejmuje śmiertelnie niebezpieczną misję.

Stawka w tej grze jest przerażająco wysoka, chodzi bowiem o ocalenie Elfhame w ostatecznym starciu z Nore, zdetronizowaną władczynią Zębatego Dworu. Podlega jej armia wynaturzonych potworów skleconych z wyjątkowo mrocznej magii, patyków oraz ludzkiego truchła.

W niebezpiecznej wyprawie Dębowi towarzyszy dzika Suren o piekielnie ostrych zębach, córka lodowej Pani Nore i zarazem jedyna osoba, której rozkazów nienawistna władczyni Północy musi słuchać.

Czy znany z krwawych czynów ojczym Dęba okaże się sprzymierzeńcem, czy nieprzyjacielem? Czy książę zdoła ocalić elfowy świat przed ponurym losem?

Polecamy na kwiecień – książkiThunderhead. Żniwa śmierci. Tom 2, Neal Shusterman

Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 26 kwietnia

Drugi tom bestsellerowego cyklu Żniwa śmierci.

Po Zimowym Konklawe Citra i Rowan rozdzielają się. Obydwoje czują, że skostniałe struktury Kosodomu wymagają gruntownych zmian, ale każde z nich ma inny plan działania.

Citra będzie próbowała walczyć z zepsuciem od środka. Trzyma się blisko swojej mentorki, sędzi Curie, i zyskuje szacunek wśród kosiarzy. Tymczasem Rowan staje się mrocznym bohaterem, kosiarzem Lucyferem, który samozwańczo wymierza sprawiedliwość – używając ognia, niszczy skorumpowanych kosiarzy, niegodnych pełnionej w społeczeństwie funkcji.

Obydwoje zdają sobie sprawę z tego, że są zbyt słabi, by wygrać z tak zwanym „nowym porządkiem” w Kosodomie. Przyglądający się wszystkiemu z boku Thunderhead znajduje sposób, aby skontaktować się z Rowanem. System to jedyny na tyle mądry byt, który mógłby rozwiązać dramatyczne problemy tego pozornie doskonałego świata.

Ale czy warto pokładać całą nadzieję w Thunderheadzie?

Polecamy na kwiecień – książkiBez śladu, Danielle Steel

Wydawnictwo: Znak Literanova
Premiera: 26 kwietnia

Co jesteś w stanie poświęcić dla życia, którego pragniesz?

Charles wiedzie z pozoru idealne życie, ale nie czuje się szczęśliwy. Nie znosi swojej pracy i jest uwięziony w małżeństwie bez miłości. Pewnej nocy zasypia za kierownicą i traci panowanie nad samochodem. Auto skręca z drogi i spada z klifu do morza. Charles cudem uchodzi z życiem.

Posiniaczony i zakrwawiony znajduje w sobie siłę, żeby poszukać pomocy. W ciemności dostrzega światło w domku w lesie. Drzwi otwiera mu piękna artystka Aude, która sama ma wiele do ukrycia.

Podczas gdy kobieta pomaga mu dojść do zdrowia, Charles odkrywa, że zupełnie nie tęskni za poprzednim życiem i nie chce do niego wracać. Postanawia zniknąć bez śladu i zacząć od nowa z Aude. Ale czy można na zawsze uciec od przeszłości?

Bez śladu to poruszająca historia o decyzji, która może odmienić życie na zawsze.

Polecamy na kwiecień – książkiTam gdzie ty. Dunbridge Academ, Sarah Sprinz

Wydawnictwo: Moondrive
Premiera: 26 kwietnia

Mógłby być wszędzie, ale jest właśnie tutaj…

Emma dostaje się na upragnioną roczną wymianę – do elitarnej szkockiej szkoły Dunbridge Academy, gdzie przed laty poznali się jej rodzice. Liczy na to, że znajdzie tam wskazówki, które pomogą jej odszukać ojca. Ułożyła plan idealny. Jednak nie uwzględniła w nim Henry’ego…

Henry pomaga Emmie odkryć drugie oblicze szkoły: podczas nocnych spacerów prowadzi ją w głąb starych budynków i na sekretne imprezy o północy. I choć wydaje się, że ten niemal idealny chłopak doskonale ją rozumie, to Emma wie, że nie może połączyć ich nic więcej niż przyjaźń. Wkrótce dziewczyna przekonuje się, że niektórych uczuć nie da się powstrzymać – nieważne, jak bardzo by się starała.

Pierwszy tom bestsellerowej serii – idealnej dla fanów powieści Save me Mony Kasten i Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię Marty Łabęckiej.


Okładki i opisy pochodzą ze stron wydawców. 
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu