Omar Sy powraca po raz trzeci jako Lupin

W ramach wydarzenia Tudum Netflix pokazał klip trzeciego sezonu serii thrillerów Lupin z udziałem Omara Sy.

Lupin to współczesna opowieść inspirowana klasyką francuskiej powieści akcji. Książkami o Arsènie Lupinie, dżentelmeńskim złodzieju i mistrzu kamuflażu. Oficjalne streszczenie o serii mówi:

„Jako nastolatek życie Assane Diop wywróciło się do góry nogami, gdy jego ojciec zmarł po tym, jak został oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. 25 lat później Assane wykorzysta „Arsène Lupin, Gentleman Burglar” jako inspirację do pomszczenia ojca. Jego zemsta wiąże się z napadem na muzeum, podczas którego musi ukraść podczas akcji naszyjnik Marii Antoniny”.

W stworzonym przez George’a Kaya filmie gra zdobywcę nagrody Cezara Omar Sy (Nietykalni, Jurassic World) wraz z Ludivine Sagnier, Clotilde Hesme, Nicole Garcia, Hervé Pierre, Soufiane Guerrab, Antoine Gouy, Fargass Assandé, Vincent Londez i Shirine Boutella.

Omar Sy jest najbardziej znany ze swojej uznanej roli w dramacie The Intouchables z 2011 roku, za który otrzymał Cezara dla najlepszego aktora, co czyni go pierwszym czarnoskórym aktorem, który otrzymał tę nagrodę. Po sukcesie serii Lupin, Sy podpisał wieloletni kontrakt filmowy z Netflix.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu