Zwiastun „The Underground Railroad” opartego na powieści nagrodzonej Pulitzerem

Amazon Prime Video wypuściło pełny zwiastun The Underground Railroad – nowej miniserii od laureata Oscara, Barry’ego Jenkinsa.

Fabułę produkcji oparto na powieści Colsona Whiteheada o tym samym tytule, nagrodzonej Pulitzerem. Serial będzie jednak osadzony w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Underground Railroad jest dosłownie sekretną podziemną stacją, zamiast siecią ukrytych dróg i bezpiecznych lokacji, rozplanowanych przez Abolicjonistów.

W serii będziemy śledzić losy Cory – niewolnicy na plantacji bawełny w Georgii, jak również wyrzutka nawet wśród innych Afroamerykanek. Bohaterka ma problem z odnalezieniem swojej kobiecości, gdy poznaje Caesara, który informuje ją o Underground Railroad, tym samym inspirując protagonistkę do podjęcia ryzyka i próby odzyskania wolności.

Premiera jedenastoodcinkowego serialu zaplanowana jest na 14 maja.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu