Wygraj najnowszą powieść Samanthy Shannon „Zakon Drzewa Pomarańczy” [ZAKOŃCZONY]

-

Po sukcesie Czasu Żniw przyszła kolej na Zakon Drzewa Pomarańczy – opowieść zainspirowaną legendami z najróżniejszych stron świata. Jako dumni patroni najbardziej wyczekiwanej książki tego roku, ogłaszamy konkurs.

Wraz z Wydawnictwem SQN mamy dla Was jeden egzemplarz książki Zakon Drzewa Pomarańczy w wydaniu dwutomowym.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Którą postać z Czasu żniw lubisz najbardziej i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 22 września 2019, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo SQN.

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 22 września 2019, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze jedną najciekawszą według niego. Wręczony zostanie jeden dwutomowy egzemplarz książki Zakon Drzewa Pomarańczy Samanthy Shannon.

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.

10. Nagrodę stanowi dwutomowa książka Zakon Drzewa Pomarańczy Samanthy Shannon.

11. Koszt nadania nagród ponosi portal Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski, Paczką w ruchu.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

10 komentarzy

 1. Akceptuję regulamin konkursu
  Ulubioną postacią jest Jaxon Hall – bohater pełny sprzeczności,
  Z jednej strony twardy kryminalista, z drugiej osoba szukająca przyjemności.
  Jaxon miał ciężkie dzieciństwo i bardzo trudne wychowanie,
  Musiał kraść, żyć na ulicy aż odkrył w sobie „przyszłości przepowiadanie”.
  Nie jest to postać kryształowa i jednowymiarowa,
  Lubię w nim to, że niejedna tajemnicę w sobie chowa.
  Jest to taki antybohater całej powieści,
  Nadający jej głębi i mrocznej treści.
  To właśnie dzięki takim postaciom tragicznym,
  Można lepiej poznać świat, nawet jeśli jest on bohaterem epizodycznym.

 2. Nie wyróżnię się zbytnio z tłumu, ale moją ulubioną postacią jest główna bohaterka Paige Mahoney . Jest typem bohaterki który lubię i którego często ze święcą szukać, bowiem jest silną kobiecą personą, nie jest przerysowana i przesłodzona. Można poczuć z nią więź, tak jak każdy zwykły człowiek ma swoje wady i zalety. Najbardziej zauważalną cechą u niej jest determinacja, nie poddaje się nawet gdy znajdzie się w beznadziejnej sytuacji. Kolejną cechą przez którą polubiłam Paige jest to że przez serię widzimy jej rozwój i to jak dorasta, jak uczy się korzystać ze swoich wyjątkowych mocy oraz próbuje przetrwać w nieprzyjaznym świecie.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 3. Sięgając po „Czas żniw” nie sądziłam, że zaczynam jedną z ciekawszych przygód w życiu. Autorka obdarowała mnie mnóstwem akcji, nie było czasu na nudę. Muszę przyznać, że na sukces tej opowieści składają się też niesamowicie wykreowane postacie. No po prostu mistrzostwo świata. W każdym bohaterze można znaleźć coś interesującego, aczkolwiek należy wybrać tego jednego jedynego.

  Nie jest to Paige, choć za walkę o wolność i swe prawa, bez wątpienia dla niej należą się brawa. Więziona, lecz wciąż czujna, próbowała poznać swego wroga, ale nieraz jej się powinęła noga. Wykazała przy tym odwagi niemało, jak na Śniącego Wędrowca przystało.

  Nie jest to Arcturus, Naczelnikiem zwany, któremu poznanie Paige całkowicie pokrzyżowało plany. Choć intrygujący Refaita w życiu kierował się sprytem i mądrością, nieraz zaskakiwał zarówno troską, jak i surowością. Jednakże zawsze będzie miał tę dzikość spojrzenia, która niewiasty doprowadza do omdlenia.

  Nie jest to Jaxon Hall, przewodnik gangu jasnowidzów i człowiek enigmatyczny, trzeba przyznać, że też nieco egoistyczny. Nieprzewidywalny, lecz inteligentny piekielnie, sklasyfikował odmieńców na grupy odpowiednie. Interesujący, ale sprawia wrażenie osoby, która każde kłamstwo sprawnie by przejrzała i jakoś solidnie na pewno ukarała.

  Wybrałam kogoś, kogo uznałam za serduszko tej historii. Osobę, której pojawienie powoduje u mnie przypływ euforii. Jest wysoko w hierarchii jasnowidzów i się z tym nie obnosi, pomaga i wspiera nawet, gdy nikt go o to nie prosi. Mówię oczywiście o Nicku – Wyroczni, Czerwonej Zjawie, która dawno temu nie pozwoliła Paige zginąć gdzieś w trawie. Nick to taka osoba, w której każdy chciałby mieć druha, bo zawsze wesprze i wysłucha. No i oczywiście (mówię to jako dziewczyna, której podpowiada i serce, i wątroba) Nick to niezwykle przystojna osoba. Muszę przyznać, że polubiłam go od samego początku i liczę, że nie czeka mnie szybkie zakończenie jego wątku.
  Akceptuję regulamin konkursu.

 4. Arcturus Mesarthim, zwany Naczelnikiem. Dlaczego? Bowiem jest on najbardziej intrygującym bohaterem, jakiego kiedykolwiek spotkałam w książkach. Na samym początku ciężko było mi stwierdzić, jaki to człowiek, gdyż otaczał się aurą niezwykłej tajemniczości. Za to odznaczał się niesamowitym honorem, a raz złożona przez niego obietnica zawsze została dotrzymana. Arcturus nieco przypomina mi innego bohatera książkowego, a mianowicie Wielkiego Mistrza Akkarina z cyklu „Trylogia Czarnego Maga” Trudi Canavan. Obie te postaci mają w sobie coś takiego, co przyciąga czytelnika, nawet jeżeli nie zawsze się z nimi zgadzamy.

  Akceptuję regulamin.

  • Dzień dobry!
   Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem. Twoja odpowiedź bardzo nam się spodobała i dlatego chcielibyśmy wręczyć Ci nagrodę w postaci dwutomowej książki „Zakon Drzewa Pomarańczy” Samanthy Shannon. ?
   Prześlij, proszę, na adres redakcja@popbookownik.pl dane do wysyłki, w tytule wpisując „ZAKON DRZEWA POMARAŃCZY”.
   Na dane czekamy 7 dni, po tym terminie nagroda przepada.
   Jeszcze raz dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych!

 5. Naczelnik-trener i wróg głównej bohaterki Paige Mahoney w jednej osobie.Trudny charakter,wymagający nieco tajemniczy człowiek mający swoje zasady,które trzeba respektować by odzyskać wolność.Paige Mahoney musi zrobić wszystko by ją odzyskać,ale tajemniczy naczelnik nie ma zamiaru jej tego ułatwiać.Lubię go za poszanowanie zasad dyscypliny i upór oraz wytrwałość, w prowadzeniu kolonii karnej co nie jest zadaniem łatwym.

 6. Moją ulubioną postacią jest główna bohaterka, czyli Paige. Jest ona osobą silną i zdeterminowaną. Jak każdy, mas woje traumy i problemy, jednak nie pozwala aby przeszłość ją zatrzymała albo powstrzymała przed lepszym jutrem. Jednocześnie nie brak jej wrażliwości i chęci pomocy. Paige jest zdecydowanie kimś kogo chciałabym spotkać i porozmawiać a w wielu sytuacjach postawiłabym ją sobie za wzór postępowania.

  • Twój komentarz czeka na moderację
   Moją ulubioną postacią jest główna bohaterka, czyli Paige. Jest ona osobą silną i zdeterminowaną. Jak każdy, mas woje traumy i problemy, jednak nie pozwala aby przeszłość ją zatrzymała albo powstrzymała przed lepszym jutrem. Jednocześnie nie brak jej wrażliwości i chęci pomocy. Paige jest zdecydowanie kimś kogo chciałabym spotkać i porozmawiać a w wielu sytuacjach postawiłabym ją sobie za wzór postępowania.
   Akceptuję regulamin konkursu.

 7. Oczywiście zadziorna Paige Mahoney, niezwykle utalentowana jasnowidz sklasyfikowana jako lunatyk. Biorąc pod uwagę jej skłonność do pomagania nieszczęśnikom, jest niewytłumaczalnie zadowolona pod skrzydłem okrutnie egoistycznego Jaxona, szefa najpopularniejszego syndykatu Siedmiu Pieczęci.
  We wczesnych rozdziałach, gdy Paige, cyniczny cyberpunkowy antybohater, dąsa się po grungowym, alternatywnym świecie Londynu, jesteśmy na znanym steampunkowym terytorium nowoczesnej miejskiej fantazji, gdzie Matrix – sztuczka cyfrowa zmieniła się w magię. Świetny rozwój postaci, nie mogę doczekać się dalszych losów bohaterki.
  Akceptuję regulamin

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu