„Wiedźmin” od Netflixa – kolejny miecz Geralta na nowym zdjęciu

0
Kilka dni temu Netflix udostępnił pierwsze materiały promujące serial Wiedźmin (ang. The Witcher). W Internecie zawrzało od komentarzy na temat jednego miecza Geralta. Tymczasem pojawiło się kolejne zdjęcie, na którym widzimy srebrne ostrze. Czy to właśnie ono będzie służyć do zabijania potworów?

Miecz wygląda inaczej od tego, który został pokazany na poprzednich materiałach. Ma bardziej srebrzystą barwę, ale może to po prostu skutek oświetlenia. Broń jednak ma inny kształt i zdobienia na jelcu, których z całą pewnością nie było na wcześniej zaprezentowanym ostrzu.

"Wiedźmin" od Netflixa - kolejny miecz Geralta na nowym zdjęciu
Geralt z drugim mieczem

Warto w tym miejscu dodać, że obawy o brak drugiego ostrza były wynikiem głównie wizerunku Geralta z Rivii w grach studia CD Projekt RED. Jak wskazuje wielu fanów, książkowy pierwowzór tej postaci na ogół nosił ze sobą wyłącznie stalowy miecz, podczas gdy srebrne ostrze (z natury delikatniejsze i łatwiejsze do uszkodzenia) było transportowane na grzbiecie Płotki. Być może podobnie będzie w serialu. W końcu ma do być adaptacja sagi Andrzeja Sapkowskiego, a nie gier.

Premiera całego 1. sezonu Wiedźmina planowana jest na koniec tego roku. Według nieoficjalnych źródeł ma przypadać na 20 grudnia 2019, ale nadal musimy poczekać na potwierdzenie albo zaprzeczenie tej informacji.